-

Efraim Pala

2015 yılında İstanbul Küçükçekmece Halkalı’ da ikamet ettiğim zamanlarda, deniz ve sahil özlemi duyduğumuzda en yakın sahili olan Küçükçekmece gölü (deniz ile bağlantılı) çevresine gidiyorduk. Küçükçekmece Belediyesi gölün etrafına çok güzel yeşil alanlar, gezinti alanları, mesire yerleri, vatandaşların keyifli gün geçireceği sosyal içerikli tesisler ile donatıldığını görerek keyif alıyordum.

Yaz tatili geldiğinde, büyük bir çoğunluğumuz memleketlerimize veya tatil bölgelerine seyahat ederiz. Öncelikle Marmara, Ege ve Akdeniz’deki tatil yörelerindeki il ve ilçelere seyahat eden biz tatilcilerin sahillerde gezinti yaparken karşımıza takı ve hediyelik eşya alış verişi yapılan Mini çarşılar çıkmıştır.

Birinci Dünya savaşından yenilgi ile çıkan Osmanlı devleti her alanda yıpranmış ve şartları ağır olan antlaşma ile boyunduruk altına girmiştir. Uzun yıllar savaşın içinde olan halk, perişan, fakir ve çaresizlik içindedir. Ülkemiz batılı emperyalist ülkeler tarafından dört bir taraftan parçalanmak amacı ile kuşatılarak işgal edilmiştir.

Dünya üzerinde insanların ilk topluluklarını kurmaya başladığı zamanlarda, ilk yerleşimlerde kadınlar, soyağacının temel direği ve toplumun öncüleri sayılıyordu.
İslamiyet’ten önce cahiliye devrinde doğan kız çocuklarının toprağa gömüldüğünü hepimiz biliyoruzdur. O dönemlerde kız çocuğuna sahip olmak şerefsizlik olarak kabul görüyordu.

BAYKARA TELEFON

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK MUDANYA RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar