Gündem

Colors: Red Color

Gemlik Körfezinde Yaşanan Plankton Patlaması vatandaşlar tarafından endişe ile karşılandı. Pek çok vatandaşın gemilerden denize bırakılan atık sular sandığı doğa olayı planktonların aşırı çoğalması nedeniyle geçici olarak gerçekleşiyor.

Bursa’nın sahile açılan en önemli kapısı olan ve özellikle yaz aylarında yoğun trafiğin yaşandığı Mudanya ilçesinin ana caddeleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarla sil baştan yenileniyor.

Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ertan Abdulazizoğlu, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını önleme tedbirleri kapsamında ülke genelinde uygulanan tam kapanma süreci dolayısıyla zincir marketlerle ilgili 6 ilde alınan İl Hıfzzısıhha Kurulu kararlarını Bursa Valiliğine emsal sunarak, marketlerdeki satışların haksız rekabeti önlemek için sınırlandırılmasını talep ettiklerini söyledi.

Mudanya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ertan ABDULAZİZOĞLU Ticaret Bakanlığınca yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında ülke genelinde uygulanan kısıtlamalar dikkate alınarak hak kayıplarının önlenmesi amacıyla çeklerin ibrazı ve ödemelerinde yapılan yeni düzenlemenin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar belirlendiğini, esnafların bu konuda dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

Mudanya Güzelyalı Siteler Mahallesi Armağan Sokak Tuna Park Evleri Sitesi ve diğer site sakinleri zeytinlik içine yapılan baz istasyonuna tepki gösterilerek yapımının durdurulması için Kaymakamlık Makamına dilekçe vermelerine rağmen, baz istasyonunun yapımı bütün hızıyla devam ediyor.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın "Hasköy Soğuk Hava Deposu Projesi Başlıyor" başlığı ile kamuoyuna duyurduğu haberde yer alan bilgilerin yetersiz ve muğlak olduğunu vurgulayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mudanya Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden Başkan Türkyılmaz'ın Mudanyalılara net bilgiler vermesini isteyerek Türkyılmaz'a sorular yöneltti.

Mudanya Anadolu Kültürleri Dayanışma Derneği Başkanı Sezer Aktaş Ramazan dolayısıyla ihtiyaç sahibi olan ailelere 1100 adet erzak kolisi dağıttıklarını, 20 çocuğu giydirdiklerini ve bir ton zeytin yağı ile bir ton zeytin dağıtımında bulunduklarını açıkladı. Aktaş dernek hedefleri ve derneğe katılımlar hakkında da kamuoyunu bilgilendirdi.

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar