Mudanya Yerel

Colors: Purple Color

Hasanbey Mahallesi Engin Adıyaman Caddesinde bulunan ve zamanla deforme olarak araçların geçişi esnasında yüksek ses yapan eski plastik hız tümsekleri mahallelinin rahatsızlığını dile getirmesi üzerine Muhtar Vezir Sağlam tarafından yapılan resmi başvurular sonucunda söküldü. Gürültü seviyesi düşen cadde kenarında oturan mahalleliler nispeten çok daha sessiz ve sakin günler yaşamaya başladı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri kara sinekle mücadele kapsamında Mudanya’da ilaçlama çalışması gerçekleştirdi. Dere yatakları başta olmak üzere ilçenin her yerini ilaçlayan ekipler kurban bayramı nedeniyle artan küçükbaş ve büyükbaş hayvan trafiğinide dikkate alarak çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor.

Mudanya Belediyesi Koronavirüs salgını sürecinde , hizmet ve mal aldığı esnafları ödemeler konusunda mağdur etmediğini açıkladı. Belediyenin internet sitesinde yer alana paylaşıma göre Mudanya Belediyesi beş aylık sürede yaklaşık 450 esnaf, kurum ve kişiye 18 Milyon 450 Bin TL ödeme yaptı.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, Büyükşehir Meclisi'nin olağanüstü toplantıda oybirliğiyle kendisine verilen sahildeki yetkiyi iki ay sonra kabul etmeyerek Büyükşehir'e iade etti. Bursa Büyükşehir Meclisi'nin Mayıs ayında gerçekleştirdiği olağanüstü toplantıda CHP'li meclis üyelerinin sahillerde istediği yetkinin ilçe belediyelerine devredilmesi ardından, Mudanya Belediyesi, geçen iki ay aradan sonra resmi yazıyla personel ve teknik imkansızlıklar nedeniyle işi yapamayacağını bildirerek, yetkiyi iade etti.

Mudanya’nın Şükrü Çavuş Mahallesi’nde 1999 depremi öncesinde inşa edilen 21 daireli 9 katlı binanın köşedeki zemin kat kolonu patladı. Pazartesi gününe kadar tedbiren tahliye edilen binadaki vatandaşlar yakınlarına sığınırken, gidecek yeri olmayan 18 kişinin ikametleri Mudanya Kaymakamlığı’nın koordinesinde Mudanya Belediyesi’nce sağlandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından sahillerde düzenleme çalışmaları kesintisiz sürerken, Mudanya ve Güzelyalı sahil bandı da oturma gruplarından, yeşil alan düzenlemelerine kadar her alanda yapılan çalışmalarla bölgeye yakışır hale getirildi.

Mudanya Belediyesi, ilçe genelinde cadde ve sokakların daha temiz tutulması için çöp konteynerlerinin sayısını artırdı. Yeni yerleşim yerleri, sahil ve plajlar ile talep edilen bölgelere yeni konteynerler yerleştirilmeye başlanırken, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz çevreye karşı daha duyarlı olunması çağrısı yaptı.

15 Temmuz 2020 günü Mudanya Mütareke Müze Evi Meydanında düzenlenen Demokrasi Milli Birlik Ve Beraberlik günü etkinliklerine katılan CHP Mudanya İlçe Başkanı Ömer Aydın AK Parti'nin FETÖ'nün güdümünde icraatlar yaptığını belirten bir basın açıklaması yayımladı.CHP İlçe Başkanı Ömer Aydın açıklamasında "Hiç kuşkusuz ilk 12 yıl boyunca AKP, en büyük desteği o zamanlar “FETÖ” diyenlere hakaretler edilen o dönemki adıyla Fettullah Gülen Cemaati’nden aldı. Ülkemizin ordusu, medyası, eğitimi, sağlığı, yargısı, sendikaları üzerindeki bütün düzenlemeler cemaat odaklı yapıldı." dedi.