Colors: Yellow Color

Ve artık Mudanya’da nurtopu gibi iki adet Kent Konseyimiz var. Mevcut Belediye Başkanı bir tanesinin nüfusa oranla yetmediğini düşünmüş olacak ki ikincisini de kurdu. Belki de rekabet olsun, daha güzel işler ortaya çıksın diye düşünmüş olabilir. Birine Kuzey Konseyi diğerine Güney Konseyi mi desek, Aşağı Konsey, Yukarı Konsey mi desek, yoksa Öz Konsey En Hakiki Konsey diye mi ayırsak bilemiyorum. Neyse, ilerleyen günlerde daha net öğreniriz herhalde.

Ülkenin ana muhalefet partisi başkanı ülkenin ana merkezi başkent Ankara’da şehit cenazesinde linç girişimine uğruyor. Şükür ki bazı iktidar siyasetçileri kınama mesajı, geçmiş olsun dilekleri ve hukuk diyebiliyorlar. Ama kızgın demiri soğutalım diyen Cumhurbaşkanımız’dan ses çıkmıyor. Keza Bahçeli Bey’den de. Olayın faillerinden biri yakalanıyor, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılıyor. Sonrasında neredeyse halk kahramanı yapılmasına da kimse tek bir laf etmiyor. Televizyonlardaki tartışma programlarında hukukçusu, anketçisi, doçenti, siyasetçisi, araştırmacısı ve benzeri bilimumcusu bolca laf ebeliği yapıyorlar.

Kaç yazı yazdık, kaç haber yaptık inanın ben bile takip edemedim. Mudanya Sahil Projesi tarihe maalesef kötü anılar bırakarak kazındı. Uzun yıllar süren tadilat ve renevasyon işlemleri pek çok Mudanyalı esnafı ve halkı mağdur etmişti. Ne yazıkki bu mağduriyetlerle ilgili bir girişim ya da gelişme de görememiştik.

Adalet ve Kalkınma Partisi “bizim bilgimiz dışında ilçe seçim kurulları tarafından haricen atanmış 19 bin kişi var” diyerek İstanbul Seçimleri için tam kanunsuzluk başvurusu yaptı. Aslında oluşturulan bu kurullara itiraz süreci 2 Mart’ta sona ermişti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi İhale Detayları

Bursa Büyükşehir Belediyesi “Çevre düzenlemesi işi ve park yapım işi” ihaleye çıkıyor. İhalelerin hepsinde Ç.Y.T. Çelik Yapı Tasarım İnş.Müh.Ltd. firması var. Bir ihaleye ise Serpil Hardallı ile ortak giriyorlar ve kazanıyorlar. Kim bu Serpil Hardallı?

Kentteki afet riski taşıyan alanların belirlenip, sağlıklı ve yaşanabilir hale getirilmesi için çıkarılmış Afet Riskli Yapıların Yenilenmesi Hakkındaki kanunun bilinen numarası 6306’dır.
Kısaca kentsel dönüşümle kaçak yapılaşmanın önüne geçilmesi, depreme dayanıklı olmayan, ekonomik ömrünü doldurmuş binaların yeniden yapılarak olası doğal afetler sonucu oluşacak zararların en aza indirilmesi amaçlanmaktadır. 

BB Çiçek Tıkla Online Sipariş Et

Sosyal medyada bizi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar

Namlı Metal