Güncel Haber
VİLLA AKAY DÜĞÜN ORGANİZASYON

2021 Tüm Emekli Sen Üyeleri Mudanya Temsilcileri Erol Kazanç önderliğinde ilçenin ana arterlerinde bulunan yaya kaldırımlarının durumunu protesto ederek tehlike saçan yaya yollarının iyileştirilmesini bazı yolların trafiğe kapatılmasını ve huzurlu bir Mudanya için yetkililerin harekete geçmesini istediler. Emekliler ellerinde dövizlerle kötü durumda bulunan kaldırımlarda yürüyerek basın açıklaması yaparak iktidara oy vermeyeceklerini açıkladılar.

2021 Tüm Emekli Sen Üyeleri Mudanya Temsilcileri Erol Kazanç önderliğinde ilçenin ana arterlerinde bulunan yaya kaldırımlarının durumunu protesto ederek tehlike saçan yaya yollarının iyileştirilmesini bazı yolların trafiğe kapatılmasını ve huzurlu bir Mudanya için yetkililerin harekete geçmesini istediler. Emekliler ellerinde dövizlerle kötü durumda bulunan kaldırımlarda yürüyerek basın açıklaması yaptılar.

2021 Tüm Emekli Sendikası Mudanya Temsilcisi Erol Kazanç yaptığı basın açıklamasında;

"Emekliler olarak; Bu Ülkenin sahip olduğu tüm değerlerin üretiminde etkin olan biz layık olduğumuz ilgiyi görmek istiyoruz.
Ömrümüzün son baharında dinlenerek kendimize, çocuklarımıza ve torunlarımıza zaman ayırarak huzurlu güvenli bir şekilde yaşamak istiyoruz.
Bulunduğumuz şehir Mudanya’nın maalesef ki çoğunlukla kullandığımız yaya yolları bizler için kullanımı zor ve meşakkatli olduğu gibi, zorunlu olarak kullananların da sağlığını, güvenliğini tehdit etmektedir.

Hele ki; Engelli vatandaşlarımız yaya ve engelli araçları ile rahat kullanamadıkları, bunun için kaldırımlarda düşük banketler olmalıdır.
Aslında şehir yaşamının odak noktası sokaklar, Meydanlar ve yaya alanları bir şehrin karakterini tamamlarken aynı zamanda Kent yönetenlerinin vizyonunun aynası olarak görülür.

Çarşı içi trafiği ve yaya kaldırımı kullanımı yolların güvenliği yaya öncelikli ulaşıma acilen düzenlenmelidir.


Her gün yaya yollarında yaşadığımız sıkıntılardan dolayı artık bıçak kemiğe dayanmıştır. Bu konuda ; sorumlu olan kimlerse acilen sorumluluklarını yerine getirmelidir. Daha yeni asfaltlamanın yapıldığı zaman yaya yollarının hiç düşünülmemesi ayrı bir öngörüsüzlüktür.
Son dönemde yaşanan ekonomik krizden en çok etkilenen biz emekliler hiç olmazsa şehir yaşamındaki engellerin kaldırılıp tarihi Mudanya’nın daha da yaşanılabilir bir Kent olmasını istiyoruz.

Kent yaşamına dair bizlerin de söz ve önerileri bulunmaktadır.

Ana Caddelerden sorumlu olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığınca;

1. Birinci Caddenin araç trafiğine kapatılıp tamamen yayalara açılması yada tek şeritli araç trafiği ile yaya yollarının genişletilmesi, 50-60 metre mesafelerde 5-6 araçlık kısa süreli Park cepler yapılması,

2. İkinci Caddenin de yaya yolları genişletilerek yaya yolu üzerindeki işgallerin kaldırılması,

Siyasi Partiler yerel seçimlerde Vatandaşa Kent yaşamını rahatlatmak için seçim beyannamelerinde, Emekli ve Yaşlılara vermiş oldukları vaatlerden; Yaşlı Bakımevi, Huzurevi ve Hobi Bahçeleri olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Bu projelerin gerçekleştirilmesi için, Meclis Toplantılarında gündeme alınması yönünde ısrarlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Son olarak; Emeklilerin artan hayat pahalılığı karşısında, hayatta kalma mücadelesini insanca yaşam koşullarını elde edebilmesi için Sendikal Örgütlülüğümüz 27 yıldan beri verdiği mücadeleye rağmen haklı taleplerimizi görmezden gelen iktidara ilk seçimde oylarımızla gerekli tepkiyi ortaya koyacağımızı saygıyla duyururuz." dedi.

Ertan Abdulazizoğlu - Mudanya Esnaf Ve Sanatkârlar Odası

Tahammül İlhan Mudanya Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı

Hüseyin Hatipoğlu İyi Parti Mudanya İlçe Başkanı

Mustafa Bayral Mert Tarım

Mehmet Açıkgöz 23 No'lu Minibüscüler Kooperatifi Başkanı

Ömer Tantekin Zeytin Otopark

Servet Şahiner Mudanya Taşıyıcılar Kooperatifi

ŞEREF ŞAŞ MUDANYA ŞÜKRÜ ÇAVUŞ MAHALLE MUHTARI

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar