mudanya cicek magazasi
Colors: Purple Color

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yanıtlanması istemiyle verdiği önergesiyle, BUSKİ tarafından Ocak ayında yapılacak zamlı tarifenin Aralık ayında faturalara yansıtıldığı iddiasını Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) gündemine taşıdı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin önemli sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan ve 10 Ekim’de kapılarını açan erkek barınma evi, bu kış da parçalanmış hayat hikâyelerinin baş aktörü olan evsiz vatandaşları ağırlıyor. Barınma evini ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, barınma evini yılın 12 ayı faal hale getirmeyi düşündüklerini, tavuk yetiştiriciliği, fidancılık, seracılık gibi kurslarla evsizlere yeni bir hayat sunmayı amaçladıklarını söyledi.

Makine Mühendisleri Odası Bursa Şubesi soba zehirlenmelerine dikkat çekti "Sessiz Ölüme Dikkat, Karbonmonoksit Zehirlenmelerinde Bilanço Üzücü" başlığıyla paylaşılan açıklamada "Bursa’da 2020 Yılının İlk Günlerinde Doğalgaz Kullanılan Şofbenden Karbonmonoksit Gazı Kaynaklı Ölüm, Bilgisizliğin Ve İhmalin Sonucudur" denildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 2015 yılında madde bağımlılığı ile mücadele amacıyla kurulan Gençlik ve Aile Destek Merkezi (GADEM), bünyesinde uzman ofisleri, aile eğitim salonu ve sosyal etkinlik alanlarının da bulunduğu ek binaların hizmete girmesiyle, hizmet alanını daha da genişletti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığı arasında kadın kooperatiflerinin güçlendirilmesi, sürdürülebilirlik sağlanması, kurumsal kapasitelerinin geliştirilmesi, görünürlüklerinin arttırılması ve yaygınlaştırılması ile kadınların kooperatifler yoluyla ekonomik ve sosyal hayata etkin katılımı konularında düzenlenen işbirliği protokolü imzalandı.

Valiliği tarafından yapılan açıklamada " Valiliğimiz (Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü) teknik elemanlarınca, trafikte seyreden motorlu kara taşıtlardan kaynaklanan egzoz gazı emisyonlarının neden olduğu kirliliğin azaltılmasına yönelik denetimler yapılmakta olup gerçekleştirilen denetimlerde, "Egzoz Gazı Emisyonu Kontrolü ile Benzin ve Motorin Kalitesi Yönetmeliği 'nde belirtilen periyotlar içerisinde ölçüm yaptırmayan ve/veya sınır değerleri sağlamayan araç sahiplerine, 2872 sayılı Çevre Kanununun 20. maddesinin 1. fıkrasının (a) bendine göre idari yaptırım tutanağı hazırlanmaktadır." denilerek para cezalarının miktarları açıklandı. Cezalar cep yakacak.

Bursa Barosu mısırdan nişasta bazlı şeker üretiminde dünya devi olan Amerikan Cargill firmasının Orhangazi'de kurulu fabrikasının uygulama İmar planının iptal edildiğini "Mısırdan nişasta bazlı şeker üretiminde dünya devi olan Amerikan Cargill firmasının Bursa'nın Orhangazi İlçesi'nde hukuksuz bir şekilde kurduğu fabrikanın uygulama imar planı, 11 yıl sonra Bursa 2. İdare Mahkemesi'nce iptal edildi." satırlarıyla duyurdu.

Büyükşehir Belediyesi twitter hesabından, yoğun kış şartlarında sokaklarda kalan evsiz vatandaşlara sıcak yuva imkanı sağlayan Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki ‘Barınma Evi’nde şu anda 328 vatandaşın ağırlandığını açıkladı. Paylaşılan twitte "İhtiyaç sahibi vatandaşları ALO 153'ten bizlere bildirebilirsiniz" satırı dikkat çekti.

Bursa Valiliği Su Dışındaki Sıvılar İçin Ölçme Sistemleri ile Ölçü ve Ölçü Aletlerinin Muayeneleri Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle yetkinin, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüklerinden alınarak TSE’ye verilmesine ilişkin uygulama 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren başlayacağını açıkladı.

radyopoyraz.com sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar