Güncel Haber

Ümit Atilla

Colors: Yellow Color

Şu Mudanya sahil projesi ile ilgili kaç yazı yazdım, bilemiyorum. İki sene kadar önce (31 MART 2018) alelacele açılışı yapıldıktan iki gün sonra yine çiziktirmiştim. Malzemenin ve işçiliğin çok kötü olduğunu, ilk poyrazlarla beraber sahildeki malzemelerin uçuşa geçeceğini ifade etmiştim. Nitekim dediğim oldu ve proje dedikleri şey yerle bir oldu. İşin tuhaf tarafı yapılan iş ve malzemelerin yetersiz olduğunu anlamak için uzman olmaya da pek gerek yoktu.

Hak, hukuk ve adaletin başkenti diye bir tanımlama yaptılar bundan yaklaşık beş sene önce ve kısaca Barış’ın Başkenti dediler. Mogadishu muydu, Patagonya mıydı yoksa Trinidad’ın bir ilçesi miydi tam olarak hatırlayamıyorum. Kulağa hoş gelen, insanları motive edebilecek, zerafet dolu bir tanımlamaydı. Herkes umutlandı, heyecan doruk yaptı. “Tamam” dedi, “bu sefer oldu” dedi insanlar.

Merkez Bankası verilerine göre bankalarda vatandaşlara (yurtiçi yerleşik) ait döviz mevduat hesaplarının 200 milyar dolar civarında olduğunu hatta biraz daha fazla olduğunu biliyoruz.. Çok değil bundan 1 sene kadar önce elinde dolar olanların neredeyse vatan haini ilan edildiği bir ülkede ki; geçen sene Ağustos başında bu rakam 110 milyar dolar civarındaydı, bugün kimse ses çıkarmıyor. Oysa 100 dolar bozdurup dekontunu getirene indirim yapan esnaflar bile vardı.

Sahildeki kapalı Pazar yeri kurulduğu günden beri sürekli tartışıldı, tartışıldı ve en sonunda kapatıldı. Tartışmaya sebep olan pek çok neden vardı ama en önemlisi ortaya çıkardığı trafik sorunu olmuştu. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi’nin köstek olan tarzını da not ederek şu eleştirimi kenara yazmış olayım.

Ve artık Mudanya’da nurtopu gibi iki adet Kent Konseyimiz var. Mevcut Belediye Başkanı bir tanesinin nüfusa oranla yetmediğini düşünmüş olacak ki ikincisini de kurdu. Belki de rekabet olsun, daha güzel işler ortaya çıksın diye düşünmüş olabilir. Birine Kuzey Konseyi diğerine Güney Konseyi mi desek, Aşağı Konsey, Yukarı Konsey mi desek, yoksa Öz Konsey En Hakiki Konsey diye mi ayırsak bilemiyorum. Neyse, ilerleyen günlerde daha net öğreniriz herhalde.

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar