Colors: Purple Color

Kızılay Derneği Mudanya Şubesi Karanlıkdere mevkiindeki derme çatma barakasındaki zor yaşam şartlarından Milliyetçi Hareket Partisi Mudanya İlçe Teşkilatı ve Mudanya Kaymakamlığının desteğiyle kurtarılarak apartman dairesine yerleştirilen TT ve açık lisede tahsiline devam eden 17 yaşındaki oğluna gıda ve giysi yardımında bulundu.

Mudanya Şükrü Çavuş Sait Eroğlu İlkokulu eski binasının yıkım kararı sonrasında 3 Şubat 2020 günü yeni binada sabahçı ve öğlenci olarak ikili eğitim ve öğretime başlanmıştı. Veliler ise yeni binaya güvenmediklerini yeni bina için  güçlendirme kararı verildiğini belirterek yetkililerin velileri yeterince bilgilendirmediğinden yakındılar. Veliler toplu dilekçe ile Bursa Valiliğine başvurmaya hazırlanıyorlar.

Mudanya Yeni Mahalle Zeytin Hali Caddesi üzerinde 2. Küçük Sanayi Sitesinin hemen arkasında bulunan kooperatif yapımı Kardelen Sitesi sakinleri 2012 yılından beri Mudanya Belediyesiyle yaptıkları yazışmalar, gerçekleşmeyen vaatler sonunda sürdürdükleri mücadelelerinden bir sonuç almamanın üzüntüsünü yaşarken 2014 seçimleri öncesinde kendilerini ziyaret ederek tüm sorunları dinleyerek "Kolay bunları seçilir seçilmez düzeltirim. İstediğiniz parkın yapımını da kolaylıkla gerçekleştiririm" diye vaatte bulunan ancak 6 yıldır sorunların hiç birine el atmayan Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'a tepki gösterdiler.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir dizi ziyaretlerde bulunmak ve partisinin Mudanya İlçe Başkanlığı yeni binasını açmak için Bursa’ya geldi. 81 Vilayeti tek tek gezeceğini ve seçim o zamanı olmadığını vurgulayan Meral Akşener önce tarihi Ulu Camii’ni ziyaret etti, Kapalı Çarşı’da esnafla bir araya geldi. Partisinin Osmangazi İlçe Başkanlığı’nda partililerle buluşan Akşener daha sonra Mudanya Tarihi Hal Kahveleri'nde İlçe Başkanı Nuran Piliçer, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, İYİ partililer, CHP'liler ve vatandaşlarının ilgisiyle davullar ve zurnalar eşliğinde karşılanan Akşener esnaf ziyaretleri yaptı, Tarihi Hal Kahvehanelerinde bulunan emeklinin, çiftçinin sorunlarını dinledi, sorularına cevap verdi.

Mudanya Kaymakamı Faik Oktay SÖZER Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından Bursa genelinde eğitim binalarında yapılan kontroller ve değerlendirmeler neticesinde hazırlanan "Deprem Tahkik Raporları"na göre, Mudanya'da da Şükrü Çavuş Sait Eroğlu İlkokulu'nda eski okul binasının yıkılacağını açıkladı.