Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mudanya Belediye Meclis Üyesi Bülent Erden, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a sosyal medyadan seslenerek, covid-19 hastalığı salgını dolayısıyla faaliyetlerine geçici süre ara verilen belediyenin mülklerinde ki işletmelerden kira alınmamasını istedi. Meclis Üyesi Bülent Erden, “Gelin bir kez gereğini yapın” ifadelerini kullanıdğı açıklamasında şöyle dedi:

MUDANYA BELEDİYESİNE SESLENİYORUM:

Siz de kiracılardan bu zor günlerde kira almayın..! Büyükşehir belediyesi gereğini yaptı, belediye ve iştiraklere ait coronovirüs önlemleri uyarınca kapanan kafe ve benzeri yerlerden kira almayacak. Konuyu ben de Mudanya Meclisine bir önergeyle getireceğim. Tüm meclis üyelerine, özellikle Cumhuriyet Halk Partililere sesleniyorum, lütfen duyarlı olalım. 100 bin liranın üzerinde kira veren belediye kiracıları var, kapalıyken bu kiraları nasıl ödeyecekler? Sayın Başkan Hayri Türkyılmaz en azından bu kez gereğini yapın..!” Satırlarına yer verdi.

 

Öte yandan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, işletmelerden kapalı oldukları süre içerisinde kira alınmayacağını açıklamıştı. Aktaş açıklamasında ;

"Tedbir var, mağduriyet yok! Esnafımızın yanındayız, bu süreci birlikte aşacağız. Belediyemizin ve iştiraklerimizin kiracısı olan işletmelerden Koronavirüs ile mücadele kapsamında kapalı kaldığı süre zarfında kira almayacağız. Birlikte mücadele edecek, birlikte kazanacağız."  Satırlarına yer verdi.