Bursa

Colors: Purple Color

Pandemi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 65 yaş ve üstü vatandaşlar, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Gönüllü Hareketi’ne katılan Mahalle Gönüllüsü gençlerin ev ziyaretleriyle moral buluyor. İnegöl ilçesinde gönüllü gençlerle Ayşe Teyze’nin evine konuk olan Başkan Aktaş, gönül alma projesi kapsamında 1000’e yakın haneye ulaştıklarını söyledi.

Bursa’da 1 milyon 400 binin üzerinde abonesi bulunan ve kağıt faturalar için her yıl 17,5 ton kağıt harcayan Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, SMS fatura uygulaması ile hem abonelerine hem de doğaya kazandırıyor. SMS fatura uygulamasına geçen aboneler cep telefonu ve tabletle ödüllendirilecek hem de kağıt kullanımının azalmasıyla daha fazla ağaç kesilmesinin önüne geçilecek.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait müzelerin aynı zamanda okul dışı birer eğitim yuvası olarak kullanılabilmesine imkan tanıyan protokol, Başkan Alinur Aktaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger arasında imzalandı. ‘Okulun Ötesinde’ adı verilen ve İtalya, İspanya, Portekiz ve Polonya’dan farklı kurumların da müdahil olduğu, öğrencilerin yaşayarak öğrenebilmelerine imkan tanıyacak proje, 30 Nisan 2023 tarihinde sona erecek.

Tüm Emekliler Sendikası Bursa Şube Başkanı Günay Onayman sendikanın4.kuruluş yıldönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı. "26 yıl önce başlayan emeklilerin sendikal örgütlenme mücadelesi bu gün Tüm Emekli Sen olarak devam ediyor." diyen Onayman sendikanın 4. yaşını kutlarken gelecek bizim ellerimizdedir vurgusu yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa İl Başkanı İsmet Karaca 1 Ocak-31 Aralık 2020 tarihleri arasında Bursa'da 3.445 esnaf ve sanatkarın sicil terk, 630 sanatkarın da meslek terk işleminin yapıldığını belirterek, pandemi koşullarında karşı karşıya kalınan tablo çok ağır olmasına rağmen, hükümetin esnaf ve sanatkarımıza ihtiyaç duyduğu desteği vermediğini vurguladı.

Son 100 yılın en kurak kış mevsimini geçiren Bursa’nın barajlarında 70 güne kadar düşen su rezervi, geçtiğimiz ay başlayan sağanak yağmurlar ve ardından gelen kar yağışıyla birlikte 5 aya kadar çıktı. Karların erimeziyle su rezervinin daha da artmasını beklediklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, suyun tasarruflu kullanımı noktasındaki uyarılarını tekrarladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sahipsiz sokak hayvanlarını sıcak bir yuvada buluşturacak Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi projesi 2 Mart’ta ihaleye çıkıyor. İhalenin ardından başlayacak çalışmalara sokak hayvanları için Bursa’ya örnek bir rehabilitasyon merkezi kazandırılacak.

Bursa Tabip Odası  Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Kalp Damar Cerrahisi Bölümü’nde baş asistan olarak görev yapan Dr. Mustafa Yalçın’ın intiharı hakkında basın açıklaması yaptı.  "Gidenin ardından alışıldık üzüntü ifadelerinin paylaşılması hiçbir işe yaramamaktadır." vurgusu yapılan basın açıklamasında "Bir kez daha tıpta uzmanlık eğitiminin gözden geçirilmesi; asistanların çalışma ortam ve koşulları ile çalışma ilişkilerinin bilimsel, insancıl ve etik ilkeler doğrultusunda yeniden düzenlenmesi için karar vericilere çağrıda bulunuyoruz." denildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Ekipleri, 17 ilçedeki karla mücadele çalışmaları kapsamında son 24 saat içinde kardan kapanan 631 mahalle yolunu trafiğe açarken, kar yağışının devam ettiği bölgelerde ekiplerin çalışması devam ediyor.

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar