Colors: Purple Color

Mudanya’daki giyim pazarının perşembe gününe alınmasının ardından Pazar esnafı tarafından kamuoyunu yanlış bilgilendirdiğini söyleyen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, pazar yeriyle ilgili 11 yıldır ihale süreçlerinde şaibeler yaşandığını tespit ettiklerini dile getirdi. Mudanya’nın 46 milyon 200 bin TL zarara uğratıldığını belirten Başkan Türkyılmaz , savcılığa suç duyurusunda bulunarak geçmişe dönük alacaklarla ilgili de hukuki sürecin başlatılacağını vurguladı, “Mudanya’nın ve Mudanyalıların hakkını yıllarca yedikleri halde rahat uyuyabilecekler mi?” dedi.

Mudanya Belediyesi basın bülteninden edinilen bilgiye göre Myrleia Antik Kenti üzerine kurulan AVM ile ilgili dava sürecinde atanan yeni bilirkişiler de, tarih talanına “uygun” raporu verirken bilimsel, kentsel ve arkeolojik ilkelerin yok sayıldığı bilirkişi raporuna itiraz gecikmedi. Mudanya Belediyesi’nin de bileşenleri arasında bulunduğu Myrleia Antik Kenti Platformu; yetkin, bilimsel yeterliği olan akademik ünvanlı kişilerden oluşan yeni bir kurul tarafından keşif ve inceleme yapılmasına karar verilmesini istedi. Myrleia’nın yok olmasına asla izin vermeyeceklerini dile getiren Başkan Türkyılmaz, “Hukuki mücadelemiz sonucunda Myrleia insanlığa kazandırılacak” dedi.

172. Tapu ve Kadastro Haftası kutlamaları kapsamında Mudanya Tapu Müdürü Faik Kefeli ve kurum çalışanları, Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer'i makamında ziyaret etti. Kaymakam Sözer'e çiçek takdim eden kurum çalışanları, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün 172. yıldönümü kutlamalarına ilişkin ilçedeki çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Mudanya Musiki Derneği Nilüfer Sahnesinde düzenleyeceği Türk Sanat Müziği Konserinden elde edilecek gelirle, ihtiyaç sahibi çocuklara bayramlık hediye edecek. “Şarkılar Çocuklara Bayram Olsun” projesi, çocuklara umut olacak.

Milli mücadelemizin 100. yıldönümünde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurdumuzda olduğu gibi Mudanya'da da coşkuyla kutlandı.

31 Mart 2019 Yerel ve Mahalli İdareler seçimlerinde Mudanya Şükrü Çavuş Mahallesine Muhtar olarak seçilen Şeref Şaş Mahallede yıllardır başıboş bırakılmış hurda araçları mahalleden kaldırıyor. Şaş yaptığı açıklamada hurda ve metruk halde bırakılan araçların mahallede güvenlik zafiyeti ve görüntü kirliliğine neden olduğunu vurguladı.

Mudanya İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü  yaban hayatı kaynaklı kuduz hastalığının görüldüğü Bursa'nın da içinde bulunduğu 225.000 km² lik alanda 3 yıl süreyle senede iki defa olmak üzere ormanlık alanlarda uçak ile havadan aşılama çalışması yürütüleceğini açıkladı. Yapılan açıklamada "Söz konusu proje ile evcil hayvanlar ile yabani hayat arasında süregelen enfeksiyon zincirinin kırılması sağlanacaktır." denildi. Mudanya'nın da dahil olduğu uygulamada vatandaşların dikkat etmesi gereken ayrıntılar haberimizde.

Lafontaine

Sosyal medyada bizi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar

Namlı Metal