Güncel Haber

Haziran’ın son haftasında Sayın Aktaş Mudanya’daki sahilde beton çalışması ile ilgili açıklamalar yapmıştı. Malzemeler deniz suyundan hasar görmüş ve ahşap kompozit malzeme deforme olmuş. Vatandaşlardan bunların değiştirilmesi yönünde talepler gelince de deniz suyuna dayanıklı baskı beton çalışmaları başlatılmış.

Ne güzel haber. Vatandaş istesin belediyemiz yapsın. Tebrik ediyorum.

Ben müteahhit değilim, mimar değilim ve bu konularla ilgili hiçbir eğitimim yok. Buna rağmen bu yaşanacakları daha o sahilin açılışı yapıldığı günün ertesinde yazmıştım. Aslında bu sahil ve sahil projesi ile ilgili defalarca yazdım. Haziran’ın son haftasında sevdiğim bir gazeteci ağabeyimin internet sitesinde bu haberi görünce haydi son bir defa daha yazayım dedim. Aslında sorayım dedim. Yetkililere bazı sorular sorayım dedim. Aslında cevap gelmeyeceğini de tahmin edebiliyorum ama yine de sorayım dedim. Önce değerli ağabeyime sorayım;

Mudanya’da muhtemelen benden çok daha eskiden beri yaşıyor ve gazetecilik yapıyorsun değerli ağabeyim. Bu sahil projesinin yıllar evvel, yarım- yamalak açılışı yapılırken benim fark ettiğim eksiklikleri sen de fark edebildin mi? Bu konularla ilgili bir kelamın oldu mu?
Ah be değerli ağabeyim; seni çok seviyorum ama bazen kafamı karıştırıyorsun. Sanki bazı şeyleri eleştirirken dibine vuruyorsun da bazılarını da göremiyorsun gibi geliyor. Yanlış görüyorsam ya da atladığımı düşünüyorsan lütfen beni uyar. Uyar ki; ben de doğruları bulabileyim.

Şimdi gelelim yetkililere;

Bu sahilin insana yakışır şekilde tamamlanması için ne bekleniyor çok merak ediyorum. Bütçe uygun değil deseniz kafam basmaz. Çünkü bu rezil çalışmayı yapan firma bunu layıkıyle yapana kadar iş takip edilmeli. Birileri “kimse merak etmesin, halkın cebinden bu iş için para çıkmayacak” benzeri bir açıklama yapmıştı sahil dağıldıktan, parçalandıktan sonra.
Tabiî ki halkın cebinden para çıkmamalı. Ama belediye de bu iş için ekstra para harcamamalıdır.

Sahi bu rezilliğe göz yumanlar, bu rezil işi bu şekilde bile bile teslim alanlar ve bu rezil işi bu haliyle bile bile teslim edenler hiç hesap vermeyecek mi? Bu iş bilmezlerden kimse hesap sormayacak mı?

Bu kadar eksiğine, kullanılan malzemenin ve işçiliğinin kötülüğüne rağmen bu projenin bu şekilde teslim alınmasına müsaade eden müteahhit, mühendis, bürokrat, belediye çalışanı, yönetici ve idareci kim varsa ; bu kadar eksiğine rağmen bu projeyi teslim alan kim varsa; bu kadar eksiğine rağmen yokmuş gibi davranan bütün yöneticiler ve idareciler size soruyorum;
Nerede bu sahilin ağaçları, nerede bu sahilin yeşili, nerede bu sahilin gölgelikleri, korkulukları, nerede bu sahilin ruhu?

Söz, bir daha sormayacağım.

Ümit ATİLLA

05.07.2021

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

GÜZELYALI BAYRAK DÜĞÜN SALONU MUDANYA

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar