eylul hali yikama

Mudanya Anadolu Kültürleri Dayanışma Derneği, Kardeş Azerbaycan'ın işgalci  terörist devlet Ermenistan'a karşı kazandığı zafer sevincine ortak oldu. Mütareke Meydanında Dernek Başkanı Sezer Aktaş öncülüğünde bir araya gelen dernek üyeleri destek ve birlik mesajları verdiler.

Mudanya Anadolu Kültürleri Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Necla Tan Karaçınar yaptığı açılış konuşmasında kardeş Azerbaycan'ı kazandığı zaferini kutlayarak, "biz Anadolu kültürleri derneği olarak kardeş Azerbaycan'ın zaferini kutluyoruz, onların zaferi bizim zaferimizdir. Her zaman olduğu gibi iki devlet tek millet olarak, kardeş Azerbaycan'ın her zaman yanında olacağız. Büyük Türk Milleti olarak daima mazlum insanların yanında olacağımızı bir kez daha hatırlatmak istiyoruz" diyerek sözlerini tamamladı. Başkan Yardımcısı Yalçın Avcı, Kardeş Azerbaycan hakkındaki düşüncelerini açıklarken, her iki devletin kardeş olduğunu ve daima birlik ve beraberlik içinde olacaklarını vurguladı.

Mudanya Anadolu Kültürleri Dayanışma Derneği Başkanı Sezer Aktaş yaptığı konuşmasında, " dernek olarak kardeş Azerbaycan'ın zaferini kutlamakta büyük heyecan duymaktayız, bir millet olmaktan guruluyuz. Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin, ordumuzun büyük desteği ile dünyanın dört bir tarafından mazlumun umudu olarak, kardeş Azerbaycan'ın da umudu olmuştur. Elde edilen büyük zafer,Türk'ün büyük gücünü bütün dünyaya ispat etmiştir. Dernek olarak Milli gururun sevincini paylaşıyoruz" diyerek katılımcılara ve kendilerine destek verenlere teşekkür etti.

Konuşmaların ardından marşlar ve bayraklarla kazanılan zaferi kutlayan dernek üyelerine Mudanyalılar eşlik ederek, "iki devlet tek millet", "yaşasın zafer" sloganları atarak programı sonlandırdılar.