Güncel Haber
VİLLA AKAY DÜĞÜN ORGANİZASYON

10 Mart 2020 günü bir vatandaşa yapılan Korona virüs testinin pozitif çıkması ile Türkiye Korona Virüs ile tanışmış oldu. Ülkemizde Covit 19 virüsü sonucunda İlk ölüm ise 18 Mart 2020 günü gerçekleşti. Bu tarihten sonra her geçen gün de artan vaka ve ölüm sayıları sonucunda birçok tedbirler alındı.

Bu tedbirler sonucunda sokağa çıkma yasakları uygulanmaya başlandı. Okullar, kahvehaneler, lokantalar, oteller ve eğlence merkezleri, parklar, sahil kenarları yasaklı alan ilan edildi. Böylelikle aylarca sürecek olan kapanma ile ekonomik ve ruhsal yönden etkilenen esnafın mağduriyeti başladı.

Pandemi şartlarının ağırlaştığı günlerde aylarca çalışamayan ve darbe üstüne darbe alan esnaf, 13 Aralık 2020 günü bir darbe daha aldı.

Yaklaşık 25 yıldır Mudanya da, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığını ve aynı zamanda son 10 yıldır da Esnaf Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanlığını başarı ile sürdüren Emir Ali Usta’sını kaybetti, Mudanya esnafı.

7‘ den, 70’e Mudanya esnafı ile birlikte tüm Mudanyalılar da, Emir Ali Usta’nın hayatını kaybetmesinden üzüntü duymuştu.

Çünkü görevini üstün başarı ile yapması sonrasında, toplumun her kesiminin saygınlığını kazanmıştı. Belediye Meclis üyeliği, Belediye Başkan yardımcılığı ve CHP ilçe Başkanlığı görevlerinde de bulunan gönüllerin insanı Emir Ali Usta’nın hayatını kaybetmesinin ardından, Mudanya Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanlığına, Yönetim Kurulu üyesi olan, Ertan Abdulazizoğlu, başkanvekilliğine ise Esat Demircan atanarak, Esnaf ve Sanatkârlar Odası görevini üstlendiler.

Yaklaşık 13 ay süren bu zorlu görev sürecinde, Pandeminin etkisi ile yaşanan acı kayıplara rağmen Esnaf ve Sanatkârlar Odasında hayata geçirilen çok önemli hizmetler olmuştur. Mobil uyumlu www.mudanyaesnaf.org internet sitesi ile kısa mesaj ve Whatsapp bilgilendirmeleri ile çalışma hayatı kolaylaştırılmış. Esnafın, Sicil İşlemleri için görüntülü dijital ofisinin hizmete alınmasıyla ticarethanesini kapatmadan veya Bursa'ya gitmelerine gerek kalmadan hizmet almaları sağlanmış. Bunun yanında hizmetin kutsal olduğunu bilen Ertan Abdulazizoğlu ve yönetimi, öğlen molasında bile esnafına hizmet etmeye devam etmişler. Bu süreçte de Mudanya’da, Odaya kayıtlı olan esnaf sayısını 1866’ya çıkararak zirveye ulaştırmışlardır.

Esnafın sorunlarını sürekli gezerek, onların dertlerini dinleyerek bu doğrultuda çözümler üreten Abdulazizoğlu; Mudanya Esnafının daha iyi hizmet alabilmesi için kendi mülkü olan binalarında hizmet vermeyi ve Mudanya’yı modern Sanayi sitesine kavuşturacak çalışmaların içinde olduklarını, tüm ortaklarına iletmişlerdi.

Bu hedef doğrultusunda proje ürettiklerini ve geliştirilen projede; Mudanya’ da işlevselliğini yitiren mevcut 2 adet olan Küçük Sanayi Sitelerini birleştirerek, tüm esnafı aynı çatı altında toplayacak modern, oto parkı, yeşil alanları ve sosyal donatıları olacak sanayi sitesi projesi geliştirdiklerini ifade etti.

Bunun için yerel yönetim, kurum ve kuruluşlarla ortak hareket ederek uygun yer aradıklarını ifade ederek Mudanya’ ya yakışan bir sanayi sitesi kurmayı hedeflediklerini belirten Ertan Abdulazizoğlu, bu doğrultuda yeni yönetimin azim, samimiyet ve hırsla görev içinde olacaklarını ifade etmişlerdi.

10.01.2022 Pazartesi günü Montania Hotel Salonunda yapılan Mudanya Esnaf Sanatkârlar odasının olağan Seçimli Genel Kuruluna saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlandı.

Açılış konuşmasını ve Divan Başkanlığını yapan BESOP Başkanı Arif Tak yaptı. Olağan Genel Kurulda, Ertan Abdulazizoğlu gönüllerde taht kuran onursal Başkanları, merhum Emir Ali Usta’ya rahmet ve minnet duygularını dile getiren konuşma ile başlandı. Önceki yılların bütçesi açıklanarak, görevlerini devreden Yönetim Kurulu Üyeleri takdir ve teşekkür edilerek başarılarından dolayı plaket verilerek onurlandırıldılar.

Olağan Genel Kurulda başka aday çıkmadığı için tek aday olarak çıkan Ertan Abdulazizoğlu; genç ve dinamik bir kadro ile yenilenen Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte tekrar seçilerek güven tazeledi.

Yeni seçilen yönetimin 4 yıl sürecek olan görevinde, hedefledikleri projelerinin gerçekten Mudanya’nın ihtiyacı olduğunun bilinci içindeyim. Hayata geçirilmesi için yapacakları çalışmalarda bende kendilerine başarılar diliyorum.

EFRAİM PALA

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar