Genel

Colors: Green Color

TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası'ndana zehir zemberek "YENİ 17 AĞUSTOSLAR KAPIDA" uyarısı. Oda tarafından üretilen 46. saniye adını taşıyan 17 Ağustos uyarı videolarında ünlü isimler yer aldı. Çok dikkat çekici ayrıntıların yer aldığı basın açıklamasında TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası;

17 Ağustos Depreminden 167 hafta (1171 gün) önce 3 Haziran 1996'da İstanbul'da toplanan B.M. İnsan Yerleşimleri Konferansı (Habitat II)'ında ele alınan konulardan biri afet önleme, etkilerini hafifletme, hazırlıklı olma ve afet sonrası rehabilitasyon kabiliyetinin geliştirilmesi olmuştur. Konferansta, altında ülkemizin de imzası olan, insan yerleşimlerini gelecekteki afetlere karşı korumaya yönelik onlarca karar alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Roketsan Lalahan Yerleşkesi'nde düzenlenen Roketsan Uydu Fırlatma, Uzay Sistemleri ve İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi ile Patlayıcı Hammadde Üretim Tesisi açılış törenindeki konuşmasına Roketsan çalışanları ve tüm milletin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı tebrik ederek başladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başkanlık ettiği Koronavirüs Bilim Kurulu "eğitim" gündemiyle toplandı. Toplantının ardından açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ''2020-2021 Eğitim-Öğretim 31 Ağustos'ta uzaktan eğitimle okullar açılacak, 21 Eylül'de seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitim başlayacak'' dedi.

İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Kanunla, internet kullanıcılarının kişisel başvurularında veya kamu kurumlarının bildirimlerinde yaşanan zorlukların aşılması için sosyal ağ sağlayıcılarla muhataplık ilişkisi kurulması amaçlanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde kamuoyunun merakla beklediği "müjde"yi açıkladı. Erdoğan, "Türkiye, tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirdi." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasına başlarken, ‘Rabbim bize bambaşka bir yerde, hem de görülmedik zenginlikte bir kapı açtı.'dedi ve müjdeyi açıkladı. Müjde ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Fatih sondaj gemimiz Tuna1'deki sondajında hamd olsun 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfetmiş durumda.' dedi.

Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) Bilim Kurulu toplantısı, Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, hastalığın ülkemizdeki mevcut durumu ve kontrolüne yönelik alınan tedbirler değerlendirildi. Hem hayvan hareketliliğinin hem de insan ile hayvan temasının arttığı Kurban Bayramı öncesinde alınacak tedbirler ve stratejiler belirlendi.

Meydan Köftecisi

Mudanyadaemlak.com

Bu hafta öne çıkanlar