Ülkemiz; son 40 yıldır enerjisinin büyük bir bölümünü terör örgütlerine harcamıştır. 3 yıldır terör örgütü Fetö, İşid ve Pkk üçlüsü’ nün ülkemize vermiş olduğu zararların yaşanmadığını düşünelim. Ülkemizin kaynaklarının milletimizin refahı, güvenliği, geleceği için yatırımlara, insanların eğitimine, insan haklarının iyileştirilmesi için harcandığını var sayarsak ülkemiz ne kadar güçlenecektir değil mi? Ülkemizin bu coğrafyada yıldızı parlayan bir ülke olacağı kaçınılmaz olacağını, küresel güç olan ülkeler yüzyıllardır farkında.

 

O yüzden başta Abd, İngiltere, Fransa, Almanya, Rusya gibi BM’nin 5’lisinin başını çektiği ülkeler Türkiye’yi rahat bırakmamaktadırlar. Osmanlı İmparatorluğunun yıkılmasına sebep olan ve bu emeli için büyük çabalar harcayan İngiltere, görevini Abd’ ye teslim etmiştir. Orta doğu coğrafyasında başka ülkelere müdahale için bir bahane bularak o ülkenin ve hatta ülkemizin bekasını tehlikeye sokmaktadırlar. Bu emperyalist ülkeler, coğrafyamızda Afganistan, Irak, İran, Suriye başta olmak üzere ülkelerin içini merdaneli çamaşır makinasına çevirerek, o ülkelerin kaynaklarını emmeye devam ediyorlar.

Ülkemize karşı da, son 40 yılda Pkk, Fetö ve İşid’i kullanarak yıpratmak, ele geçirerek ve doğal kaynakları almak olan bu emperyalist ülkelerin emelleri, yüzyıllardır olduğu gibi son yıllarda hız kazanmıştır. Öncelikle Abd, terör örgütüne yapmış olduğu silah, mühimmat ve teknik desteğini vermekten tüm dünyanın gözü önünde kaçınmamaktadır. Ülkemizi yıpratmak dünya kamuoyu önünde bir takım oyunlar ile suçlu ilan etmek için her türlü dalavereyi çevirmekten geri kalmıyor.

Öncesinde İşid terör örgütüne karşı kullandığı pkk – pyd - ypg teröristlere, 30 bin tır dolusu silah ve mühimmat vererek maşa olarak kullandı. Bu yardımlarla Suriye’nin kuzeyinde terör örgütünün terör devleti kurmasına da zemin hazırlamaktadırlar. Türkiye’nin Kürt halkını öldürdüğü yalanını yayarak, yapmış oldukları bu yardım ve destekleri meşru hale getirmektedirler.

Bu güne kadar tutarsız davranışları sebebi ile Türkiye’nin Barış Pınarı harekâtını yapmasına sebep olan Abd başkanı Trump, Suriye’den sınır ilçelerimizdeki sivil halkın üzerine terör örgütü pkk-ypg ve pyd militanlarının yapmış olduğu havan ve roket saldırısına sessiz kalmıştır. Suçu günahı olmayan şehit olan sivil insanlarımızın ve bu harekâtta şehit olan askerimizin kanı eline yüzüne bulaşmıştır.

Geçtiğimiz aylarda rahip Branson’ un Amerika’ya iade edilmemesini bahane gösterip Türkiye üzerinde Emperyalist güçleri harekete geçirip ekonomik baskı uygulama çabasını, birkaç gün önce de o çirkin yüzünü ekonomik olarak mahvedeceğim diyerek yine göstermiştir. Hele hele 9 Ekimde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazmış olduğu küstahça, saygısızca ve diplomatik dilden uzak olan mektup bence Türk milletine yapılmış bir hakarettir.

Trump, terör örgütüne karşı olduğunu söyleyip, terör örgütü ile dans eden ve tüm dünyanın aklı ile alay etmeye devam etmektedir. ‘’Tavşana kaç, tazıya tut’’ mantığı ile elindeki gücü satranç oyunundaki hamleler gibi kullanan ve ne yapacağı hiç belli olmayan kişiliği bozuk olan bu kişi, dünyanın başına beladan başka bir şey değildir.

Buradan Amerikan halkına sesleniyorum. Dünyanın Jandarmalığına soyunan zekâ sorunlu (!) püsküllü kafalı Trump’ın dünyanın başına bela olacağını düşünmeliler. Kendi bekaları içinde bundan sonra seçmeyi düşündükleri başkanlarını tabiri caiz’ se ince eleyip sık dokuyarak seçmelerini salık veririm.

Efraim PALA

radyopoyraz.com sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar