Güncel Haber

31 Mart 2019 günü ülkemiz genelinde yerel seçimler yapılmıştı. Seçimler sonrasında, 2020 yılının başlarından itibaren diğer siyasi partilerde olduğu gibi, İYİ Partide de yenilenme çalışmaları hız kazandı. Bursa ili ve ilçelerinde yeni dönemin il, ilçe delege ve başkanlarını seçmek için Kongre çalışmalarına başlandı.

Hatırlayacak olursak; Mudanya da, İYİ Parti İlçe Başkanlığı seçim çalışmaları 19 Ocak 2020 yılında yapılan ilçe delege seçimi ile, başlamıştı. Seçilen delegelerin 15 Mart 2020 günü Mudanya İlçe Başkanını belirlediği seçim yarışına 307 delege katıldı. İki adaylı, Nuran Piliçer ve Hüseyin Hatipoğlu’nun katıldığı İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanlığı seçiminde, 274 delege oy kullandı. Hüseyin Hatipoğlu bu yarışta 164 oy alarak İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı olduğunu ilan etti.

Ülkemizde ilk Korona virüs tedbirleri 13 Mart 2020 gününden itibaren alınmaya başlanmıştı. Alınan Pandemi tedbirleri sonrasında il ve ilçelerde Kongre çalışmaları süresiz ertelenmişti. Riskin azalması ile birlikte Bursa’da da İl Kongresi 16 Ağustos Pazar günü olacağı açıklandı.

Evet, büyük gün 16 Ağustos. İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı için ilk aday Selçuk Türkoğlu oldu. 8 Mart 2020 günü, daha ilçe Kongrelerinin devam ettiği günlerde İl başkanlığı adaylığını açıkladı. Peki, kimdir bu hizmet aşkı ile yanıp tutuşan Selçuk Türkoğlu.?

1971 yılında Kayseri de doğdu. Lise öğrenimine kadar Kayseri’de yaşayan Türkoğlu, 1994 yılında Bursa’da yaşamaya başladı. Uludağ Üniversitesi İİBF Çeko bölümünden mezun olarak 1997 yılında Batman Saso da öğretmenlik görevine başladı. Daha sonra öğretmenlik görevine Bursa’da devam etti.2000 yılından 2018 yılına kadar Türk eğitimsen şube başkanlığı ve 12 yıl Türkiye Kamusen Bursa İl Başkanlığı görevini yaptı.

2015 yılında MHP Bursa Milletvekili adayı olan Türkoğlu, 2018 yılında da İYİ Parti Bursa milletvekili adayı olarak siyasi faaliyetlerine devam etti. Milletvekilliği adayı olarak bütün sendikal görevlerinden ve memuriyetten istifa eden Türkoğlu, bu milletin bir neferi olarak milletine hizmet aşkından zerre kadar şaşmadı. Bugün onurla ve gururla İYİ Parti Bursa İl Başkanı adayı olarak milletine hizmete devam etmek istemesi, Bursa siyasetine değer katacağı, aşikârdır.

İyi Parti Bursa İl Başkanı Yahya Bahadır’ın yeni dönemde aday olmayacağını açıklaması ile İyi Parti Bursa kurucu üyesi ve 2018 yılı İYİ Parti Bursa İli, milletvekili adayı Yüksel Yılmaz’da, Selçuk Türkoğlu’nun adaylığı ardından, kendisi de adaylığını açıklaması ile yarışa girecek 2. Başkan adayı oldu.

27.dönemde Bursa’da 1.bölgeden milletvekili adayı olan millet sevdalısı Yüksel Yılmaz, aslen Giresun doğumludur. Anadolu üniversitesi Sosyal Bilimler kamu yönetimi mezunu.2002 yılına kadar Bursa MHP Nilüfer ilçe yöneticiliğinde bulundu.2002 ile 2008 yılları arasında MHP Nilüfer ilçe Başkanlığı, Merkez delegesi ve 2015/2016 yıllarında ise Bursa MHP İl Başkanlığı görevinde bulundu. İyi Partinin kuruluş aşamalarında etkin görevlerde yer aldı, Yüksel Yılmaz. Kurucular Kurulu üyesi, Bursa Kurucu il başkanlığı ve ilk kez seçilmiş İl Başkanı olarak görev yaptı.

Bursa’da birçok Stk’lar da görev alan Yüksel Yılmaz, İYİ Partinin kuruluşundan günümüze kadar etkin bir Parti haline geldiğini, ancak bundan sonra aktör bir parti olması için mücadeleyi sürdüreceğini açıklaması ile Bursa siyasetinde hareketli günlerin geleceğinin işaretini vermektedir.

Bursa’da yerel ve genel iktidara karşı aktif rol alan bir siyaset zemini yok. İşte İYİ Parti İl Başkan adayları siyasi zemindeki bu boşluğu doldurarak muhalefet ve denetim görevini üstlenecekler. Ülke kaynaklarının har vurup harman savrulmasına engel olmak için çalışacaklar. Ortak akılla Bursa ilinde uzman kadrolarla ve akılcı projelerle gündeme gelerek, halkın refahı ve huzuru için çalışacaklar.

Tek dertleri memleket olan ve bunun için anlamlı bir yarışa giren Selçuk Türkoğlu ve Yüksel Yılmaz, özgürlüğü, adaleti, hukukun üstünlüğünü, vatandaşa hakkın eşit dağıtılmasını, refahı, esnafın, işçinin, çiftçinin, emeklinin sorunlarını sonuna kadar savunacağını, yandaşa verilen imtiyazlara karşı duracağını, liyakatı sonuna kadar savunacağını defalarca dile getirmeleri ile gönüllerde taht kurdu. İşte özlediğimiz, beklentisi içinde olduğumuz tablo bu değil mi.?

Bu zorlu mücadeleden kim galip çıkarsa çıksın, İYİ Partiyi daha üst seviyelere taşıyacağı, vatandaşın hakkını, hukukunu, eşitliğini, yani adaleti, gelişmişliği, refahı, modernleşmeyi savunan her iki adayın İYİ Parti bayrağını güvenle ve sonuna kadar taşıyacakları inancı ve gönül rahatlığı içindeyiz.

Bu yolda yürüyen adaylarımızın ve Türk milletimizin Allah yolunu açık etsin. Ne mutlu Türküm diyene.....

Efraim PALA

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar