Mudanya Yeni Mahalle'de üç tarafı apartman ve sitelerle çevrili olan Bursa Asfaltı Caddesi'nde insan hayatı hiçe sayılarak konuşlandırılması düşünülen akaryakıt ve LPG istasyonu için, 50 yıldır anayola çıkışı bulunan Dikilitaş Caddesi'nin UKOME kararıyla tek yönünün trafiğe kapatılmasıyla ilgili konu, Mudanya Belediye Meclisi'nde oybirliğiyle reddedildi. 

TÜRKYILMAZ: "KOMİSYONUN KARARI YERİNDE..."

Meclisin Eylül ayı toplantısında ek süre talebiyle İmar Komisyonu'nda incelemeye alınan refüj düzenlemesi ve tasarım projesine yönelik 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliğine ilişkin gündem maddesi, Ekim ayı toplantısında görüşüldü. Söz konusu plan değişikliğinin oybirliğiyle uygun olmadığına karar verilen komisyon raporu, meclis üyelerince de reddedildi. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, suistimale açık bir konu olduğundan dolayı komisyonun almış olduğu kararı yerinde bulduğunu belirterek, Mudanya Meclisi'nin bu gündem maddesi için vermiş olduğu desteğinden ötürü de ayrıca teşekkür etti.

KARAR SIRASI BÜYÜKŞEHİR'DE...

Bu arada geçtiğimiz ay Yeni Mahalle'de de tepkiyle karşılanan ve muhtarlık aracılığıyla kurumlara seslerini duyurmak için imza kampanyası başlatan sakinler, güzergah değişikliğinin faydadan öte zararları de getireceğini öne sürerek, 30 Ocak 2020 tarihli UKOME'de kabul gören refüj düzenlemesi ve tasarım projesine yönelik kararın iptalini istemişti. Mudanya'dan çıkan karardan ötürü meclis üyelerine teşekkür eden sakinler, plan değişikliğine izin verilmemesi yönündeki aynı hassasiyeti Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve meclis üyelerinden de beklediklerini ifade etti.

Hatırlanacağı gibi, yerel iktidar ve muhalefet tarafından da siyaseten tepkiyle karşılanan konuyla ilgili geçen ay başında Büyükşehir Belediye Meclisi İmar Komisyonu Başkanı Turgay Yel ve komisyon üyeleri UKOMEnin kararıyla kapatılması kararlaştırılan plan değişikliği talebini Mudanya Belediye Meclisi'nin Ak Partili üyeleriyle yerinde değerlendirmişti.

Önceki haberimiz

Mudanya'da konutların dibine akaryakıt istasyonu hazırlığı! 

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar