Güncel Haber

2020 yılının ilk günlerinden itibaren kafasına koyduğu işi yapmak için çalışmalara başladı. Yılın ilk aylarında İYİ Parti Bursa İlçe Kongreleri yapılırken cesurca bir davranış gösterdi ve 8 Mart 2020 günü İyi Parti Bursa il başkanlığına, aday olduğunu açıkladı.

Dediğim gibi cesur, mücadeleci, dürüst, samimi, gönül adamı, hakkı savunan, halk adamı olan bu kişi Selçuk Türkoğlu’ndan başka birisi değildi.
16 Ağustosta yapılması kararlaştırılan Bursa İl Kongresi yaklaştıkça, karşısına rakip olarak 2.aday olan Yüksel Yılmaz çıktı. Kadim dost idiler. Yıllarca birlikte siyaset yapmış, aynı dava için omuz omuza mücadele etmişlerdi.

Her ikisinin de Bursa için farklı projeleri vardı. Halkın arenasında kendilerini ifade etmeye çalıştılar. Bursa’nın bütün ilçelerinde delegelerle temas halinde oldular, yapacakları çalışmaları anlattılar. Bunun için gece demediler, gündüz demediler. Çok çalıştılar, çok mücadele ettiler. Hareketli günler geçirdiler. Yoruldular, uykusuz kaldılar. Ama yılmadılar, gönüllere girmeye devam ettiler.
Seçim çalışmalarını takip ettiğimiz kadar, her iki aday seviyeli, birbirlerini kırmadan, onurları zedelemeden, çoğu zamanda birbirlerini takdir eden bir seçim kampanyası sürdürdüler. Aynı hedefi amaçlayan Selçuk Türkoğlu ve Yüksel Yılmaz’ın bu takdir edilen mücadelesi, Türkiye siyasetine örnek olacak bir tutum sergilediler.

İYİ PARTİ BURSA KONGRE İL BAŞKANI SELÇUK TÜRKOĞLU OLDU

Yaşı 50 civarında olan okuyucularım bu tür seviyesi, saygılı siyasi çalışmaları en son Süleyman Demirel ile Bülent Ecevit’in ülke yönetimi için yürüttükleri siyasi mücadelelerinde görebiliyorlardı. Yıllarca vatandaş olarak hasretle beklediğimiz ve özlediğimiz tablo bu idi. İşte siyasette buna; olgunluk diyorlar herhalde.

Heyecanla devam eden Kongre seçim çalışmalarından sonra 16 Ağustosta Nilüfer ilçesi İbrahim Yazıcı stadyumunda iki aday karşı karşıya geldi. İYİ Parti Bursa Milletvekili Sayın Ahmet Erozan’ın divan başkanlığını yaptığı Kongrede, Divan Başkan yardımcılığını seçimlerde en büyük destekçisi olan Genel İdare Kurul üyesi hasan Toktaş üstlendi.

603 delegenin, 587’si oy kullandı. 348 delegelen yeşil ışık alan Selçuk Türkoğlu, 239 oy alan Yüksel Yılmaz’ın önünde ipi göğüsleyerek, İYİ Parti Bursa İl Başkanı olduğunu ilan etti.
Sandıktan önce, el ele gönül gönüle olan bu iki aday, yapılan Toy’dan sonrada el ele gönül gönüle Bursa ve Türkiye kamuoyuna örnek olacak bir görüntü sergilediler. Kazananın İYİ Parti olduğu söylemini dillerinden hiç düşürmediler. Böylece, gelecek siyasi faaliyetlere örnek oldular.

Toy’ u, kazanan İl Başkanı Selçuk Türkoğlu; Bursa ilinde üye sayısını 60 binin üzerine çıkaracaklarının gerekliliğini anlattı. Bursa ilinde etkili muhalefet yapacağını bu amaçla siyasi arenada oluşan boşluğu dolduracağını, sessiz kalan ana muhalefetin yerini alacak bir siyaset sürdürüleceğini, vatandaşın hakkı için sonuna kadar mücadele edileceğini ve bu işi yaparken oluşturulan etkin kadrolar ile güce güç katacağını anlattı.

Bursa ve Ülkemiz için yeni bir güneş doğdu. Bu güneşin etrafında toplanan ve önlerine çıkacak tüm engelleri aşacak bir cesurlar ordusu böylece tescillenmiş oldu.
Demokrasinin kazandığı ve kaybedeni olmayan mücadele sonucunda, İYİ Parti Bursa İl Başkanı seçilen Selçuk Türkoğlu ve yönetim kuruluna başarılar diliyorum.

Bursa İYİ oldu, Türkiye İYİ olacak.
Ne mutlu Türk’üm diyene.....

 

Efraim PALA

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar