Mudanya Yerel

Colors: Purple Color

Eğitim-Sen İlçe Temsilciliği öncülüğünde Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanlığı, İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanlığı, Emekli-Sen İlçe Temsilciliği, Mudanya Kent Konseyi, Alevi Kültür Derneği, Deniz Kültür Sanat Evi, Emek Partisi, Temsilciler aracılığıyla oluşturduğu Mudanya Kadın Platformu İstanbul Sözleşmenin iptaline ilişkin 20 Mart 2021 tarihinde Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle fesih edilmiş olmasına tepki göstermek amacıyla Mudanya Mütareke Meydanında basın açıklaması düzenlendi.

Bursa ve Mudanya ilçesinde verdiği Avukatlık hizmetinin dışında, girişimciliği ile de büyük takdir topluyor. Ailesiyle binlerce kaliteli arılarıyla doğanın en güzel ve kaliteli oksijeninin ve çiçeklerinin bulunduğu alanlarda ve tamamen doğal olarak yetiştirdikleri bal, polen, dut ve üzüm pekmezleri bugün binlerce evin sofralarında ki yerini aldı. Çok yönlü çalışmaları ve etkinlikleri kimi zaman bir arada yürüten Avukat İbrahim Turan, dağcılıkta da önemli bir ivme kazandı.

MHP'li Mudanya Belediye Meclis Üyesi Bülent ERDEN Belediye Başkanı Hayri TÜRKYILMAZ'ı 2 Nisan günü yapılan meclis toplantısını katılacağı televizyon programı nedeniyle yarıda kesmesi ve 7 Nisan 2021 saat 11.00'de gerçekleşecek meclis ikinci oturumuna bazı meclis üyelerinin bu süreçte covid-19 teşhisi konarak karantina altına alınmasını fırsat bilerek faaliyet raporunun onaylanmasını gündeme taşıdı.

2Nisan 2021 Cuma günü Mudanya Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen belediye meclis toplantısında CHP'li Meclis Üyesi Ergül Batman söz alarak MHP'li Meclis Üyesi Bülent Erden hakkında gıyabında "hakaret ediyor" iddiasında bulunmuştu. MHP'li Bülent Erden sosyal medya hesabı üzerinden Ergül Batman'ın meclis konuşma videosunu da yayınlayarak hakaret iddialarına cevap verdi.

Mudanya iskele meydanında, Hükümet binası yanındaki bankamatiklerin olduğu bölge, Burbak tarafından araç otoparkı olarak ta kullanılıyor. Mudanya’da faaliyet gösteren Banka şubeleri ATM’lerini, vatandaşların faydalanabilmesi için , İskele meydanında sıra ile oluşturmuşlar. ATM’lerin önleri ise, Bursa Büyük Şehir Belediyesi kuruluşu olan Burbak tarafından araç otoparkı olarak düzenlenmiş.

Bursa’nın fethinin 695’inci yıldönümü, Osmanlı askerlerinin şehre giriş yaptığı Pınarbaşı’ndaki Fetih Kapı önündeki törenle kutlandı. Fetih salasının okunmasıyla başlayan törenler, Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbelerinin ziyareti ile Balabanbey Kalesi önündeki gösterilerle devam etti.