Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Mudanya Şubesi Cumhuriyetimizin 96. Yıldönümü münasebetiyle Cumhuriyet Yemeği etkinliği düzenledi. Erol Ala Restoranda gerçekleşen yemekte ADD Mudanya Şube Başkanı Sebahattin Atamer Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün banisi olduğu Cumhuriyet yönetiminin önemine vurgu yaparak, türlü zorluk ve şiddetli yokluklarla kurulan Cumhuriyetin kimsesizlerin kimsesi olduğunu belirterek herkesin sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Atamer "Cumhuriyetimizin 96.yılını coşkuyla gururla kutladık. Bizleri yalnız bırakmayan tüm Atatürk sevdalılarına çok teşekkür ediyorum” sözleriyle davete katılanlara teşekkür etti.

Gecenin dikkatleri üzerinde toplayan konuğu ise Atatürk’e benzerliğiyle Türkiye’nin tanıdığı Bursalı emekli öğretmen Necdet Bardak, zeybek oynayarak yemeğe katılanlara şaşırtıcı bir sürpriz yaptı. Askeri kıyafetiyle kısa bir konuşma da yapan Nejdet Bardak, "Türkiye, bu zor dönemi de Atatürk'ün kurduğu sağlam Cumhuriyet temelleri ile atlatacaktır. Atatürk'ün yolundan hiç ayrılmayalım" dedi.

Gecede Cihan Öztürk’ün hazırladığı Atatürk ve Cumhuriyeti konulu slayt gösterisi yapıldı.

Gecenin dikkatleri üzerinde toplayan konuğu ise Atatürk’e benzerliğiyle Türkiye’nin tanıdığı Bursalı emekli öğretmen Necdet Bardak, zeybek oynayarak yemeğe katılanlara şaşırtıcı bir sürpriz yaptı.  Askeri kıyafetiyle kısa bir konuşma da yapan Nejdet Bardak, "Türkiye, bu zor dönemi de Atatürk'ün kurduğu sağlam Cumhuriyet temelleri ile atlatacaktır. Atatürk'ün yolundan hiç ayrılmayalım" dedi.