Güncel Haber

Efraim Pala

2022 yılının ilk dakikalarında insanlar birbirlerine huzur, mutluluk ve sağlık dileklerinde bulunurken, doğal gaza %25, elektriğe % 50’den, 127’ ye kadar, benzine 61 kuruş, mazota 1,29 kuruş ve LPG’ ye 78 kuruş yapılan zam yağmuru ile karşılaştı. Anlaşılan o ki; daha sabahı dahi beklemeye tahammülleri kalmamış, zam yapıcıların!

Geçtiğimiz 2021 yılının Aralık ayında, son 40 yılın en büyük ekonomik faktörlerden biri olan, kur artışlarını yaşadık. 2021 Ekim ayının ilk haftalarında başladı kurdaki hareketlilik. Türk Lirasının döviz karşısında engellenemeyen düşüşüne maruz kaldık. En nihayetinde 20.12.2021 Pazartesi akşamında doların 18,36 TL’yi zirveye çıktığına ve Türk Lirasının değersizleştiğini endişe içerisinde izledik.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘’Faiz sebep, enflasyon sonuç’’ söylemlerinin ardından, Devletin ekonomist yöneticileri arasında bir fikir ayrılığına neden oldu. İktidarın bu tezde ısrar etmesi sonucunda, Merkez Bankası yardımcılarının görevden alınmasının yanı sıra, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Erdem’in görevi bırakması ile sonuçlandı. Yerine atanan Nureddin Nebati’ de piyasalarda bir türlü ekonomik barışı sağlayamadı, kurlarda durgunluk yaşanamadı yani piyasaların ateşini indiremedi.

Angela Dorothea Kasner, 17 Temmuz 1954 yılında, o zamanının Doğu Almanya sınırları içerisinde olan Hamburg’da dünyaya geldi. Babası Lüteriyen papazı olup, annesi ise bir öğretmendi. Baba tarafından dedesinin Polonya asıllı olduğu bilinmektedir. Eğitimine 1973 yılından,1978 yılına kadar Leipzig Karl Max Üniversitesinde devam etti.

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar