Colors: Purple Color

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler, Mudanya, Güzelyalı ve Gemlik sahillerini işgal edip buralarda faaliyet gösteren işletmelere yönelik operasyonlarına devam ediyor. Bu anlamda, kıyı şeridini kapatarak izinsiz olarak vatandaşlara şezlong kiralayan, ilgili kanuna muhalefet ederek sahilleri işgal eden işletmelerin malzemelerine el konuldu. İşletmeler hakkında cezai işlem uygulandı.

Hafriyat ve inşaat atığı taşıyan 930 kamyonu uydu araç takip sistemine uyumlu, damper hareketlerine duyarlı GPS cihazı ile takip altına alan Büyükşehir Belediyesi, atıkları kaçak olarak doğal ortama bırakan 11 kişi ve kuruluşa toplam 1 milyon 807 bin 892 TL para cezası kesti.

​Kendine has rengi, uzun raf ömrü, iri görüntüsü ve lezzeti, Coğrafi İşaretle tescillenen Bursa Siyahı’nın ünü sınırlarımızı aşmaya devam ediyor. Bursa’nın markası haline gelmiş ve Dünyanın en kaliteli siyah inciri kabul edilen, yolculuğu İngiliz Kraliyet ailesinin mutfağına kadar uzanan ‘Bursa Siyahı İnciri’nin ihracatında bu sene de beklenti büyük.

Bursa Valiliği'nden tüm iş yerlerine yönelik yapılacak denetimler hakkında bilgilendirme yapıldı. Bursa Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada  "03.09.2019 günü Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'nun başkanlığında ilimizde gerçekleştirilen "Göç Değerlendirme Toplantısı"nda alınan kararlar doğrultusunda, Bursa'daki tüm işyerlerine yönelik, 30 Kasım 2019 tarihine kadar yoğun bir bilgilendirme ve rehberlik faaliyeti yürütülecektir.

Bursa siyah inciri kendine has rengi, tadı ve nefaseti ile "Dürdane İnciri" olarak tescillidir. Bursa'ya özgü bir meyve olup, bu alanda bir marka durumundar. Bursa Türkiye siyah incir üretiminin % 90'nını karşılamakta olup bu bağlamda Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yazılı açıklama yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı'nda düzenlenen toplantıda biraraya gelen ilçe başkanları, Yıldırım ilçe örgütünün düzenlediği  buluşma toplantısında yaşanan yumruklaşma ve Canan Kaftancıoğlunun önünde Hüseyin Akkuş'a yönelik eylem sonucunda meydana gelen  olayla ilgili olarak aşağıdaki ortak açıklamayı yaptı. Açıklamada "Barış Manço Kültür Merkezi’nde yapılan toplantının “güvenlik kamerası” görüntülerinin, Yıldırım Belediyesi tarafından basına servis edilmesini büyük bir “siyasi ahlaksızlık” örneği olarak gördüğümüzü de içtenlikle belirtmek istiyoruz." denildi.