Mudanya Belediyesi'nin MHP'li Meclis Üyesi Bülent Erden Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz'ın icraatları sonunda Kamu Zararları olduğunu yapılan yanlış girişim ve icraatların  yakın gelecekte sıkıntılar doğuracağını açıkladı. Kamu Zararı açıklamalarına bir dizi halinde devam edeceğini vurgulayan Meclis Üyesi Erden'in açıklamasında "Sanki mirasyedi gibi yerli yerinde değerlendirilmemesi yakında başımızı çok ağrıtacak gibi gözüküyor. Başkan Türkyılmaz’ın belediyenin imkanlarını ego tatmini ve hamaset içeren uygulamalarda kullanması Mudanya yı telafisi zor olumsuzluklara sürüklüyor." ifadeleri dikkat çekti.

MHP'li  Meclis Üyesi Bülent Erden'in açıklaması şöyle;

KAMU ZARARI SORGULAMASI - 1 -

Sayın Başkan Türkyılmaz,

Mudanya Belediye Başkanı adayı iken verdiğiniz "Mudanya Belediyesi Şeffaf yönetilecek, tüm hesaplar belediyenin kapısına asılacak” vaadinizin gereğini bu güne kadar yerine getirmediniz.

“Mudanya Belediye Mülklerini satmayı bırakın hepsini geri alacağım” sözünüzü de unutmadık

Saygıdeğer Mudanyalılar

Mudanya Belediyemizin mali durumu ile ilgili yakın geleceğe dönük ciddi endişelerim var.
Tüm siyasi çekişme ve polemiklerin ötesinde şu an uygulanan belediye mülklerinin yani sizlerin öz mallarının fütursuzca satılması ile elde edilen gelirin hesap kitap ve yatırım önceliği nedir? Bilmiyoruz!

Sanki mirasyedi gibi yerli yerinde değerlendirilmemesi yakında başımızı çok ağrıtacak gibi gözüküyor.
Başkan Türkyılmaz’ın belediyenin imkanlarını ego tatmini ve hamaset içeren uygulamalarda kullanması Mudanya yı telafisi zor olumsuzluklara sürüklüyor.

Mudanya Belediyesinin geçtiğimiz yıl biriken SGK, muhtasar, Kdv tutarı o gün itibarı ile 11 milyon Türk lirası olan (bugün için belirsiz) kamu borcunun ödenememesi sebebi ile ilgili kurumlarla belediye mülklerini takas yapmak veya borç ödemek üzere satış yapmak için Başkan Türkyılmaz CHP ve İYİ partili Meclis üyelerinin oylarıyla meclisten yetki almıştı.

Sayın Başkan

Bugüne kadar bu konudaki icraatınızla ilgili bir bilgi edinemedik. Tekraren soruyorum;

1-) Mudanya Belediyesinin kamu borçlarının durumu hakkında detaylı bilgilendirme yapmanızı talep ederiz.

2-) Devletimizin üst üste yürürlüğe aldığı kamu borçlarına ilişkin yapılandırmalara Mudanya Belediyemiz başvurdu mu? Aylık kamu borcu ödeme yükü nedir? Piyasa dahil toplam aylık borç yükü nedir?

3-) Şubat ayında yapılan meclis toplantısında satılan arsaların tahsil edilen bedellerinin belediyenin banka hesaplarında vadeli mevduat hesapları olarak değerlendirdiğinizi ifade etmiştiniz. Belediyenin bu arsalardan tahsil edilen paralara ihtiyacı yok ise neden sattınız?

4-) Ayrıca günümüz enflasyon ortamında bankada tasarruf mevduatında tutulan paranın faiz ile birlikte geri dönüşü ile Mudanya’ya nasıl bir yatırım yapmayı planlıyorsunuz?

5-) Mudanya Belediyemizin Kamu borçları halihazırda ödenmemiş ise banka tasarruf mevduatı faizi ile vergi, SGK ve diğer gecikme faizleri arasındaki farkın hesabını yaptınız mı?

Bu oranları Mudanya kamuoyu ile paylaşmanızı ve uyguladığınız yöntemin KAMU ZARARINA YOL AÇMADIĞINI, MUDANYALILARIN GELECEĞİNİ İPOTEK ALTINA ALMADIĞINIZI, açıklamanızı talep ediyorum.

Bülent Erden
MHP Mudanya Bld. Mcl. Üy

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar