Muharrem İnce Mudanya'da

Deva Partisi İlçe Başkanı Dr. Dilek Durak, Mudanya'da kadınlara ve gençlere yönelik "Deva Akademisi" projesiyle kadınlara ve gençler iş imkanı sağlamayı amaçlıyor.

DEVA Partisi Basın Bülteninde şu satırlara yer verdi;

Başkan Dr. Durak, "Deva Partisi Mudanya ilçe teşkilatı olarak Mudanya’mızın nüfusunun %50'sini oluşturan gençlerin doğru bir şekilde desteklendikleri takdirde girişimcilik yoluyla bir değişim yaratma konusunda çok heyecanlı ve becerikli olduklarına inanıyoruz ; teşkilat olarak gençlerimizin , sorunlara çözüm üretmek, girişimcilik kültürünü geliştirmek, başkalarına ilham vermek ve topluma geri verme kültürünü güçlendirmek istediklerini biliyoruz. Ayrıca hayatımıza anlam katan en büyük değerimiz olan kadınlarımızın kurmuş oldukları kooperatifleri de iş anlamında desteklemek de Mudanya Deva teşkilatının en temel hedeflerindendir.

AB Projeleri için ücretsiz danışmanlık

Bu konularda Deva Mudanya ilce teşkilatının destekleri ile devlet teşvikleri, AB projeleri yazma, hibe projeleri takibi, devlet teşvikleri ödeme yöntemleri konusundaki profesyonel eğitim kadromuzla Mudanya’ya borcumuz olan bilgilendirmelerimiz ve yol göstermelerimiz için değerli öğretim görevlisi, sektörel politikalar başkanı ve AB proje danışmanı Sn.Murat Erdoğan Bey in bilgilendirme ve sonuç odaklı uygulamalı eğitimleri, özellikle parçası olduğumuz Mudanya’mızın en büyük değeri olan Mudanyalı kadınlarımıza ve gençlerimize verilmeye başlanmıştır. Bu yolda teşkilat olarak her Perşembe günü Devlet desteklerinden nasıl faydalanmanız gerektiğini sizlere anlatacağız ve gerekli olan tüm KOSGEB sertifikanızı almanıza yardımcı olacağız diyen ilce başkanı Ekonomist Dr. Dilek Durak geleneksel eğitimin dışında uzman destek ekibimiz tarafından da ücretsiz olarak danışmanlık hizmetini de vereceğiz" dedi.

Hedef Amacına Uygun Siyaset Yapmak

Başkan Dr. Dilek Durak, "Mudanya’da nihayet güzel şeyler de olmaya başladı. Bu gün Mudanya’da siyasetin yeni yüzü olan bu yüzü kara çıkarmayacak özlenen yeni bir ilimli kapsayıcı ve bilimsel çalışmaları içeren siyaset anlayışı ile Deva partisi siyasetin toplum yararına olması gerektiğini Mudanyalılara bir kere daha bu basarili organizasyonu ile hatırlatmış oldu. Perşembelerini toplum yararına eğitimlere ayıran ve içlerinde derneklerin temsilcilerinin de olduğu gruplara devlet teşvikleri konusunda bilgilendirmeler yapıldı. Bursa Mudanya Deva teşkilatı olarak siyasetin amacına uygun yapıldığında değer yarattığını görmek bizlere keyif vermektedir diyen Durak bilgimizin zekatını bilgimizi sunarak ve yayarak vermekteyiz diyerek sözlerini tamamladı.

Amacımız Hizmetlerimizi Kırsal Mahallelere Taşımak

Şimdi siyasetin günümüzdeki sert dilini biraz daha yumuşatarak aynı zamanda bir akademisyen olan kadın başkan Dr. Dilek Durak’ın önderliğindeki uzman ekibinin bazı şeyleri nasıl değiştirebileceğine bizzat şahit olacağız. İlk olarak geçtiğimiz hafta içinde ilce binasında yapılan girişimcilik eğitiminin standart olan diğer eğitimlerden farkı olarak eğitime katılan girişimcilerimizin sertifikalarını iki gün içerisinde aldıktan sonra hızlıca tecrübeli mentörlerimiz sayesinde nasıl işe dönüştüğünü göreceğiz ve rol model olarak toplum yararına bu etkinliklerimizi sürdürülebilirlilik kapsamında sürekli artıracağız. Mudanya Deva teşkilatı olarak toplum için hizmet sloganımızı daha da ileriye taşıyarak önümüzdeki hafta kırsal mahallelere eğitmenlerimizi götürüp değer yaratma yarışını Mudanya’da yerinde hizmet bağlamında bizzat başlatmış oldular. Başkan Durak, " Siyaset bir yarış ise kazananın HALK olması gerek" sloganıyla açıklamasını sonlandırdı.

Kaynak Deva Partisi Basın Bülteni