Mudanya’nın sevilen, tanınmış ismi fotoğrafçı ve gazeteci Çetin Gerçekçi 76 yaşında hayatını kaybetti. Gerçekçi'nin cenazesi (bugün 2 şubat 2024 ) ikindi namazından sonra Mudanya Eski Camiinde (Mudanya Belediye binası karşısı) kılınacak cenaze namazının ardından Mudanya Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

asdfvs

1948 yılında doğan Çetin Gerçekçi Mudanya'da babasından devraldığı fotoğrafçılık mesleğinin yanı sıra 1974’te gazeteciliğe başladı. Mudanya’nın adeta hafızası olarak adlandırılan Çetin Gerçekçi’nin ölümü ailesi ve sevenlerini hüzne boğdu.

Gerçekçi'nin cenazesi bugün ikindi namazından sonra Mudanya Eski Camiinde (Mudanya Belediye binası karşısı) kılınacak cenaze namazının ardından Mudanya Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

ÇETİN GERÇEKÇİ KİMDİR?

Çetin Gerçekçi, 1948 yılında Bursa’nın Mudanya ilçesinde dünyaya geldi.

Çetin Gerçekçi, babası Foto Kemal Gerçekçi’den devraldığı fotoğrafçılık mesleğinin yanı sıra 1974’te gazeteciliğe başladı.

Bursa’nın yerel gazetelerinde çalışan Gerçekçi, ayrıca TRT Haber ve Anadolu Ajansı’nın Mudanya temsilciliğini ve muhabirliğini yaptı.

Babasının mesleğe başladığı 1926 yılından itibaren, devlet büyükleri, siyasi parti liderleri, yabancı devlet adamlarının Mudanya’yı ziyaretlerinde çekilmiş fotoğrafları dahil zengin bir koleksiyona sahip olan gazeteci Çetin Gerçekçi, arşivi geleceğe taşımak adına NFT kolesksiyonu oluşturmaya karar verdiğini resmi sosyal medya hesabından duyurmuştu.

Merhum Çetin Gerçekçi sosyal medya hesabında şu satırlara yer vermişti;

Babam Foto Kemal Gerçekçi’den devraldığım fotoğrafçılık mesleğinin yanında 1974‘te gazeteciliğe de başladım.

Bursa’nın yerel gazetelerinde (Hakimiyet, Ekspres, Doğru Hakimiyet, Olay, Yeni Gün, Bursa Haber), TRT ve Anadolu Ajansı’nın Mudanya muhabirliğini ve temsilciliğini yaptım.

Babamın mesleğe başladığı 1926 yılından itibaren, devlet büyükleri, siyasi parti liderleri, yabancı devlet adamları ve konuklarla komutanların Mudanya'yı ziyaretlerinde çekilmiş fotoğraflardan ve ayrıca Mudanya'nın tarihsel ve güncel fotoğraflarından oluşan zengin bir koleksiyona sahibiz.

🔔Arşivimizi geleceğe taşıyabileceğimiz, trendlere uyum sağlamak için #NFT koleksiyonu oluşturmaya karar verdim.

🖼️ En zor olanı da geçmiş zamana ait zengin fotoğraf arşivimizin içinden ilk koleksiyonumuzu 10 parça ile sınırlı tutmak oldu. “Eski Mudanya” Koleksiyon serisinin başlangıcını ve en özelini paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Ama çok az kaldı."

Çetin Gerçekçi evli ve iki evlat babasıydı.

Pin It

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

BİÇER SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
BİÇER SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
BİÇER SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
BİÇER SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ
Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Mudanya Hava Tahmini

Mudanya hava durumu

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar