Corona virüs (Korona Virüs - Covid-19 Hastalık salgını) önlemleri kapsamında kamu sektöründe çalışanını ilgilendiren kamu kurum ve kuruluşlarında esnek, uzaktan veya dönüşümlü çalışmayı sağlayacak genelde yayınlandı. İşte detaylar...

 

Çin'den başlayarak pandemi haline gelen ve Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını sebebiyle ülkemizde de her geçen saat önlemler artırılıyor. Bu kapsamda, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara, uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemi uygulanabilmesine ve idari izin verilmesine ilişkin genelge Cumhurbaşkanlığı tarafından yayımlandı.

Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kırat'lının sosyal medya hesabından bir genelge paylaştı. Söz konusu genelgede, memurların esnek çalışma şartlarına ilişkin bilgiler yer aldı.

Kıratlı Twitter'dan paylaştığı belgeye ilişkin şu ifadeleri kullandı;

"İhtiyacı karşılayacak kadar asgari personelin bulundurulması şartıyla, çalıştırılma biçimine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara, uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemi uygulanabilmesine ve idari izin verilmesine ilişkin genelge..."

Korona virüs önlemleri kapsamında milyonlarca kamu çalışanını ilgilendiren haber geldi. Kamu kurum ve kuruluşlarında esnek, uzaktan veya dönüşümlü çalışmayı sağlayacak genelde yayınlandı.