ÇINAR DÖNER MUDANYA PAKET SERVİS

Bursa

Colors: Purple Color

Bursa Valisi Yakup Canbolat başkanlığında gerçekleştirilen İl Pandemi Kurulu toplantısında alınan tedbirler açıklandı. Bursa'ya araç giriş ve çıkışının yasaklanması sonrasında seyahat izin belgesi düzenleneceklerin kapsamının belirlenmesi ve uygulama birliğinin sağlanması kurallarının vurgulandığı kararlar şöyle;

Koronavirüs mücadelesinde görülen aksaklıkların aşılabilmesi için çözüm yolları önerildi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, Bursa Milletvekili Yüksel Özkan, Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Kayıhan Pala, CHP’li Belediye Başkanları Turgay Erdem, Hayri Türkyılmaz ve Mehmet Uğur Sertaslan “sosyal mesafeli” bir toplantıda bir araya gelerek Covid-19 salgını çerçevesinde alınan önlemleri değerlendirdiler. Toplantıda önümüzdeki sürece ilişkin talepler de dile getirildi.

Bursa Hayvanat Bahçesi, yeni tip corona virüs (Covid-19) kapsamında ziyarete kapatıldı. Halkın sağlığı dikkate alınarak, covid-19 önlemleri kapsamında hayvanat bahçesi geçici süreyle ziyaretlere kapalı olacak.

Bursa Valiliği'nde; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı" çerçevesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılacak ödemeler hakkında Vali Yakup Canbolat başkanlığında bir toplantı gerçekleştirildi. "Ödemelerin 03.04.2020 Cuma saat 10:00’dan itibaren PTT dağıtıcıları, bekçiler ve kolluk birimlerimiz vasıtasıyla kendi ikametlerinde yapılması kararlaştırılmıştır." vurgusu yapılan toplantı sonrası yapılan duyuru şöyle:

Tüm Emekliler Sendikası Bursa Şube Başkanı Günay ONAYMAN sosyal medya paylaşımıyla yaşlı odaklı alınan CORONA Virüs tedbirlerine tepki gösterdi. ONAYMAN paylaşımında "Bilmem hiç düşündük mü? Yaşları biraz ileride olanlar mı üretti veya sadece onlar tarafından mı yayılıyor bu lanet Virüs!" diyerek uygulanan tedbirlerin yaşlıları korumanın dışında bazı amaçları olabileceğini düşündürdüğünü vurguladı. ONAYMAN paylaşımında;

Bursa Valisi Yakup CANBOLAT, İçişleri Bakanlığı'ndan gönderilen ek genelge gereği Corona virüs (Covid-19 salgını)  ile ilgili alınan yeni tedbirleri açıkladı. Bu genelgeye göre pazar yerlerine kontrollü giriş, çıkışları sağlamak için belirlenen yerler haricinde diğer tüm alanlar demir bariyer ve benzeri araç­ gereçle kapatılarak, kontrolsüz giriş çıkışlar engellenecek.

Bursa Tabib Odası yayınladığı yazılı basın açıklamasında "COVID-19 ile mücadelede kritik bir aşamada bulunmaktayız. Büyük bir özveriyle salgına karşı mücadeleyi ön saflarda yürüten sağlık çalışanlarının ve hekimlerin sağlığının korunmasının öncelikler arasında yer alması gerekmektedir." satırlarına yer vererek Bursa ölçeğinde hekimlerle yaptıkları görüşmelerde tespit ettikleri sorunlar olduğunu belirterek eksikliklerin giderilmesini talep etti.

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar