Mudanyalı üreticiler Av.İbrahim Turan,Yaşar Kılıç, Alpaslan Turhan henüz siyahlaşmamış , yeşil zeytinden yaptıkları Erken Hasat Zeytinyağlarını Güzelyalı Meydanında tüketiciye tanıtıp, tattırdılar.

Etkinliğin açılışında konuşan Av.İbrahim Turan, erken hasat zeytinyağının antioksidan yönünden zengin,normal zeytinyağlarından daha fazla klorofilin ve fenolin içerdiğini ve şifa kaynağı olduğunu, bu nedenle kazancının diğer yağlara göre daha iyi olduğunu, üreticilerin erken hasat zeytinyağına ilgi göstermelerinin zamanının geldiğini dile getirdi.

Daha önceden de erken hasad zeytinyağı yaptığını söyleyen Alpaslan Turhan, her ne kadar bu yağın maliyeti diğer yağlara göre yüksek ise de piyasa satış fiyatının da yüksek olduğunu ve üreticiye kazandırdığını, erken hasad zeytinyağnın yanısıra zeytin sütü olarak anılan ve zeytin hamurunun üzerinde biriken yağdan elde edilen yağın fiyatının çok daha yüksek olduğunu aktardı.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz,her zaman üreticinin yanında olduklarını, markalaşma konusunda her türlü desteği vereceklerini sözlerine ekledi. Av. İbrahim Turan, zeytinyağının tadını en iyi tavada yumurta gösterdiğinden, vatandaşlara tavada yumurta ikram edildi.

Erken hasat zeytinyağları ve zeytin sütüne bakan Mudanyalılar gerek tadı gerek aroması yönünden ok lezzetli olduğunu ifade ettiler.

zeytinyagi tanitim h turkyilmaz

mudanyacicek.com sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar