mudanya cicek magazasi
Colors: Purple Color

Fener Rum Patrikhanesi Patriği Bartolemeos, Tirilye'de Mudanya Bandosunun da eşlik ettiği bir karşılama töreni sonrasında İSA Peygamberin (Aleyhisselam) doğum günü dolayısıyla Tirilye Kültür Merkezi'nde ayin yaptı sonrasında Tirilye rıhtımında haç çıkartma töreni düzenledi. Yapılan ayine sadece İstanbul ortodoks cemaati değil Halkidiki başta olmak üzere Yunanistan'ın çeşitli yerlerinden gelen Yunanlıların katılması dikkat çekti. Geçen yıl 200 kişilik bir grupla gerçekleşen ayin ve haç çıkartma töreni bu yıl çok daha kalabalık bir hıristiyan cemaatle gerçekleştirildi. Bu yıl gerçekleşen ayin ve haç çıkartma törenine Mudanya'nın pek çok kardeş şehri olmasına rağmen Başkan Hayri Türkyılmaz tarafından özel önem verilen Mudanya Belediyesi’nin kardeş şehirleri Yunanistan’ın Halkidiki Mudania Nea Propondida Kenti Belediye Başkanı Manolis Karras ve Annesi Tirilye'den giden Selanik Belediye Başkanı Konstantinos Zervas'da kalabalık bir heyetle katıldı.

Mudanya'da Hemşehriler Gıda dükkanında zeytin, zeytinyağı, zeytin sabunu ve zeytin kolonyası ticareti yapan Necdet Uyar kameralarımıza Mudanya'nın yerel durumunu ve Mudanya yerel ekonomisini değerlendirdi. Öner Kıran'ın esnaf ve sokak röpotajları kapsamında rasgele ziyaret ettiği Necdet Uyar dikkat çekici başlıklarda Mudanyanın ilk bakışta farkedilmeyen durumununa değinerek "esnafın çoğu muzdarip ve durum vahim" dedi.

2016 yılında kurulan Mudanya İnisiyatif grubu 4.yılında Mudanya My Sky Kafe'de toplanarak bir dizi karar aldı. Mudanya kamuoyuna net mesajlar verdi. Yapılan toplantı sonunda "İsim değişikliği oylamamız kabul edilmesi sonucu bundan sonra Mudanya İnisiyatif Platformu adıyla çalışmalarımızı yürüteceğiz. Aldığı kararlar ile daha güçlü ve kararlı bir şekilde yolumuza devam ediyoruz. Mudanya için bizimde söyleyecek sözümüz var ilkesini benimseyen siyasi görüşü ne olursa olsun herkesi aramızda görmekten mutluluk duyacağımızı Sayın Mudanya halkı ile paylaşıyoruz" denildi.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Genel İş Sendikası ile imzaladığı 2020 yılı Toplu İş Sözleşmesi’nde aile içi şiddeti önlemeye yönelik hükümleri de içeren bir kararı uygulamaya soktu.
Aile içi şiddet, çocuğa karşı şiddet, cinsel istismar ve taciz, tazminatsız işten çıkarılma nedeni sayılacak.

Tüm Emekliler Sendikası Bursa Şube Başkanı Güney Onayman Radyo Poyraz'da Öner KIRAN'ın hazırlayıp sunduğu Yerel İmza programına katılarak emeklilerin durumunu anlattı. Kurtuluşun örgütlü mücadele ve toplu sözleşme masası olduğunu belirten ONAYMAN, banka promosyonları dahil pek çok ayrıntıyı açıkladı. 107.1 FM Radyo Poyraz ve mudanya gen tr ortak yayını.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Mudanya’da muhtarlarla bir araya geldi. lçenin problemlerinin masaya yatırıldığı, çözüm yollarının tartışıldığı toplantıda açıklamalarda bulunan Başkan Aktaş, ulaşım ve imar başta olmak üzere yaşanan sıkıntıların çözülmesi noktasında kararlı olduklarını vurgulayarak  "Mudanya’daki sorunların çözümünün arifesindeyiz"  dedi.

radyopoyraz.com sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar