Gündem

Colors: Red Color

Kandilli rasathanesi sabah saat 07.20 de merkezi Marmara Denizi Gemlik körfezin de olan 3.5 deprem kaydetti. Bursa ve çevre ilçelerinde hissedilen deprem Gemlik körfezinin 4.7 derinliğinde meydana geldi. Marmara denizi Gemlik körfezinde 07.20 de meydana gelen deprem 3saniye sürdü.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz Eski Tekel Parkı'nda bazı ağaçların kesilerek yerlerine Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni ağaçların dikilme sürecinde Ak Parti Mudanya İlçe Başkanlığının yapmış olduğu basın açıklamasına sosyal medyadan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı belgesiyle cevap verdi.  Başkan Türkyılmaz sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ;

Mudanya Şükrüçavuş Mahallesi Muhtarı Şeref ŞAŞ ve ekibinin çağrısı uzaktan eğitim uygulamasının sürdüğü koronavirüs pandemisinde minik bir öğrenciye umut oldu. Şükrü Çavuş Muhtarlığının çağrısına Mudanya MERT TARIM yanıt verdi ve minik öğrenciye uzaktan eğitimini sürdürmesi için gerekli olan bilgisayarı hediye etti.

Mudanya Anadolu Kültürleri Dayanışma Derneği, Kardeş Azerbaycan'ın işgalci  terörist devlet Ermenistan'a karşı kazandığı zafer sevincine ortak oldu. Mütareke Meydanında Dernek Başkanı Sezer Aktaş öncülüğünde bir araya gelen dernek üyeleri destek ve birlik mesajları verdiler.

Mudanya Güçlü Kadınlar Derneği  Başkanı İpek Demirtaş 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde yayımladığı yazılı basın açıklamasında güçlü kadın tanımlaması yaparak tüm kadınlara kendilerini geliştirme ve şiddete karşı el ele mücadele çağrısı yaptı.

Memleket Hareketi adında başlattığı çalışmalarla ülke genelinde toplantılar yapan CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce son olarak CNNTURK televizyonunda Ahmet Hakan’la Tarafsız Bölge programına katılmasının akabinde CHP'nin 2014 yılındaki yerel seçimde Mudanya Belediye Başkanlığını kazandığı dönemde ilçe başkanı olan Hüseyin Ihlamur'dan dikkat çekici bir paylaşım geldi. Ihlamur paylaşımında CHP Mudanya İlçe Başkanlığına'da gönderme yaptı.