Bursa

Colors: Purple Color

Bursa Valiliği vatandaşları sıcak ve nemli havaya karşı uyardı. ‪Bölge genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, bugünden itibaren hafta ortasına dek 5 ila 9 derece daha yükselmesi bekleniyor.‬ Yapılan duyuruda "Yapılan son değerlendirmelere göre, önümüzdeki bir haftalık süreçte bölge genelimizde (Eskişehir, Bursa, Kütahya, Bilecik) Basra Alçak Basıncı sebebi ile sıcak havanın etkisinde kalacağı tahmin edilmektedir.

Koronavirüs salgınının görüldüğü andan itibaren, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda; salgının/bulaşın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirilmiştir. Bu kapsamda;

Bursa Valiliği Korona Virüs (Covid-19) küresel salgınını önleme tedbirleri kapsamında faaliyetleri 17 Mart 2020 den bu yana geçici olarak  durdurulan internek kafe, elektronik oyun salonlarının belirtilen tedbirlerin alınması kaydıyla 01.07.2020 tarihinden itibaren faaliyetlerine başlayabileceklerini açıklayarak alınması gereken tedbirleri  sıraladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, BUDO'nun Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından işlevsiz hale getirmeye çalıştığını iddia ederek, Mudanya BUDO İskelesi önünde basın açıklaması yaptı. Karaca Bursa Büyükşehir Belediyesinin iyi yönetilmediğini, borç içinde batık bir belediye olduğunu iddia etti.

BUSKİ Yönetim Kurulu kararı ile Koronavirüs tedbirleri kapsamında, vatandaşlarımızın temizliğe daha fazla ihtiyaç duyduğu bugünlerde su faturalarının ödenmesi noktasında vatandaşlarımıza destek olmak için Nisan ayında su sayaçlarının fiilen okunmamasına, sadece mesken grubu abonelere 2020/Nisan ayı için 2020 yılı Ocak, Şubat ve Mart aylarındaki tüketim miktarlarının ortalamasının % 50’sinin faturalandırılmasına, İşletmelere ise 2020/Nisan ayında faturalandırma yapılmamasına, bu dönemki tahakkuka bağlanmayan tüketimlerin daha sonraki aylarda Korona salgınının durumuna göre yeniden faturalandırılmasına,

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Kestel ilçesinde yaşanan sel afetinin yaralarını hızlı bir şekilde sarmak için ekiplerin özveriyle çalıştığını söyledi. Olayın yaşandığı gün çok sayıda vatandaştan yardım etmek amacıyla telefon ve mesaj aldığını açıklayan Başkan Aktaş, devletin tüm gücüyle müdahale ettiğini belirtti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mudanya’da mütareke binası ile İDO iskelesi arası, Gemlik’te ise Manastır ile Balıkçı barınağı arası dışında kalan plajların tüm sorumluluğunu ilçe belediyelerine devretti. Mudanya ve Gemlik belediyelerinin talebi üzerine alınan karar, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin olağanüstü toplantısında onaylandı.

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar