Güncel Haber
VİLLA AKAY DÜĞÜN ORGANİZASYON

Efraim Pala

Ülkemizde evlenme yaşı; işsizlik ve hayat pahalılığı gerekçeleri başta olmak üzere her geçen yıl artış göstermektedir. Ortalama ilk evlenme yaşı 2021 yılında erkeklerde 28,1 iken kadınlarda 25,4 olmuş. Geçtiğimiz yıl, erkek ile kadın arasındaki ortalama ilk evlenme yaş farkı ise 2,7 yaş olarak gerçekleştiği görülmektedir.

Osmanlı İmparatorluğunun ekonomik zorluklar yaşandığı döneminde, imparatorluk topraklarına İngiliz, Fransız ve Almanların yaptığı 4 136 km’lik demiryolu hattı döşenmiş. Cumhuriyetin kurulduğu 1923 yılından, 1951 yılına kadar ise mevcut demiryolu hatlarına 3764 km daha yeni hat ilave edilmiş. Teknolojinin ve maddi imkânlarının sınırlı olduğu bu dönemde, yılda döşenen ray hattı 134 km olmuş.

Ukrayna, Sovyetler birliği bünyesinde iken 1991 yılında bağımsızlığını kazandı. Bağımsızlığını kazandıktan sonra Ukrayna, uzun yıllar Sovyet yanlısı bir yönetim ile yönetildi. Rusya’nın 2014 yılında Kırım’ı ilhak etmesi ile Ukrayna arasında esen soğuk rüzgârlar bu dönemde doruk noktasına çıktı.

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar