-
Muharrem İnce

İstiklal Marşının kabulünün 102. yılı ve yazarı Mehmet Akif Ersoy’u anma programı Mudanya Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Uğur Mumcu Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

İstiklal Marşının kabulünün 102. yılı ve yazarı M. Akif Ersoy’u anma programı Mudanya Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Uğur Mumcu Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.Anma Gününe, Dr. Mustafa Özarslan Nilüfer Kaymakamı (Mudanya Kaymakam V.), Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mudanya Cumhuriyet Baş Savcısı Okan Kurtaran, Jnd. Binbaşı Ercan Yavuz, SGK Komutan V. Üsteğmen Elyasa Koyuncuoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Dursun, Siyasi Parti temsilcileri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program açılış konuşmasında günün anlam ve önemini İfade eden konuşmayı Sami Evkuran Anadolu Lisesi Din Kültürü Öğretmeni Mehmet Yaşar Deniz, “İstiklal Marşını anlamak için onun hangi şartlarda yazıldığını bilmemiz ve bu çerçevede değerlendirmemiz gerekiyor. İstiklal Marşımız, milletimizin tarihinde yaşadığı kahramanlıkları, manevi değerleri ve vatan sevgisini en anlamlı şekilde ifade etmektedir. Kabul edilişinin 102. yılında andığımız İstiklal Marşımız ile Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, Kurtuluş Savaşımızda kahramanca çarpışan milletimizin duygu ve düşüncelerine en kalbi biçimde tercüman olmuştur” diyerek M. Akif Ersoy’un hayatından kesitlerle İstiklal Marşının yazılış öyküsünü anlattı. Deniz sözlerini Mehmet Akif Ersoy'un "Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın" sözleriyle bitirdi.

İstiklal Marşının kabulünün 102. yılı ve yazarı M. Akif Ersoy’u anma programı Mudanya Mudanya Sami Evkuran Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Uğur Mumcu Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ve İstiklal Marşının yazılışı konu edildiği İstiklal Marşını en iyi okuyan, Şiir, makale ve resim yarışmasında dereceye giren ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine ödülleri verildi.
Ödül töreninin ardından Sami Evkuran Anadolu Lisesinin hazırladığı İstiklal Marşının kabul edilişi ve Marşın şiirinin Mehmet Akif Ersoy’u anlatan oratoryo gösterisi ile program son buldu.

AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM KAMİL KOÇMUDANYA ACENTASI
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM NİLÜFER TURİZM MUDANYA ACENTASI

Pin It

Ertan Abdulazizoğlu - Mudanya Esnaf Ve Sanatkârlar Odası

Hüseyin Hatipoğlu İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı

Ömer Tantekin Zeytin Otopark

Mehmet Açıkgöz Mudanya Minibüscüler Koop Başkanı

Tahammül İLHAN Mudanya Esnaf Kredi Kefalet Koop Başkanı

Necati Şimşek Klas Spor Kulübü Başkanı

Servet Şahiner 65 No'ku Mudanya Karayolu Yük Taşıma Koop. Başkanı

Mustafa Bayral ZİRAAT MÜHENDİSİ MERT TARIM

Şeref ŞAŞ Muhtar

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Mudanya Hava Tahmini

Mudanya hava durumu

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar