Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mudanya Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Bülent ERDEN 2014 yılında seçilmeden önce seçim vaadi olarak "Mudanya Belediyesinin mülklerini satmayacağım aksine satılan mülklerinin hepsini geri alacağım. Halkın malı halkın olacak" diyen ve seçim sonrasında ısrarla bu vurguyu tekrarlayarak "Haramiler" lafını ağzından düşürmeyerek göndermeler yapan Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Mudanya Belediye Başkanı Hayri TÜRKYILMAZ'a "Belediye binasında satılık yazısı görmeyiz inşaallah" diyerek borçları karşılığında belediye mülklerini satan TÜRKYILMAZ'ı eleştirdi.

"Yazık Mudanya'nın bir yılını daha heba ettin" başlığı altında 14 konuyu gündeme taşıyacağını daha önce açıklayan MHP Meclis Üyesi ERDEN "YAZIK-4" başlığı altında sosyal medya hesabından videolu olarak gerçekleştirdiği paylaşımında;

Sayın Türkyılmaz

BELEDİYE BİNASINDA SATILIK YAZISI GÖRMEYİZ İNŞAALLAH !

2014 Seçim sürecinde hiçbirşey satmayacağınızı hatta satılmış olanları geri alacağınızı ifade etmiştiniz. 

Geçen dönemde de olduğu gibi, 1 Nisan 2019'dan bugüne bir senelik süreçte Yıldıztepe Projesi dışında (Bu projeye kaynak kredi ile sağlanıyor, dolayısıyla belediye bütçesini etkilemiyor) herhangi bir yatırım olmamasına rağmen;

Belediyenin SGK, muhtasar ve KDV borçları faizler hariç takribi 11 milyon TL. ödenmemiş olup karşılığında gayrimenkul takası gündeme gelmiştir.

Bir yıl içinde temel hizmetler (Yeterlilik takdiri kamuoyunun) dışında bir yatırım yapılmamıştır.

Hal böyle iken borçlar neden ödenemedi, borç karşılığı takas edilenlerin dışında da gayrimenkul satışlarının gerekçesi nedir?

Seçilmişliğin getirdiği sorumluluk gereği kamuoyunu yukarıdaki hususlarda bilgilendirmenizi rica ediyoruz.

Saygılar

Bülent ERDEN

MHP Mudanya Belediye Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü

Sırada : SAYIN BAŞKAN'A ÖNERİLER"

"Yazık Mudanya'nın bir yılınıdaha heba ettin" başlığı altında 14 konuyu gündeme taşıyacağını daha önce açıklayan MHP Meclis Üyesi ERDEN "YAZIK-4" başlığı altında sosyal medya hesabından videolu olarak gerçekleştirdiği paylaşımında;

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mudanya Belediye Meclisi Grup Sözcüsü Bülent ERDEN 2014 yılında seçilmeden önce seçim vaadi olarak "Mudanya Belediyesinin satılan mülklerinin hepsini geri alacağım. Halkın malı halkın olacak" diyen ve seçim sonrasında ısrarla bu vurguyu tekrarlayarak "Haramiler" lafını ağzından düşürmeyerek göndermeler yapan Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Mudanya Belediye Başkanı Hayri TÜRKYILMAZ'a "Belediye binasında satılık yazısı görmeyiz inşaallah" diyerek borçları karşılığında belediye mülklerini satan TÜRKYILMAZ'ı eleştirdi.

Mudanya Belediyesinin SGK, muhtasar ve KDV borçları faizler hariç takribi 11 milyon TL. ödenmemiş olup karşılığında gayrimenkul takası gündeme gelmiştir.

 

Bu hafta öne çıkanlar