Eylül Halı Yıkama

Turizm amacı dışında kullanılamaz denilerek kapatılan fakat katı atık geri dönüşüm merkezi haline getirilen Mudanyalıların ise ısrarla açılmasını istediği Demirhane Mevki Kapalı Pazar Yeri’nin tekrar açılabilmesi için tüm yolları deneyen, son kez Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’a seslenen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mudanya Belediye Meclis Üyesi ve Gurup Sözcüsü Bülent Erden "“Oturduğun Koltuk Mudanya’nın, Mudanyalılara Sırtını Dönme!” dedi.

ERDEN Açıklamasında

“Sayın Türkyılmaz, tüm çabalarımıza karşı Mudanya Belediyesi ve kendisinin bize karşı olan iletişim yollarını kapatmıştır. MHP olarak tek bir amaç için girişimde bulunduk. Coronavirüs günlerinde denetimi bir hayli zor olan açık Pazar Yerleri, yerine farklı gerekçeler öne sürülerek kapatılan Kapalı Pazar Yeri’nin uygun düzenlemeler ve ilaçlamalar yapılarak tekrar açılması. Bunu hem Mudanyalılar hem de pazarcı esnafı ile yaptığımız değerlendirmelerde gördük.
Tüm talepleri tarafsız bir gözle ele aldıktan sonra belediyenin yetkili organlarına ilettik. Ancak tüm girişimlerimize rağmen olumlu yada olumsuz cevap alamadığımız için son çare olarak Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Alinur
Aktaş’tan Mudanyalılar adına 2 talepte bulundum.” dedi.

“Oturduğun Koltuk Mudanya’nın, Mudanyalılara Sırtını Dönme!”


MHP’li Erden; “Bir şehri yönetmeye talip olduğunuzda sandığın vicdanı sizi bir koltuğa oturtturur. Ya belediye başkanı olursunuz yada iktidar veya muhalefet belediye meclis üyesi. O makama geçtiğinizde hangi partinin rozetini takarsanız takın, o ilçenin tamamını temsil edersiniz. Siz artık Mudanya’nın kamu gözü olmuşsunuzdur. Sayın Türkyılmaz, 6 yıldır bu ilçenin belediye başkanı. Zaman zaman gerek MHP ile gerekse Büyükşehir’le yapılan uygulamalar nedeniyle karşı karşıya kalabiliyoruz. Medya birbirimizi şikayet etme meydanı değil, en kısa süre içinde vatandaşımıza ulaşma aracıdır. Biz sayın Türkyılmaz’a, Kapalı Pazar Yeri’nin açılmamasını gerektiren sebepler var mıdır diye de sorduk, bize bırakın cevabı gazetecilerin sorusunu bile duymazlıktan geldi

Sayın Aktaş’ın Bursa için yaptığı özverili çalışmaları yakından takip ediyoruz. Bir belediye meclis üyesi olarak değil, bir Bursalı olarak Mudanya için iki talepte bulundum. Birincisi ilçenin ana arterleri Büyükşehir sınırları dahilinde olduğu için giriş ve çıkışlarında yeni düzenleme ile trağin rahatlatılması. Sokağa Çıkma Kısıtlamasında, 65 Yaş Üstü vatandaşlarımıza verilen 4 saatlik izinde ilçemizdeki yoğunlukta gösterdi ki; yaz aylarında daha büyük sıkıntılara girmemize neden olmadan acil bir önlem alınması zorunluluğu hasıl olmuştur. Diğeri ise aylardır cevap beklediğimiz konu olan Kapalı Pazar Yeri’nin biran önce açılarak hizmete girmesi. Söz konusu yer Büyükşehir yetki alanında.

Sayın Türkyılmaz’ın yenisini yapmadan kapattırdığı Kapalı Pazar Yeri’nin tekrar açılması noktasında, Büyükşehir’in gereken imalat, tadilatları yaptırarak, salgını önlemek için gerekli hijyen şartlarını da yerine getirerek, konuyu Mudanya gündeminden çıkartılması noktasında yardım edilmesi talebinde bulundum.

Eminim ki; sayın Aktaş bu hususlarda Mudanyalıların taleplerini geri çevirmeyecek ve sorunlara köklü çözüm bulacaktır.” dedi.

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar