-
BAHÇE SAKLIKENT ULUDAĞ YOLU 4. KM İNKAYA BURSA

Mudanya Müftüsü Dr. İbrahim Özler, her yıl 01-07 Ekim tarihleri arasında kutlanan “Camiler ve Din Görevliler Haftası’ münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

asd

Özler, mesajında şöyle dedi:

Bilinmelidir ki camilerimiz en başta dini ve sosyal hayatta çok önemli bir yeri olan kutsal mekânlardır. Bununla birlikte üzüntülerimizi ve sevinçlerimizi paylaştığımız, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik duygularımızı, hoşgörü anlayışımızı güçlendirdiğimiz ve pekiştirdiğimiz yerlerdir. Birbirimize merhamet etme, yardım etme ve acılarımızı paylaşma duygularını kazandığımız çok önemli mabetlerdir.

Hiç şüphe yok ki hürriyetimizin, istiklalimizin, istikbâlimizin ve Müslüman kimliğimizin yegâne simgeleri, vatan topraklarımızın tapuları ve varlığımızı ayakta tutan da yine camilerimizdir.

Aynı zamanda camiler birer ilim, irfan ve ahlak mekânlarıdır. Dolayısıyla emniyetin ve güvenliğin sağlanmasında camilerimizin fonksiyonu inkâr edilemez bir gerçektir.

Birlik ve beraberliğimizin teminatı olan camilerimizde vatandaşlarımıza her türlü hizmeti sunan, değişik dünya görüşüne sahip olan insanlara rehberlik eden, onların üzüntüsüne ve sevincine ortak olan, onları sevgi ve şefkatle kucaklayan din gönüllüsü” meslektaşlarımızın emek ve gayretleri de her türlü takdirin üzerindedir. Çünkü onlar her zaman ve her yerde vatandaşın ve cemaatin yardımına koşan vefakâr insanlardır.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl haftanın ana konusu “Peygamberimiz, Cami ve İrşat” olarak belirlenmiş olup, bu bağlamda toplumsal bilincin ve şuurun yeniden oluşturulması ve canlandırılması hedeflenmiştir.

Bu vesileyle; “Camiler ve Din Görevlileri Haftası”nın başta ülkemiz, milletimiz ve tüm din gönüllüsü meslektaşlarımız için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM KAMİL KOÇMUDANYA ACENTASI
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM NİLÜFER TURİZM MUDANYA ACENTASI

Pin It

BAYKARA TELEFON

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar