Güncel Haber
eylul hali yikama

Ermenistan bundan tam 28 yıl önce Karabağı işgal etmiş ve bu işgal sonucunda Azerbaycan halkımız çok büyük acılar çekmiş ve büyük bedeller ödemiştir. Bu bedellerin başında Hocalı Katliamı gelmektedir, Hocalı Katliamı halkımızın beyninde büyük yaralar açmıştır.

Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz, mekanları cennet olsun.

Savaşın neticesinde Şaşan'ın Azad olmasıyla bütün dengeler Azerbaycan'ın lehine döndü. Bu hem Ermenistan hükümetinin kalbine saplanan bir hançer hem de ona Uluslararası destek veren alçak güçlerinin ve özellikle de Rothschild'in kuklası Makro'nun ve diğerlerinin kalbine saplanmış bir hançerdir. Ve nihayet beklenen haber 9 Kasım'ı 10 Kasım'a bağlayan gece de gelmiştir, Paşinyan yenilgiyi kabul etmiştir ve Ermenistan Kasımın sonuna kadar tüm Karabağ'dan çekilecektir.

Çok şükür Allah'a. Eşq olsun Azərbaycan. Yaşasın Azerbaycan. Karabağ düşmana mezar oldu, Karabağ Azerbaycanındır.
Elbette bu zafer ordumuzun imkânları ve silahlı desteği ile olmuştur. Türk Ordusunun gücü artık düşmanın uykularını kaçırıyor. Bu hem Azerbaycan kardeşlerimize hem de halkımıza sonsuz bir güven veriyor. Çünkü unutmayalım, biz düşmanı ancak ve ancak korkutarak üzerimize gelmelerini engelleyebiliriz. Allah'a şükürler olsun artık Ordumuz bugün öyle bir güce varmış ki düşman öyle kolay kolay üstümüze gelemeyecektir.

Ermeniler tarihi boyunca hep hata yapmışlardır, sırtını batılı emperyalist ve siyonist çetelere dayanarak kendileri için bir kurtuluş olduğuna inanmışlardır. Oysa gerçek hiç de öyle değildir, batılı yamyam devletler Ermenileri her zaman kendi kirli işleri için kullanmışlardır. Ne yazık ki Ermeniler bundan ders çıkaramamıştır, ta ki Azerbaycan ordusu kahramanca savaşarak kendi öz ve öz topraklarını batılı devletlerin uşağı olan Ermenistan dan kurtarana kadar...

Ülkemizde ulusal davamıza zarar vermeyen Ermenilerle hiçbir sorunumuz yoktur.

Bundan 28 yıl önce Ermeniler Karabağı işgal ettikleri zaman batılı emperyalist güçler ona seslerini çıkarmamışlardır, eğer çıkarlarına uygun düşen başka bir ülke olmuş olsaydı, onlar bugüne kadar onlarca, belki de yüzlerce Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde kararlar çıkarıp oraya yönelecekler ve bölgeyi kurtarmak için ellerinden ne geliyorsa onu yapacaklardı. Buradan şunu çıkarıyoruz, biz Azeriler, Türkler ve diğer bütün halklar Ortadoğu ve Asya'da birliğimizi sağlamak zorundayız. Biz bir ve bütün olduğumuz müddetçe hiçbir güç bize karşı direnemez.
Şanlı Azerbaycan ordusu Ermenistan ordusunu 44 günde dize getirmiştir.

Bizim Ordumuzun desteğiyle Azerbaycan Ordusu Karabağ'ı özgürleştirilmesiyle sadece halkımızı sevindirmemiştir, aynı zamanda sahtekâr, bencil ve ikiyüzlü batılı devletlerin yüzlerine şamar gibi çarpmıştır.

Can ile Canan artık ebediyen birlikte hareket edecektir, hiçbir güç artık önümüzü alamayacaktır. Can Azerbaycan sonuna kadar seninle birlikteyiz.
Bu zafer Türk ve Azeri halkımızın birlikte hareket etmesinin bir sonucudur. Bu zafer bütün dünyaya ders olacaktır, bundan sonra hiç kimsenin öyle kolay kolay halkımıza saldıramayacağının ve üstümüze gelemeyeceğinin göstergesidir, bu zafer tarihi bir zaferdir. Bu zafer bir destandır. Bu zafer Ermenilerin büyük Ermenistan hayalini de çöpe atmıştır.

Fuat AKPINAR

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar