Tarım ve Orman Bakanlığı Bursa İl Müdürlüğünden yapılana açıklamada  "Dünya genelinde yaşanan Corona virüs enfeksiyonlarına karşı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ve Tarım ve Orman Bakanı. Bekir PAKDEMİRLİ' nin talimatları ile gerek Bursa il ve ilçe müdürlüklerinde görevli personelin gerekse gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerinde çalışanlar ile buralardan hizmet alan vatandaşlarımızın sağlıklarının korunması amacıyla hijyen tedbirleri uygulamaya konulmuştur." denilerek vatandaşlara Alo Gıda 174 hatırlatması yapıldı.

 Açıklamada

"Bu kapsamda;

-Alınan tedbirleri ve çalışmaları takip etmek üzere İl Müdürlüğümüz bünyesinde bir çalışma grubu oluşturulmuş olup, 7 gün 24 saat esasına göre çalışmalarını sürdürmektedir.

- İhtiyaç duyulan her türlü gıda maddesi stoklarda yeterli miktarda bulunmaktadır.

- Gıda denetimleri üst düzeye çıkarılmıştır.

-Hammadde tedariki ve ürün teslimlerinde hijyen kontrolleri en üst seviyeye çıkarılmıştır.

-Gıda denetim ekiplerimizce açıkta satılan gıda maddelerinin arzında hijyen kurallarına azami özen gösterilmesine yönelik denetimler başlamış olup, gerekli özeni göstermeyen işletmelerin ürün arzına izin verilmeyecektir.

-Öncelikle toplu tüketim yerleri olmak üzere tüm gıda iş yerlerinde çalışanların hijyen kurallarına titizlikle uymaları hususunda azami gayret gösterilmektedir.

-Bakanlığımızın ALO 174 Gıda Hattı ile 0 5011740174 WhatsApp İhbar Hattı vatandaşlarımızın ihbar ve sorunlarına aralıksız hizmet vermektedir.

Kamuoyuna duyurulur." satırlarınma yer verildi.