Tüm Emekliler Sendikası Bursa Şube Başkanı Günay Onayman sendikanın4.kuruluş yıldönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı. "26 yıl önce başlayan emeklilerin sendikal örgütlenme mücadelesi bu gün Tüm Emekli Sen olarak devam ediyor." diyen Onayman sendikanın 4. yaşını kutlarken gelecek bizim ellerimizdedir vurgusu yaptı.

Günay ONAYMAN Açıklamasında;

Tüm Emekli Sen 4 yaşında…
26 yıl önce başlayan emeklilerin sendikal örgütlenme mücadelesi bu gün Tüm Emekli Sen olarak devam ediyor.

Yıllardır yok sayılan, fazlalık görülen, yük olarak değerlendirilen emeklilerin insanca yaşama talebiyle başlattığı sendikal örgütlenme mücadelesi 1995’de başladı.
Her hak temelli örgütlenme gibi emeklilerin sendikalaşmasının ve mücadelesinin önüne pek çok engeller çıkarıldı. Her engel emeklilerin mücadelesi ile aşıldı ve bugünlere gelindi.

Kurulduğu günden bu yana Tüm Emekli Sen ve üyelerimiz, sadece emeğin, sendikal hakların değil, aynı zamanda eşitsizliklere karşı adaletin, baskılara ve diktatörlüğe karşı demokrasinin, cinsiyet ayrımcılığına karşı eşitliğin, savaşa ve şiddete karşı barışın savunucusu olmuştur.

Emek mücadelesi sürdüren, demokrasi, barış ve özgürlük isteyenlerin önündeki engellerin hiç olmadığı kadar arttığı bugünlerde sendikamızın kuruluş günü olan 20 Şubat bizim için sadece bir kutlama günü değil aynı zamanda mücadeleyi yükseltme, örgütümüzü, sendikamızı güçlendirme ve büyütme günüdür.
Bu duygu ve bilinçle sendikamızın 4. Yaşı kutlu olsun. Gelecek bizim ellerimizdedir.
Yaşasın emeklilerin sendikal hak mücadelesi
Yaşasın emeklilerin birliği
Yaşasın Tüm Emekli Sen
TÜM EMEKLİ SEN MERKEZ YÜRÜTME KURULU

 satırlarına yer verdi.

Mudanya Çiçek Mağazası

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar