Güncel Haber
VİLLA AKAY DÜĞÜN ORGANİZASYON

DEVA Partisi Mudanya Partisi İlçe Başkanı Dr. Dilek Durak hem partisinden hem ilçe başkanlığından istifa etti. Dr. Dilek Durak'ın istifasıyla birlikte Yönetim Kurulunun da istifa ettiği mahalle başkanlarının istifa etmek için harekete geçtiği öğrenildi.. İstifaların zincirleme devam edebileceği konuşuluyor.

DEVA Partisi Mudanya Partisi İlçe Başkanı Dr. Dilek Durak hem partisinden hem ilçe başkanlığından istifa etti. Dr. Dilek Durak'ın istifasıyla birlikte Yönetim Kurulu'da istifa etti. İstifaların zincirleme devam edebileceği konuşuluyor.

Ali Babacan Genel Başkanlığındaki DEVA Partisi'nin Mudanya İlçe Başkanı  ve aynı zamanda genel merkezde kadın politikaları komisyonunda da görev alan, Dr. Dilek Durak, ilçe başkanlığından ve partiden istifa ettiğini açıkladı.

Durak "Bizim derdimize DEVA olamayan bir siyasi parti Türkiye'nin dertlerine nasıl DEVA olabilir? Her şey kağıt üzerinde o kadar iyi ki, fakat gerçek hayata yansımıyor." dedi.

Dr. Dilek Durak, partisinin kuruluşunda ilan edilen ilkeler ve prensiplere uyulmadığını ve bundan sonra da o ilke ve prensiplere uyulacağına dair inancının kalmadığı için istifa kararı aldığını açıkladı.

Dilek Durak  açıklamasında;

"Deva Partisi kurulurken millet nezdinde bir iktidar arayışımız, bu manada bir hedefimiz söz konusuydu. Üzülerek görüyorum ki; parti, bundan hızla uzaklaşıyor. Toplumun sorunlarına odaklanıp, topyekun iktidara yürümekten çok birilerinin kendileri için pozisyon yaratma çabası var. Böyle olunca, partiye gönül verenlerin çabasının kötüye kullanılması söz konusu oluyor ki; bu da benim açımdan kabul edilebilir bir durum değildir. Halbuki, Türkiye'nin bugün geldiği noktadan yine siyasetle çıkması gerekiyor. Bunu öncelemeyen, enerjisini bu çıkış için tüketmeyen bir yapı içerisinde durmayı açıkçası doğru bulmuyorum..."

Şu an için başka bir siyasi oluşumun gündeminde olmadığını ifade eden Dr. Dilek Durak ;

"Fakat ülkemizin geldiği nokta ortada. Bu durumdan çıkışa dair vermem geren bir destek olursa, bunu seve seve yaparım. Bunu aynı zamanda bir vatandaşlık görevi olarak görür ve sorumluluk hissederim, bugün de yarın da o sorumluluğun gereğin yerine getiririm. Çünkü Mudanya'da bizim, Bursa'da bizim, Türkiye'de bizim..." dedi.

dilek durak istifa etti deva partisi

AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM KAMİL KOÇMUDANYA ACENTASI
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM NİLÜFER TURİZM MUDANYA ACENTASI

Dr.Dilek Durak'ın İstifa Dilekçesi

Demokrasi ve Atılım Partisi Başkanlık Divanına
Bu hikaye bir umutla başladı. 
 
Malum kötü gidişin sona ereceğine dair bir umuttu bu! Kimimiz demokratik parti programından etkilenmişti, kimimiz ise teknokrat kadroların ön planda olmasından. Sayın Genel başkan’ın söyleminin büyüsüne kapılmamak her demokratın harcı da değildi hani. Liyakatın öne çıktığı, sadakat ve benim adamım ziyafetçi anlayışına karşı bir söylem bile milliyetçi, liberal, muhafazakar hatta sosyal demokratları bir araya getirmeye yetiyordu. Zira bu anlayış değil miydi gençlerimizi, yetişmiş insan gücümüzü batılı demokrasilere doğru yola çıkaran ve çocuklarımızın rüyalarını süsleyen… 
 
Geçmiş geçmişte kalmıştı ve önemli olan geçmişten ders almaktı. Harika teorik ve söylemsel ifadelerin hayata geçirilebileceğinin umudunu hep koruduk. Sözün hayata geçemediği bir ortamda dahi sabırla umudumuzu koruduk. Defalarca sorunları ilgililerine ilettik, ilettik. Halının altında birikenlerle artık yaşanmaz oldu. 
 
İyi niyetli, harika bir programa sahip bir Partinin, sahip olduğunu iddia ettiği ilkeleri ve değerleri önce kendi yönetimince içselleştirilmesinin önemini görmüş olduk,
 
Şahsi hırslarla değil ilkelerle ve değerlerle siyaset yapan kişilere sahip çıkılmadığında, bazı kişisel ikbal için siyaset yapanlarla yola devam etmenin söz konusu olduğunu görmüş olduk,
 
Parti içi demokrasi olmayan bir partinin, ülkemiz için demokrasi talebini sorgular olduk,
Bazı kadrolarla yaralara deva olunamayacağını anlamış olduk,
 
Millet nezdinde iktidar arayışından uzaklaşarak pozisyon alınmasına üzüldük,
Her devaya umut bağlamaz olduk.
 
Her zaman siyasi sorumluluğumuzun gereğini yerine getireceğimizin bilinmesini isteriz bir de…
Bu koşullar altında tek alternatif olan istifa yoluna gidiyoruz. 
 
İlçe başkanı ve ilçe yönetim kurulu üyeliklerinden istifa ediyoruz.
 
Umut elbette sürgit devam ediyor ancak başka bir bahara kaldı.
  12.06.2022
 
Dr. Dilek DURAK 
Deva Partisi Mudanya İlçe Yönetimi

Dr.Dilek DURAK KİMDİR?

ARŞİV DEVA PARTİSİ MUDANYA İLÇE BAŞKANLIĞI AÇILIŞI VİDEO

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar