Gündem

Colors: Red Color

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘Gönüllü Hareketi’ne katılan vatandaşlar, özellikle kısıtlamanın olduğu hafta sonları sokak hayvanlarının beslenmesi için sahaya indi. Şehrin 150 ayrı noktasına dağılan 180 kişilik gönüllüler ordusu, sokak hayvanlarına yem dağıtımı yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mudanya Belediye Meclis Grup Sözcüsü Bülent Erden Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın ulusal basına kapak yaptırdığı " 2021 Mudanya'nın Yılı Olacak " başlıklı röportajına çarpıcı sorular ve başlıklarla gönderme yaptı. Erden "Reklamlardan fırsat bulduğunuzda aşağıdaki konularda kamuoyunu bilgilendirmenizi rica ediyorum." dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya Belediye Meclis Üyesi Mehmet ER partisinden istifa ettiğini bundan sonra siyasi hayatına Muharrem İNCE'nin partisinde devam edeceğini açıkladı.  Sosyal medya hesabından CHP'den istifa ettiğini duyuran Meclis Üyesi ER "24 Şubat 2021 Çarşamba günü, sosyal medya hesaplarımdan Mudanya Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyeleri'ne yönelik muhalefet tarafından uzun süredir yapılan eleştirilere artık dayanamayarak verdiğim cevap sonrasında, ne yazık ki partim CHP tarafından adeta yalnız bırakıldığımı ve gelen tüm tepkileri tek başıma göğüslediğimi tüm Mudanyalı hemşehrilerime bildirmek istiyorum." dedi. ER'in dikkat çekici açıklaması şöyle.

Saadet Partisi Bursa İl Mahalli İdarelerden sorumlu başkan yardımcısı İbrahim Özacar, İlçe Başkanı Saadet Sakin Mudanya’da soğuktan yanan zeytin ağaçları için üreticilerin sorunlarını görüşmek üzere İlçe Tarım Ve Orman Müdürü Ergün Karadağ ve Ziraat Odası başkanı Erdoğan Yıldız'ı ziyaret etti.

İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanlığı, Mudanya Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Erdoğan YILDIZ ve yönetimine hayırlı olsun ziyareti yaptı. Ziyarette geçtiğimiz gün aşırı soğuklar nedeniyle oluşan zeytin ağaçlarındaki zirai don yanıkları, Türkiye ve yöremizdeki tarım ve hayvancılıkta yaşana sorunlar konuşuldu.

Geçtiğimiz gün sosyal medya hesabından Cumhur İttifakı ve MHP Belediye Meclis Grup Sözcüsü Bülent Erden'i sorularına cevap vermek yerine sert sözlerle eleştiren CHP Mudanya Belediye Meclis Üyesi Mehmet Er'in açıklamalarını Ak Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü yazılı basın açıklamasıyla kınadı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mudanya İlçe Başkanı Erkut Seymenler, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya Belediye Meclis Üyesi Mehmet Er'in sosyal medya üzerinden MHP İlçe Teşkilatı ve MHP Meclis Grup Sözcüsü Bület Erden için yaptığı eleştiriye sert cevap verdi. Seymenler açıklamasında "CHP Meclis üyesi Mehmet ER, nerede düştüyse oradan kalksın, önce etrafına baksın. İsmine yakışır şekilde siyaset yapmak istiyorsa, ER meydanına çıkıp Mudanya için sorulan sorulara mertçe cevap versin. Maval okumasın" vurgusu yaptı. Seymenler Er'in paylaşımının altına ahlak dışı yapılan yorum sahiplerine ise "hayat boyu bir baltaya sap olamamış klavye müptezelleri ayaklarını denk alsın, akıllarını başına devşirsin, hadlerini bilsin. Yazdıklarının cevabını vermekte bir an tereddüt etmeyiz." dedi.

Gerekli incelemeler yapılmasına rağmen uzun yıllardır sonuca bağlanmayan Evciler Göleti ve Sulama Projesi ile ilgili olarak, AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci SÖĞÜTLÜ, Köy Muhtarı ve Köy halkı ile görüşerek konuyu AK Parti Bursa Milletvekili  Zafer IŞIK’a iletti. AK Parti Bursa Milletvekili  Zafer IŞIK’ın uzun uğraşları ve çabaları sonucu proje, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bütçeye alındı.

Şükrü Çavuş Mahalle Muhtarı Şeref ŞAŞ pandemi sürecinde ekonomik zorluk çeken mahalle sakinlerinin umudu oldu. Hayırseverlerin desteği ile gıda, giyim paketleri, uzaktan eğitim için tablet bilgisayar ve alışveriş çeklerini ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya devam ediyor. Regaip Kandilinde sosyal medya hesabından ihtiyaç içinde olan mahalle sakinleri için destek çağrısı yapan Muhtar ŞAŞ'ın çağrısına hayırseverler jet hızıyla cevap verdi.

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar