Mudanya Yerel

Colors: Purple Color

TÜRK KIZILAYI Covid-19 salgını nedeniyle uygulanan tedbirler sonucunda meydana gelebilecek sosyal zafiyetleri karşılamak üzere Mudanya'da da sahada. TÜRK KIZILAY MUDANYA ŞUBE Başkanı Mustafa Bayrak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada çok sayıda gıda kolilerinin Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer'e teslim edildiğini duyurdu.

İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliği'ne Corona Virüs tedbirleri kapsamında ek bir genelge daha gönderdi. Genelge ile Bakanlık valilikler ve kaymakamlıklarca büyükşehir, il, ilçe, belde belediyeleri ve mahalli idare birlikleri meclisleri ile il genel meclislerinin Nisan, Mayıs ve Haziran ayı toplantılarının ertelenmesini istedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya İlçe Başkanı Ömer AYDIN yazılı basın açıklaması yaparak dünya genelinde etkili olan corona virüs (Korona Virüs)'ün sebep olduğu covid-19 hastalığı tedbirlerinin 4857 sayılı İş Kanunu ve 6331 sayılı İşçi Sağlığı ve Güvenliği Kanunu açısından değerlendirilmesi gerektiğini fakat alınan tedbirlerin bu iki kanunla çeliştiğini savundu.

65 No'lu Mudanya Taşıyıcılar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Servet ŞAHİNER covid-19 küresel salgınından etkilenen ülkemizde taşımacılığa devam ettiklerini vurgulayarak "üretim safhasında olmasakta ulaşım ,ve ulaştırma bizim işimiz deyip hizmete 7/24 devam ediyoruz . #evdekaltürkiyem .. biz taşımaya devam ediyoruz .." paylaşımında bulundu.

Yıldıztepe Sosyal Yaşam Merkezi’nin 7 bin metrekarelik ilk etabında beton serim çalışmaları başladı. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, ilk etap projesinin bir yıl içerisinde tamamlanacağını belirtirken, “Bursa’nın buluşma noktası Yıldıztepe olacak” dedi.

Myrleia Antik Kenti’nin Ömerbey mahallesinde bulunan kalıntılarında ortaya çıkarılan eserler saldırıya uğradı. Bölgeyi arkeopark olarak turizme kazandırma çabalarına rağmen yıllardır Bursa Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’ndan gerekli izni alamadıklarını belirten Başkan Türkyılmaz, saldırı sonrası ilgili kurumlar hakkında Mudanya Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mudanya Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Bülent ERDEN 2014 yılında seçilmeden önce seçim vaadi olarak "Mudanya Belediyesinin mülklerini satmayacağım aksine satılan mülklerinin hepsini geri alacağım. Halkın malı halkın olacak" diyen ve seçim sonrasında ısrarla bu vurguyu tekrarlayarak "Haramiler" lafını ağzından düşürmeyerek göndermeler yapan Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Mudanya Belediye Başkanı Hayri TÜRKYILMAZ'a "Belediye binasında satılık yazısı görmeyiz inşaallah" diyerek borçları karşılığında belediye mülklerini satan TÜRKYILMAZ'ı eleştirdi.

Mudanya Kaymakamlığı "İçişleri Bakanlığımızın 21.03.2020 tarih ve 5762 sayılı "65 Yaş ve Üstü ile Kronik Rahatsızlığı Olanlara İlişkin Sokağa Çıkma Yasağı" Genelgesi kapsamında İlçemizde 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere "VEFA SOSYAL DESTEK GRUBUMUZ" görevine başlamış olup çalışmalarına aralıksız devam etmektedir." açıklaması yaptı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, (BBB) basın bülteninde yer alan satırlara göre  BBB Bursa’nın deniz turizminden daha fazla pay alması amacıyla hayata geçirdiği çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından 2003 yılında yapımı tamamlanan Güzelyalı Yat Limanı, bakanlık tarafından Büyükşehir Belediyesi’ne devredilirken, yapılacak düzenlemelerle liman, yatların barınma ve geri saha hizmetleri yanında, Mudanyalıların rekreasyon ve turizm ihtiyacı için kullanılacak.

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar