Colors: Cyan Color

İdareciliğin okulu yoktur derler. Bu sözün doğru olduğu bir gerçektir. İdareci, idarecilik kabiliyeti olan insanın, hadiselerle pişip yoğrulması ile yetişir. İyi idareci olmak için diploma tek başına yeterli değildir. Bunun yanı sıra sabır, müsamaha, zeka, basiret, akıl, olayları kritik etme, hitabet kabiliyet, heyecana kapılmamak, ikna kudreti, vakar, ciddiyet, affedebilme, derinlemesine düşünme, insanları tanıma, güler yüz ve tatlı dil gibi hasletlerin de bulunması lazımdır. İdareci bunlardan ne kadar çoğuna sahip ise iyi idarecilik vasfı da o nispette artar.

İlçemiz depreme ne kadar hazır? Bu konu canımızı çok sıksa da deprem ülkemizin bir gerçeği. İstanbul depremi beklentisi zaten herkesin malumu. Bu yazıyı yıllarca Mudanya’nın enerji alt yapısı ve sahada hizmet veren, kentin jeolojik yapısını bilen ve yıllarca kriz yönetiminin bir üyesi olarak görev yapmış bir kardeşiniz olarak yazıyorum. Sizin de ilginizi çekeceğini düşünüyorum.

Seyahatlerinizde, herhangi bir şehir merkezine girişler mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Genelde bir yerleşim yerine ilk defa gittiğinizde o ilçenin ilk girişi ve görüntüsü sizlerin şehir ile ilgili düşüncelerinizi olumlu veya olumsuz yönde etkiler. Bu durum ilk kez karşılaşmış olduğunuz insan hakkında ki ilk görüşünüz gibidir. İlk izlenim sonucunuzda ki kararı beyniniz 4 ila 9 saniye arasında verir ve karar genellikle değişmez.

radyopoyraz.com sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar