Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya İlçe Başkanı Ömer Aydın parti binasında geçtiğimiz gün saldırıya uğrayan Memleket Partisi Mudanya Belediye Meclis Üyesi Mehmet Er ve akabinde Memleket Partisi Mudanya İlçe Başkanı Hasan Yıldırım'ın açıklamaları hakkında açıklama yaparak "Geldiğimiz noktada, Mudanya Belediye Meclisi’nin Memleket Partili üyesi Mehmet Er ile, Mudanya Belediyesi çalışanı iki genç arasındaki tartışmadan kaynaklı kavga, siyasi bir zemine çekme arzusu vardır. Asıl gündemimiz AKP iktidarının, ülkeyi sürüklediği gerilim ve çatışma ortamından kurtulmak olmalıyken, bu tür provokasyonlar bizlere güvenen inananların beklentilerini boşa çıkarmaktadır." dedi.

Basın açıklamasının gerçekleştiği saatte daha önceden başka bir programımız olması nedeniyle katılım sağlayamadığımız CHP basın açıklamasının tam metni şöyle;

"Değerli basın mensupları;

Bildiğiniz gibi Mudanya’mızda hiç onaylamadığımız, Mudanya’mıza yakışmayan bir gündemle karşı karşıya kaldık.
Geldiğimiz noktada, Mudanya Belediye Meclisi’nin Memleket Partili üyesi Mehmet Er ile, Mudanya Belediyesi çalışanı iki genç arasındaki tartışmadan kaynaklı kavga, siyasi bir zemine çekme arzusu vardır.

Yalnızca her iki tarafı ilgilendiren bu kavganın faturası, gerek siyasi zeminde partimize, gerek belediye başkanımız Hayri Türkyılmaz’a kesilmek istenmektedir. Asıl gündemimiz AKP iktidarının, ülkeyi sürüklediği gerilim ve çatışma ortamından kurtulmak olmalıyken, bu tür provokasyonlar bizlere güvenen inananların beklentilerini boşa çıkarmaktadır.

Türkiye’de bugün derinleşen siyasi gerginlik ve çatışmaya karşı durmak gerekirken, kişisel kavgaları siyasi zemine taşımak, huzuru, barışı zedelemektedir.

Ne partimiz, ne de partimizin mensupları bu kavganın sorumlusu, müdahili değildir. Ne olursa olsun şiddetin her türlüsüne karşıyız ve yaşananları asla onaylamıyoruz. Herkes bilmektedir ki, CHP’liler olarak bizler, ayrımcılıktan değil, beraber olmaktan yanayız. Kavgadan değil, huzurdan ve barıştan yanayız. Demokrasinin hoşgörü rejimi olduğunu bilir, herkesin seçimlerine saygı duyarız.

Bu ülke siyasi gerginlikten, kavgadan çok çekti. Siyaset artık provokasyona kapıları kapamalı. Gerilimi büyütmemek için de en büyük görev örgütlerin başında bulunan biz ilçe başkanlarına düşmektedir. Kentimizin gündemi, gençlerin kavgasını siyasi malzeme yaparak, provokasyon çıkarmak yerine hizmet yarışı olmalıdır.

Ömer Aydın
CHP Mudanya İlçe Başkanı"

Editörün Notu:

DİKKAT ÇEKİCİ

Açıklamasında "Barışı zedelemeyelim" diyen ama şiddeti açıkça kınamayan, CHP Mudanya İlçe Başkanı Sn. Ömer Aydın,  CHP'li Belediye Başkanları Hayri Türkyılmaz'ın ve şahsının saldırıya uğrayan Mudanya Belediye Meclis Üyesi Mehmet Er'i arayarak veya ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini sunmaması hakkında bir açıklama yapmaması,

Barışın ve Kardeşliğin Başkenti sloganını dilinden düşürmeyen CHP'li Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın şiddet olayını basın önünde neden kınamadığı hakkında katılım sağlayan hiçbir basın mensubunun Sn. Ömer Aydın'a soru yöneltmemesi dikkat çekici.

 

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

GÜZELYALI BAYRAK DÜĞÜN SALONU MUDANYA

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar