Güncel Haber

Ümit Atilla

Colors: Yellow Color

Hak, hukuk ve adaletin başkenti diye bir tanımlama yaptılar bundan yaklaşık beş sene önce ve kısaca Barış’ın Başkenti dediler. Mogadishu muydu, Patagonya mıydı yoksa Trinidad’ın bir ilçesi miydi tam olarak hatırlayamıyorum. Kulağa hoş gelen, insanları motive edebilecek, zerafet dolu bir tanımlamaydı. Herkes umutlandı, heyecan doruk yaptı. “Tamam” dedi, “bu sefer oldu” dedi insanlar.

Sahildeki kapalı Pazar yeri kurulduğu günden beri sürekli tartışıldı, tartışıldı ve en sonunda kapatıldı. Tartışmaya sebep olan pek çok neden vardı ama en önemlisi ortaya çıkardığı trafik sorunu olmuştu. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi’nin köstek olan tarzını da not ederek şu eleştirimi kenara yazmış olayım.

Merkez Bankası verilerine göre bankalarda vatandaşlara (yurtiçi yerleşik) ait döviz mevduat hesaplarının 200 milyar dolar civarında olduğunu hatta biraz daha fazla olduğunu biliyoruz.. Çok değil bundan 1 sene kadar önce elinde dolar olanların neredeyse vatan haini ilan edildiği bir ülkede ki; geçen sene Ağustos başında bu rakam 110 milyar dolar civarındaydı, bugün kimse ses çıkarmıyor. Oysa 100 dolar bozdurup dekontunu getirene indirim yapan esnaflar bile vardı.

Ve artık Mudanya’da nurtopu gibi iki adet Kent Konseyimiz var. Mevcut Belediye Başkanı bir tanesinin nüfusa oranla yetmediğini düşünmüş olacak ki ikincisini de kurdu. Belki de rekabet olsun, daha güzel işler ortaya çıksın diye düşünmüş olabilir. Birine Kuzey Konseyi diğerine Güney Konseyi mi desek, Aşağı Konsey, Yukarı Konsey mi desek, yoksa Öz Konsey En Hakiki Konsey diye mi ayırsak bilemiyorum. Neyse, ilerleyen günlerde daha net öğreniriz herhalde.

Kaç yazı yazdık, kaç haber yaptık inanın ben bile takip edemedim. Mudanya Sahil Projesi tarihe maalesef kötü anılar bırakarak kazındı. Uzun yıllar süren tadilat ve renevasyon işlemleri pek çok Mudanyalı esnafı ve halkı mağdur etmişti. Ne yazıkki bu mağduriyetlerle ilgili bir girişim ya da gelişme de görememiştik.

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar