Colors: Purple Color

Bursa Ekmek ve Besin Sanayi A.Ş. (BESAŞ) ile Bursalıları 37 yıldır sağlıklı ve ekonomik ekmekle buluşturan Bursa Büyükşehir Belediyesi, bugün kullanılan modern buğdayın atası olarak kabul edilen siyez buğdayının Bursa’da da üretilmesi için çiftçilere siyez tohumu dağıttı.

Bursa'nın büyük medya kuruluşlarından Olay Medya'nın televizyonu OLAY TV siyah ekrana düştü. Aynı medya grubuna ait olan FM bandı 90.5 Mhz.'den dinleyicilerine seslenen Olay FM de yayın hayatını sonlandırdı.

6 Gün arayla 2 Burulaş Sarı Yolcu Otobüsü alev aldı. Gökdere kavşağında geçtiğimiz çarşamba günü meydana gelen olayda, içinde yaklaşık 20 yolcuyla 'Heykel' istikametine giden Nuri Acar'ın (37) kullandığı 16 BOD 49 plakalı belediye otobüsünde, teknik bir arıza nedeniyle yangın çıkmış kahraman şoför yolcuların hayatını kurtarmıştı. Bugün de Osmangazi'ye bağlı Armutköy'den Çekirge Devlet Hastanesine yolcu taşıyan Ferhat Alataş yönetiminde ki 16 JBK 64 plakalı yolcu otobüsü, İnönü Caddesinde birden stop etti. İçinde yolcuların bulunduğu otobüsün neden stop ettiğine bakmak için aşağı inen otobüs şoförü Ferhat Alataş, motor kısmının alev aldığını gördü.

Bursa Valiliği'nce hava kirliliğinin önlenmesi amacıyla kent merkezi ile Mudanya dahil olmak üzere bazı ilçelerdeki ev, iş yerleri ve kamu binalarında 1 Kasım'dan itibaren ısınma amaçlı katı ve sıvı yakıt kullanılamayacağı duyuruldu. Vatandaş odun ateşi ile pişirme yapan ekmek ve simit fırınlarının ne olacağını merak ederken diğer yandan kırsal alanda arazisi bulunan ve kendi odunuyla ısınıp Mudanya,  oturan vatandaşların binlerce ton odununu ne yapacağını merak ediyor. Sosyal hayatın diğer bir yüzündeyse cep yakan doğalgaz ve elektrik faturalarının nasıl ödeneceği konuşuluyor. Valilik sitesinden yapılan resmi açıklama haberimizin devamında.

mudanyacicek.com sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar