Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya Belediye Meclis Üyesi Mehmet ER partisinden istifa ettiğini bundan sonra siyasi hayatına Muharrem İNCE'nin partisinde devam edeceğini açıkladı.  Sosyal medya hesabından CHP'den istifa ettiğini duyuran Meclis Üyesi ER "24 Şubat 2021 Çarşamba günü, sosyal medya hesaplarımdan Mudanya Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyeleri'ne yönelik muhalefet tarafından uzun süredir yapılan eleştirilere artık dayanamayarak verdiğim cevap sonrasında, ne yazık ki partim CHP tarafından adeta yalnız bırakıldığımı ve gelen tüm tepkileri tek başıma göğüslediğimi tüm Mudanyalı hemşehrilerime bildirmek istiyorum." dedi. ER'in dikkat çekici açıklaması şöyle.

Mehtet ER'in CHP'den İSTİFA AÇIKLAMASI

MUDANYA KAMUOYUNA;

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya Belediye Meclis Üyesi Mehmet ER partisinden istifa ettiğini bundan sonra siyasi hayatına Muharrem İNCE'nin partisinde devam edeceğini açıkladı. 24 Şubat 2021 Çarşamba günü, sosyal medya hesaplarımdan Mudanya Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyeleri'ne yönelik muhalafet tarafından uzun süredir yapılan eleştirilere artık dayanamayarak verdiğim cevap sonrasında, ne yazık ki partim CHP tarafından adeta yalnız bırakıldığımı ve gelen tüm tepkileri tek başıma göğüslediğimi tüm Mudanyalı hemşehrilerime bildirmek istiyorum. Partimin Meclis Üyeleri'ni savunduğum için partim tarafından neredeyse suçlu ilan ediliyordum. Şu ana kadar kamuoyuna beni destekleyen bir açıklama yapılmadığı gibi 2 yıldır birlikte görev yaptığım Meclis Üyesi büyüklerimden de hiç bir destek mesajı ne yazık ki alamadım. Beni bu süreçte gerek arayarak, gerek mesaj yazarak tek destekleyenler, bazı parti üyeleri ile hemşehrilerim olmuştur. Desteklerini esirgemeyen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

Yaşadığım bu olayla ile birlikte CHP'nin getirildiği durumu ne yazık ki acı bir şekilde; halkın seçtiği ve Türkiye'nin en genç Belediye Meclis Üyelerinden biri olarak tecrübe ettim. CHP’de gelinen bu noktada, artık partinin öz evlatlarına değil, düne kadar CHP'ye demediğini bırakmayıp 2014 seçimlerinden sonra partiye katılanlara değer ve önem verildiğini görmüş olmak beni derinden yaralamıştır.

Sonradan olma değil, Çepnili Mehmet Ağa'nın torunu ve atadan, dededen bir Mudanyalı ve bir Cumhuriyet Halk Partili olarak bu süreci yaşamış olmaktan son derece üzgünüm. Bu nedenlerle artık CHP'de görev yapamayacağıma karar vermiş bulunmaktayım. Çok sevdiğim ve gönül verdiğim partim CHP'den istifa ettiğimi, Mudanya kamuoyuna saygılarımla bildiririm.

Bundan böyle seçilmiş bir Belediye Meclis Üyesi olarak, Büyük Atatürk'ün yolunda ve Sayın Muharrem İnce'nin haklı davasının yanında siyaset hayatıma devam edeceğimi belirtmek isterim. Tüm Mudanyalı hemşehrilerime en içten saygı ve sevgilerimi sunuyor, Mudanya'mızın hakettiği güzel günleri en kısa sürede görebilmesi adına tüm gücümle çalışmaya devam edeceğime söz veriyorum.

erdonmez peyzaj 300piks

Tahammül İlhan Mudanya Esnaf Kefalet Koop Başkanı

İnci Söğütlü Ak Parti Mudanya İlçe Başkanı

Emre AKDEMİR Ak Parti Mudanya Belediye Meclis Üyesi

Şeref ŞAŞ Mudanya Şükrü Çavuş Mah Muhtarı

Mustafa Bayral Mert Tarım

Ertan ABDULAZİZOĞLU Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı

Servet Şahiner Taşıyıcılar Koop Başkanı

Ömer Tantekin Zeytin Otopark

CEM TAMAÇ MESAJ

Hüseyin Hatipoğlu İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar