eylul hali yikama

AK Parti Mudanya İlçe Teşkilâtının Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Yapılan kongrede AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gülcan ADAKLI güven tazeleyerek yeniden seçildi.

14 Kasım 2020 saat 16.00'da Mudanya Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde gerçekleşen AK Parti Mudanya İlçe Teşkilâtının Kadın Kolları 6. Olağan Kongresine Ak Parti milletvekilleri Emine Yavuz GÖZGEÇ ve  Atilla ÖDÜNÇ, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Halide Serpil ŞAHİN, Bursa İl Kadın Kolları Başkanı Emel GÖZÜKARA DURMAZ, Ak Parti İl yöneticileri, İlçe Başkanı İnci SÖĞÜTLÜ, İlçe Yöneticileri, Gençlik Kolları Başkanımız Emre AKDEMİR ve delegeler katıldılar. 

Kongrede konuşan Ak Parti Mudanya İlçe Başkanı Avukat İnci SÖĞÜTLÜ;

"Saygıdeğer divan,sevgili Mudanyalılar, kıymetli dava arkadaşlarım, Kadın kollarımızın değerli mensupları...
Sizleri Mudanya ilçe teşkilatının 6. Kadın kolları kongresinde en kalbi duygularımla ve muhabbetle selamlıyorum.

Hepiniz kongremize hoş geldiniz!

Kuruluşundan bugüne kadar AK Parti Mudanya teşkilatı Kadın kollarında vazife almış tüm kadın kardeşlerime, özellikle kadın mahalle başkanlarımıza ayrıca sevgilerimi iletiyor, selamlıyor, en kalbi şükranlarımı sunuyor, bu vesile ile ahirete irtihal etmiş olanlara Allah’tan rahmet mağfiret diliyorum.

Türkiye’nin en önemli sanayi, ticaret, tarım, turizm şehirlerinden biri olan, maziden ati’ye köprü olan Bursa’yı şaha kaldırmak adına Mudanya’da bize de çok büyük bir görev düşüyor.

Değerli dava arkadaşlarım,

AK Parti büyük hedefleri olan, vizyonu geniş, hayalleri yarınların inşaasına odaklı bir partidir. Bizlerin hedefi 2023, 2053, 2071’dir. Hedefi büyük olanlar az uyur çok çalışırlar, bahanelerin ardına saklanmazlar.

Bizlerin derdi, davası şu fani dünyadan göçerken, arkamızdan hayırlı dua alabilmek olmalı, halka faydalı olabilmek en büyük yegâne derdimiz olmalı.

Çocuklarımıza müreffeh bir hayat sunmak bizlerin elinde.
Bizler bugün nerde, nasıl, ne yapıyorsak yarın çocuklarımız yaptıklarımızla karşılaşacaklar, bunu unutmayalım.

Hani diyor ya Necip Fazıl Kısakürek: “Tohum saç, bitmezse toprak utansın!
Hedefe varmayan mızrak utansın!

Hey gidi Küheylan, koşmana bak sen!
Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!”

Biz koşacağız kardeşlerim! Durmadan soluklanmadan koşacağız!
Kim zamanla yarışabilmiş ki...

Zamanla yarışan ve kazanan gördünüz mü? Hayır, göremezsiniz de...
İnsanın en kıymetli hazinesi zamandır, hazinemizi sağa sola savurmamalıyız. Öğrenmeliyiz, öğretmeliyiz, üretmeliyiz. Yarının inşaasına katkı sunabilmek için durmadan çalışmalıyız.

Bakınız, AK Parti iktidara geldiğinden bu yana, 18 yılda büyük icraatler gerçekleştirdi.

Okullarda verilen ücretsiz kitaplardan tutun köprülere, yollara, barajlara, havalimanlarına, milli ve yerli üretimle kazandırılan sanayi ve silah uzay atılımlarına kadar uzayıp giden ciddi yatırımlar ve reformlara imza attık.

Ak Parti İnci Söğütlü. AK Parti Mudanya İlçe Teşkilâtının Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Yapılan kongrede AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gülcan ADAKLI güven tazeleyerek yeniden seçildi.

Yaptıklarımızı halka anlatmak da bu davanın bir parçasıdır ve burada siz kadınlarımıza ve bizlere büyük görev düşüyor.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kadınlarımıza çok değer verdiğini biliyoruz. Siyasette en çok kadınlara söz sahibi olma fırsatını veren tek parti bizim partimizdir.
Bu yüzden Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi, siyasete zerafet, nezaket ve özveri katan biz kadınlara ülkemizin ihtiyacı var.

Siyasetin ötesinde de çok büyük bir sorumluluğumuz var.
Nedir bu sorumluluk? İnsan yetiştirmek... Ak yürekli annelerin evlatları bu ülkeyi şaha kaldıracak inşallah!

Bakınız, rahmetli Tenzile Erdoğan Hanımefendi, Sayın Cumhurbaşkanımızı dünyaya getirmiş, büyümüş, bakmış yetiştirmiş... Ve şuan gözü gibi baktığı o evladı Cumhurbaşkanımız oldu.
İşte bu, az önce söylediklerimin tam da tecellisidir. Sayın Cumhurbaşkanımızı yetiştiren, büyüten, bu günlere getiren Tenzile Hanım’ın, Rabbim mekanını cennet eylesin inşallah. Allah ondan razı olsun.

Evet kıymetli dava arkadaşlarım,
Ben Mudanya'mızın Ak kadınlarına güveniyorum. Birlikte Mudanya’ya büyük kazanımlar sunacağız inanıyorum. Ak Kadınlarımızın elinin değdiği her yer güzelleşecek inşallah.

Sözlerime son verirken, Kadın kolları başkanımız Sayın Gülcan Adaklı Hanımefendi başta olmak üzere, seçilecek, vazife alacak tüm yönetici hanım kardeşlerimi şimdiden kutluyorum.

Kongremize teşrif eden tüm misafirlerimize teşekkür ediyor, hepinizi en kalbi duygularımla, sevgiyle, saygıyla, muhabbetle selamlıyorum.
Kadın Kolları 6. Olağan Kongremiz Mudanya'mıza, Bursa'mıza ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun inşallah!"  dedi.

AK Parti Mudanya İlçe Teşkilâtının Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Yapılan kongrede AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gülcan ADAKLI güven tazeleyerek yeniden seçildi.