Güncel Haber
GAME HOUSE PLAYSTATION

Ümit Atilla

Colors: Yellow Color

Haziran’ın son haftasında Sayın Aktaş Mudanya’daki sahilde beton çalışması ile ilgili açıklamalar yapmıştı. Malzemeler deniz suyundan hasar görmüş ve ahşap kompozit malzeme deforme olmuş. Vatandaşlardan bunların değiştirilmesi yönünde talepler gelince de deniz suyuna dayanıklı baskı beton çalışmaları başlatılmış.

Yaklaşık 3,5 sene önce oturduğumuz sitenin Kentsel Dönüşüm çalışması için daire sahipleri olarak bir müteahhitlik firması ile anlaşıp işlemlere başlamıştık. Yapılan müracaatlar ve binalardan alınan örnekler sonucu Ocak 2018 yılında binalarımız Şehircilik Müdürlüğünce riskli yapı ilan edildi. Mart 2020 tarihinde de Mudanya Belediyesi bütün daire sahiplerine daireleri boşaltmaları için tebligatlar gönderdi. Hoş biz güvenlik endişesi ile süreç başladıktan ve riskli yapı tespiti ortaya çıktıktan hemen sonra zaten dairemizi boşaltmıştık.

Nail aya ilk ayak bastığında 1969 yılının Temmuz ayının 16’sıydı. Uzay’a 1961 yılının Nisan ayında çıkan ilk insan Nuri o sene henüz 25 yaşındaydı. Aya ilk ayak basan insan olan Nail’den yaklaşık 54 sene sonra bir kez daha aya çıkacak olmamız hepimizi çok heyecanlandırdı. Hepimiz değişik hayaller kurmaya başladık.

Şu Mudanya sahil projesi ile ilgili kaç yazı yazdım, bilemiyorum. İki sene kadar önce (31 MART 2018) alelacele açılışı yapıldıktan iki gün sonra yine çiziktirmiştim. Malzemenin ve işçiliğin çok kötü olduğunu, ilk poyrazlarla beraber sahildeki malzemelerin uçuşa geçeceğini ifade etmiştim. Nitekim dediğim oldu ve proje dedikleri şey yerle bir oldu. İşin tuhaf tarafı yapılan iş ve malzemelerin yetersiz olduğunu anlamak için uzman olmaya da pek gerek yoktu.

Hak, hukuk ve adaletin başkenti diye bir tanımlama yaptılar bundan yaklaşık beş sene önce ve kısaca Barış’ın Başkenti dediler. Mogadishu muydu, Patagonya mıydı yoksa Trinidad’ın bir ilçesi miydi tam olarak hatırlayamıyorum. Kulağa hoş gelen, insanları motive edebilecek, zerafet dolu bir tanımlamaydı. Herkes umutlandı, heyecan doruk yaptı. “Tamam” dedi, “bu sefer oldu” dedi insanlar.

Merkez Bankası verilerine göre bankalarda vatandaşlara (yurtiçi yerleşik) ait döviz mevduat hesaplarının 200 milyar dolar civarında olduğunu hatta biraz daha fazla olduğunu biliyoruz.. Çok değil bundan 1 sene kadar önce elinde dolar olanların neredeyse vatan haini ilan edildiği bir ülkede ki; geçen sene Ağustos başında bu rakam 110 milyar dolar civarındaydı, bugün kimse ses çıkarmıyor. Oysa 100 dolar bozdurup dekontunu getirene indirim yapan esnaflar bile vardı.

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

GÜZELYALI BAYRAK DÜĞÜN SALONU MUDANYA

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar