Colors: Yellow Color

Bursa Büyükşehir Belediyesi İhale Detayları

Bursa Büyükşehir Belediyesi “Çevre düzenlemesi işi ve park yapım işi” ihaleye çıkıyor. İhalelerin hepsinde Ç.Y.T. Çelik Yapı Tasarım İnş.Müh.Ltd. firması var. Bir ihaleye ise Serpil Hardallı ile ortak giriyorlar ve kazanıyorlar. Kim bu Serpil Hardallı?

Kentteki afet riski taşıyan alanların belirlenip, sağlıklı ve yaşanabilir hale getirilmesi için çıkarılmış Afet Riskli Yapıların Yenilenmesi Hakkındaki kanunun bilinen numarası 6306’dır.
Kısaca kentsel dönüşümle kaçak yapılaşmanın önüne geçilmesi, depreme dayanıklı olmayan, ekonomik ömrünü doldurmuş binaların yeniden yapılarak olası doğal afetler sonucu oluşacak zararların en aza indirilmesi amaçlanmaktadır. 

Ülkenin ana muhalefet partisi başkanı ülkenin ana merkezi başkent Ankara’da şehit cenazesinde linç girişimine uğruyor. Şükür ki bazı iktidar siyasetçileri kınama mesajı, geçmiş olsun dilekleri ve hukuk diyebiliyorlar. Ama kızgın demiri soğutalım diyen Cumhurbaşkanımız’dan ses çıkmıyor. Keza Bahçeli Bey’den de. Olayın faillerinden biri yakalanıyor, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılıyor. Sonrasında neredeyse halk kahramanı yapılmasına da kimse tek bir laf etmiyor. Televizyonlardaki tartışma programlarında hukukçusu, anketçisi, doçenti, siyasetçisi, araştırmacısı ve benzeri bilimumcusu bolca laf ebeliği yapıyorlar.

Seçimin Sevimsizlikleri;

Seçimden bir gece önce bir siyasi partiyi karalama ve oylarını etkileme adına bazı Mudanyalı seçmenlere yurtdışından sms ile o partinin terör örgütleri ile ilişkili olduğuna dair algı yaratmaya çalışarak manipülasyon yapılması.

Adalet ve Kalkınma Partisi “bizim bilgimiz dışında ilçe seçim kurulları tarafından haricen atanmış 19 bin kişi var” diyerek İstanbul Seçimleri için tam kanunsuzluk başvurusu yaptı. Aslında oluşturulan bu kurullara itiraz süreci 2 Mart’ta sona ermişti.

Tabiî ki herkesin bir tarafı var. Herkesin gönlünde bir aslan yatıyor. Doğal olarak medyanın ve medya çalışanlarının da kendine göre sempati duyduğu siyasi partiler ya da liderler var ve bundan sonra da olmaya devam edecektir. Hatta aynı medya grubunda farklı görüşlere sahip çalışanlar da var doğal olarak.

Lafontaine

Sosyal medyada bizi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar

Namlı Metal