Colors: Cyan Color

İlçemiz depreme ne kadar hazır? Bu konu canımızı çok sıksa da deprem ülkemizin bir gerçeği. İstanbul depremi beklentisi zaten herkesin malumu. Bu yazıyı yıllarca Mudanya’nın enerji alt yapısı ve sahada hizmet veren, kentin jeolojik yapısını bilen ve yıllarca kriz yönetiminin bir üyesi olarak görev yapmış bir kardeşiniz olarak yazıyorum. Sizin de ilginizi çekeceğini düşünüyorum.

Seyahatlerinizde, herhangi bir şehir merkezine girişler mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Genelde bir yerleşim yerine ilk defa gittiğinizde o ilçenin ilk girişi ve görüntüsü sizlerin şehir ile ilgili düşüncelerinizi olumlu veya olumsuz yönde etkiler. Bu durum ilk kez karşılaşmış olduğunuz insan hakkında ki ilk görüşünüz gibidir. İlk izlenim sonucunuzda ki kararı beyniniz 4 ila 9 saniye arasında verir ve karar genellikle değişmez.

Günümüz toplumunda, hangi meslek gurubunda olursa olsun görev verilecek kişilerde bilimsel ve teknik analizler yapılırken; o meslek gurubuna uygun olup olmadığı, yeterli eğitim bilgi ve tecrübeye sahip olması gibi özellikler aranır. Personelin liyakat ve sadakat sıfatlarına haiz olup olmadığı deneme süresinden sonra analiz edilerek kişinin işe devam etmesi veya görevinin devam ettirilmemesi noktasında yönetim birimi karar verir ve uygular.