-
BAHÇE SAKLIKENT ULUDAĞ YOLU 4. KM İNKAYA BURSA

775 sayılı Gecekondu Kanunu ve İmar planlarına uygun olmayan yapı sahipleri olması gerekçesiyle Mudanya Belediyesi'nin kırsal mahalle sakinlerine gönderdiği yıkım tebligatları 04 Mart 2022 günü Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Belediye Meclis Toplantısında gündeme geldi. 

Memleket Partili Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Er ile Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Meclis Grubunun yıkımları gerekli imar planı revizyonları yapılıncaya kadar ertelenmesi amacıyla yazılı önergeler verildi.

Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz "Kanunen yıkımlara devam etmek zorundayız" dedi. Meclis Toplantısı sonrasında Mehmet ER sosyal medya hesabından "1397 belediyenin uygulamadığı ve çözüm üreterek vatandaşları mağdur etmediği kanunları bire bir uyguluyor." vurgusuyla yazılı açıklamada bulundu.

Memleket Partili Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Er ile Adalet ve Kalkınma Partisi Grubunun yıkımları gerekli imar planı revizyonları yapılıncaya kadar ertelenmesi amacıyla yazılı önergeler verildi. Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz "Kanunen yıkımlara devam etmek zorundayız" dedi. Meclis Toplantısı sonrasında Mehmet ER sosyal medya hesabından "1397 belediyenin uygulamadığı ve çözüm üreterek vatandaşları mağdur etmediği kanunları bire bir uyguluyor." vurgusuyla yazılı açıklamada bulundu.

Memleket Partili Belediye Meclisi Üyesi Mehmet Er paylaşımında;

"Mudanya Belediye Başkanı her yerde söylediği gibi 30 yıldır hiç bir başkanın yapmadığını yapmaya devam ediyor. 1397 belediyenin uygulamadığı ve çözüm üreterek vatandaşları mağdur etmediği kanunları bire bir uyguluyor. Derdimiz kanunun uygulanmaması değil. Ama uygulanırken vicdana uyup uymadığına bakılması da önemli.

2014’te yürürlüğe giren Bütün Şehir Kanunu ile köyden mahalle statüsüne geçen yerleşim yerlerinde, 8 yıl geçmesine rağmen Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin 5000’lik, Mudanya Belediyesi’nin 1000’lik imar planlarını yapmaması sebebi ile köylerimizde onlarca ev yıkılacak.

Bir çok hemşehrimiz mağdur durumda. Bugün Belediye Meclisi’nde verdiğim önergeye Belediye Başkanı, “Kanunlar emrediyor, sadece bizim belediyemize baskı var. Yıkmak zorundayım. Yıkım ihalesine de bir firma katılmış. Haberim olmadı” dedi.

Oysa diğer belediyeler çözüm üretiyor. İnsanların 20- 30 yıldır oturdukları yuvalarını iki belediyenin 8 yıldır yapamadığı planlar yüzünden yıkmak kanuna uygun olabilir ama vicdana uygun değildir.

İlle de bir yerleri yıkmak istiyorsanız, Mudanya ve Güzelyalı’da uyuşturucu kullananların mesken tuttuğu veya vatandaşın yolda yürürken başına çökme tehlikesi bulunan metruk yapıları yıkın!

Bugün ayrıca Belediye Meclisi’nde AKP’nin verdiği önergeyi kabul edip Hukuk ve İmar Komisyonu’na sevk eden Belediye Başkanı, benim Memleket Partili Meclis Üyesi olarak verdiğim önergenin diğeri ile birleştirilek komisyona sevk edilmesini önermek yerine sadece okutmakla yetinmiştir.

Bu da aslında vatandaşa yansıtılanın aksine ne kadar iyi anlaştıklarını da ifşa etmiştir. Memleket Partisi’nin önergesini görmezden gel, AKP’nin önergesini gör. Biz de çok şeyler görüyoruz Sayın Başkan. Boşuna demiyoruz, ne Cumhur ne Millet, tek yol MEMLEKET" satırlarını paylaştı.

AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM KAMİL KOÇMUDANYA ACENTASI
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM NİLÜFER TURİZM MUDANYA ACENTASI

775 sayılı Gecekondu Kanunu ve İmar planlarına uygun olmayan yapı sahipleri olması gerekçesiyle Mudanya Belediyesi'nin kırsal mahalle sakinlerine gönderdiği yıkım tebligatları 04 Mart 2022 günü Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen Belediye Meclis Toplatısında gündeme geldi. 

Pin It

BAYKARA TELEFON

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar