Mudanya Esnaf ve Sanatkarları Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Tahammül İlhan Ahilik Haftası nedeniyle yayınladığı mesajda birlik ve beraberlik vurgusu yaparak esnafın yanında olduklarını belirtti. Başkan İlhan Esnaf bayramı ve Ahilik haftasını kutlayarak "esnafımız için canla başla çalışmaya devam ediyoruz" dedi.

Başkan İlhan mesajında;

Ahilik, kelime olarak, Arapça “kardeşim” anlamına gelen “Ahî” kelimesinden gelmektedir. Bunun yanında, Ahî kelimesinin Türkçe kökenli “Akı” kelimesinden geldiğini savunanlar da vardır. Akı kelimesi “eli açık, cömert, yiğit” gibi anlamlara gelmektedir.

13 Yüzyılda Ahi Evran-ı Veli tarafından sosyal ve kültürel hayatımıza kazandırılan ve asırlardır birlik ve beraberliğimizin huzur harcı olan Ahilik, Anadolu topraklarına özgü en değerli hazinedir.

“Elini, sofranı, kapını açık; gözünü, dilini, belini bağlı tut’ diyen Ahi Evran-ı Veli tarafından temeli atılan bu oluşum, Anadolu’da ekonomik ve ticari faaliyetlerin yürütülmesinde iyi ahlâk, doğruluk, kardeşlik ve yardımseverlik gibi toplumsal değerleri ön plana çıkarmış, haksız rekabeti de önlemiştir.

Günümüzde Ahilik teşkilatının bir kolu da esnaf ve sanatkar kredi ve kefalet kooperatifleridir. Mudanya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi olarak canla başla çalışıyor, çalışan, üreten, esnafımızın yanında olduğumuzu ve olmaya devam edeceğimizi bir kez daha vurguluyorum.

Ahilik Haftasının, başta esnaflarımız olmak üzere Mudanya’mıza, bölgemize ve ülkemize hayırlar, bereketler, bol ve helal kazanç getirmesine vesile olmasını diliyorum. Tüm esnaflarımızın ve vatandaşlarımızın Ahilik Haftasını kutluyor, saygılar sunuyorum.” dedi.

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar