Güncel Haber

Güven Günsan

Colors: Cyan Color

Bizim gibi yıllardır Mudanya’da yaşayanlar bilir, Mudanya küçük ve nispeten sakin, şirin bir kasabaydı. Genelde emekli kesimin oturduğu kendi halinde bir ilçeydi. Bursa’da oturanlar için hafta sonu 1-2 saatliğine deniz havası alınacak bir yer olarak görülürdü. Ancak günümüze geldiğimizde bazı şeylerin çok değiştiğini ve adeta yeni bir Mudanya’nın ortaya çıktığı göze çarpıyor.

Risk: Gerçekleşme ihtimali olan bir olay ve gerçekleşirse bu olay ile ilgili oluşacak etkinin tümüdür. Yani risk; dikkate alınmadığında, sonucuna katlanılacak bir cezaya dönüşür. Kısa ve öz olarak anlatımı budur.

Çok gerginiz. Trafikten. Sosyal medyaya, çarşı pazardan cadde ve sokaklara, siyasetten ticarete. İnsanlarımızın bu gerginliği iyi bir noktaya gitmiyor. Bu tahammülsüzlüğü incelediğimizde, günümüz insanında oluşan bu tatminsizlik ve acelecilik, maneviyat eksikliği ile birleştiğinde, sonuç olarak saygısızlığa ve sevgisizliğe dönüşüyor.

Teknolojinin bizlere sunduğu imkânlar artıkça, biz her zamankinden daha az yüz yüze etkileşime girmeye başlıyoruz ve birbirimize olan güvenimiz azalıyor. İlişkiler arasındaki boşluk git gide artıyor. Bilgi, paylaşmak yeni şeyler öğrenmek araştırmak için değil aslında daha çok niteliksiz içerik tüketiyoruz ve bunu da gündemi takip ediyorum diyerek maskelemiş durumdayız.

Hayatta her şeyi ölçmek mümkündür. Ölçülemeyecek hiçbir şey yoktur. Sevginin de ölçüsü vardır. Her sevgide bir karşılık beklenir. Karşılıksız kalan sevgi bahtsızlık yaratır. Sadece MEMLEKET SEVGİSİNDE Karşılık beklenmez ve mutsuzluk duyulmaz. Her sevgide karşılıksız vermenin bir sınırı vardır, vatan sevgisi sınır tanımaz.

SOSYOLOJİ; “ Toplumsal kurumları, grupları, bunlar arasındaki ve içindeki sosyal ilişkileri, sosyal etkileşimi ve değişmeleri; Toplumsal kurumlar ve gruplar yoluyla standartlaşmış / kalıplaşmış hale gelen davranışların birey üzerindeki etkilerini inceleyen bilim dalı “ olarak tanımlanabilir. Kısacası toplum bilimidir, çok incelenmesi gereken ve sosyologların bile zorlandığı bu toplum bilimi birkaç satır ile anlatılacak bir konu değildir. Mesleğimiz olmayan bu konuda fazla yorum yapmamız doğru olmaz, anlatmakta yetersiz olduğumuz akademik bir konudur. Benim burada bahsetmek istediğim şey aslında sade ve anlaşılır bir dil ile, yine güncel bir konu ile alakalı bir durumu dile getirmek ve sizlerin okurken zorlanmayacağı bir şekilde zamanınızın güzel geçmesini sağlamak, aynı zamanda duygularımı dile getirmektir.

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar