Colors: Purple Color

Mudanya Ülkü Ocağı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 81.yıldönümünde çeşitli anma etkinlikleri gerçekleştirdi. Anma programı Bursa Ülkü Ocakları İl Başkanı Cahit ÖZDEMİR’in katılımı ile gerçekleşti. Ülkü Ocağı Mudanya Merkezinde Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Atatürk ve Türk Milliyetçiliği Konferansı’nın ardından, Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde Andımızı okuyan Ülkücüler, Ülkücü Yemini etti.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Mütareke Müzesi çevresinin işgal edildiğine yönelik hakkında “görevi kötüye kullanma” gerekçesiyle açılan davadan itiraz yolu açık olmak üzere beraat etti. TCK 53 'ten yargılandığı davada daha önce ki 2 duruşmaya mazeret bildirerek katılmayan Başkan Türkyılmaz 3. duruşmaya katıldı.

Mudanya Belediyesi Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’ndan bu yıl da ödülle döndü. Myrleia Antik Kenti Arkeoparkı, Tirilye Sanat Evi ve Kumyaka Çevre Sağlıklaştırma projeleri ile Jüri Özel Ödülü’nü alan Başkan Hayri Türkyılmaz, ödülü tüm Mudanyalılara armağan etti.

Mudanya Ülkü Ocağı Başkanı Buğra DEMEZ mudanya.gen.tr & Radyo Poyraz imtiyaz sahibi Öner KIRAN'a nezaket ziyaretinde bulundu. Buğra Demez Mudanya'da Ülkü Ocağı olarak çeşitli etkinliklere imza attıklarını belirterek, etkinlik haberlerine yer verdiği için Öner KIRAN'a teşekkür ederek Ülkü Ocağı'nın yayınlarını hediye etti.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve ulaşım şirketi olan Burulaş'ın Aile ve Sosyal politikalar Bakanlığının, Ücretsiz ve indirimli seyahat kartı yönetmeliğinin 5.maddesine aykırı davrandığını iddia eden Tüm Emekli Sen Mudanya Şubesi, 65 yaş üstü vatandaşlarımıza ücretli ve kısıtlı Bukart uygulamasına Mudanya'nın çeşitli noktalarında açtıkları imza kampanyası masasıyla tepki gösterdi.

Sıkça gündeme taşıdığımız Mudanya Hasanbey Mahallesi Karpuzoğlu Sokak'ta bulunan çocuk parkı en nihayet yenileniyor. Tabelası bile olmayan içler acısı durumundaki parka Mudanya Belediyesi müdahale ederek yenileme çalışmalarını başlattı. Bu parkta bulunan iki adet ulu ceviz ağacı hakkında ki ilginç iddiaları videomuzda dile getirdik.

Mudanya Belediyesi, Halitpaşa mahalllesinde yapımını tamamladığı halı sahaya geçtiğimiz hafta okuluna girmek üzereyken, kaza sonucu hayatını kaybeden Mudanya Belediyesi Gençlik Meclisi üyesi İskender Şimşek’in ismini verecek. Amatör olarak kalecilik yapan futbolcunun ismi, İskender Şimşek Spor Tesisi ve Parkı ile yaşatılacak.

mudanyacicek.com sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar