Güncel Haber
GAME HOUSE PLAYSTATION

Bursa Uludağ Üniversitesi Teknofest Topluluğu’nda yer alan 12 takım, Uluslararası İnsansız Hava Aracı kategorisindeki yarışın ilk elemesi olan kavramsal tasarım raporu aşamasını geçmeyi başardı.

Türkiye’nin en büyük bilimsel etkinliklerinden olan ve Bursa Uludağ Üniversitesi’nin de paydaşlığını yürüttüğü TEKNOFEST 2021’de yer alacak takımlar belirlenmeye devam ediyor. BUÜ öğrencilerinin bir araya gelerek kurduğu teknoloji takımları havacılık alanında çalışmalar yapmaya ve projeler üretmeye devam ediyor.

Bu yıl TEKNOFEST kapsamında düzenlenen ve kendi içinde sabit kanat, döner kanat serbest görev İHA, savaşan İHA olmak üzere alanlara ayrılan ‘Uluslararası İnsansız Hava Aracı’ kategorisindeki yarışın ilk elemesi olan kavramsal tasarım raporu aşamasını BUÜ’den 12 takım geçti. Takımlar, gerek atölye çalışmaları gerekse test uçuşları ile yarışlara hazırlanmaya devam ediyor.

REKTÖR’DEN TEBRİK

BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, gösterdikleri ilgiden dolayı öğrencilere teşekkür etti. Gençlerin çalışma azminin Bursa Uludağ Üniversitesi ve Türkiye’nin aydınlık geleceği adına büyük bir önem taşıdığına işaret eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz; “Üniversitemizde aldıkları eğitim, bilgi birikimi ve proje heyecanı ile ülkesi adına çalışan tüm gençlerimizle gurur duyuyoruz. Gençlerimizdeki teknoloji aşkı bizleri ayrıca mutlu ediyor. Her birinin üstün başarılara imza atacağına inanıyorum. Uluslararası İnsansız Hava Aracı kategorisindeki elemeyi geçerek yarışmada yer almaya hak kazanan öğrencilerimi tebrik ediyor, diğer kategorilerde devam eden elemelerde yer alan öğrencilerimize de başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM KAMİL KOÇMUDANYA ACENTASI
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM NİLÜFER TURİZM MUDANYA ACENTASI

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

GÜZELYALI BAYRAK DÜĞÜN SALONU MUDANYA

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar