-
BAHÇE SAKLIKENT ULUDAĞ YOLU 4. KM İNKAYA BURSA

Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ertan ABDULAZİZOĞLU Emlak sektöründe faaliyet gösteren esnaflara Mesleki Yeterlilik belgelerini Esnaf Odası'nda gerçekleşen törenle teslim etti. Esnaf Başkanı ABDULAZİZOĞLU ortaokul mezunu esnaflara lise diploması kazandırmak dahil Ustalık ve Usta Öğretici Belgeleri vermek için çok önemli çalışma ve çabalar içinde olduklarının müjdesini verdi.

Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ertan ABDULAZİZOĞLU Emlak sektöründe faaliyet gösteren esnaflara Mesleki Yeterlilik belgelerini Esnaf Odası'nda gerçekleşen törenle teslim etti. Esnaf Başkanı ABDULAZİZOĞLU ortaokul mezunu esnaflara lise diploması kazandırmak dahil Ustalık ve Usta Öğretici Belgeleri vermek için çok önemli çalışma ve çabalar içinde olduklarının müjdesini verdi.

Girdikleri sınav sonucunda uluslararası geçerliliği olan Ustalık Belgesi ve Sorumlu Emlak Danışmanlığı 5. Seviye Sertifikalarını almaya hak kazanan esnaflara Kaymakam Ayhan TERZİ ve Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Tahammül İLHAN'ın da katıldığı bir törenle dağıtılan belgeleri teslim alan esnaflar zorlu bir sınav sonucunda çok önemli olan belge ve sertifikalarına kavuştuklarını belirterek Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ertan ABDULAZİZOĞLU ve yönetimine teşekkür ettiler.

Kaymakam Ayhan TERZİ belgelerini teslim alan tüm esnaflara hayırlı uğurlu olsun derken bilgi ve uzmanlıkla gerçekleştirilen esnaflık faaliyetlerini çok önemsediklerini bu bağlamda yetişmiş insan faktörünün eğitim ve sınavlarla sağlanmasından dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

ABDULAZİZOĞLU "Görevimizi Layıkıyla Yapma Gayreti İçindeyiz"

Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ertan ABDÜLAZİZOĞLU, "Kamera kayıtları altında gerçekleşen çok zorlu bir sınav sonucunda esnafımızın almaya hak kazandığı ve bugün verdiğimiz Ustalık Belgeleri ve Sorumlu Emlak Danışmanlığı Seviye 5 Sertifikası dediğimiz Mesleki Yeterlilik belgeleri Emlak sektörü ile alakalı olup uluslararası karşılığı olan belgelerdir.

Artık bu belge ve sertifika sahibi olmayanlar Emlakçılık yapamayacaklar. Şöyle ki emlak sektöründe faaliyet gösteren esnaflarımızın Ticari Taşınmaz Yetki Belgesini alabilmek için Ustalık Belgesi veya Seviye 5 dediğimiz Mesleki yeterlilik belgesi olması şart.

Mudanya Esnaf Odası olarak daha önce kalfalık ve esnaflık belgesi verdiğimiz arkadaşların Ustalık Belgelerini kısa bir eğitim vererek hazırlattırdık. 13 Emlakçı arkadaşımız Ustalık Belgesi almaya hak kazandı. 15 arkadaşımızda Sorumlu Emlak Danışmanı Seviye 5 Sertifikası almaya hak kazandı. Böylelikle bu esnaflarımız Ticari Taşınmaz Yetki Belgesi alabilecekler.

TIKLA SERTİFİKA TÖRENİNİ İZLE AÇIKLAMAYI DİNLE

USTALIK VE USTA ÖĞRETİCİ BELGESİ OLMAYAN KALMASIN

Daha önceden kalfalık belgesi verdiğimiz tüm esnaflarımızı tarıyoruz şu anda yakında onlara bir çağrı yapacağız. Belirlenen bir yerde yapacağımız bir sınavla onlara ustalık belgesi vermeyle ilgili bir faaliyetimiz olacak.

LİSE DİPLOMASI ALMAK İSTEYEN ESNAFIMIZ BİZİ TAKİP ETSİN

Ellerinde ustalık belgesi olup ta ortaokul mezunu olan, işinde uzmanlaşmış esnaflarımızın lise mezunu olabilmeleri için de bir çalışma içindeyiz. Çok güzel bir çalışma. Ayrıca ustalık belgesi olan esnaflarımıza usta öğretici belgesi almaları için bir çalışmamız olacak. Böylelikle yanlarında çalışanları da çıraklık, kalfalık ve ustalık belgesi almaya davet edeceğiz. Eğer ortaokul mezunu olup çalışanlarda var ise yanlarında, onlara da yine belirli bir yaşı geçmişlerse lise diplomasıyla ilgili bir hazırlığımız var. Esnaf arkadaşlarımız lütfen bizi whatsapp'tan takip etsinler davet ve çağrı yaptığımızda bizimle iletişime geçsinler.

Bizler görevimizi layıkıyla yapmaya gayret ediyoruz. Esnaf arkadaşlarımızın hangi yaşta olursa olsun kendilerine sunulan bu imkanları önemsemelerini kendilerini ve yanlarında çalışan arkadaşlarımızı belgelendirmelerini menfaatleri için önemle hatırlatıyorum.

Öncelikle Ustalık Belgesi ve sertifika dağıtım törenimize gelerek bizleri onurlandıran Sayın Mudanya Kaymakamı Ayhan TERZİ'ye projenin başından beri bizleri destekleyen, Mustafa NAR toplantı salonunu sınav ve eğitimlerimiz için odamıza tahsis eden Mudanya Esnaf Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Başkanımız Sayın Tahammül İLHAN'a Odamızın kıymetli yönetim kuruluna, emeği geçen herkese tüm katılımcılara ve yerel basınımıza çok teşekkür ediyorum " dedi.

AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM KAMİL KOÇMUDANYA ACENTASI
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM NİLÜFER TURİZM MUDANYA ACENTASI

 

 

 

 

 

 

Pin It

BAYKARA TELEFON

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar