Mudanya Belediye Meclisi’nin ikinci oturumunda Halitpaşa mahallesi'nde eski evlerin bulunduğu bölgedeki ( Halk arasında Giritli Mahallesi) esnafın ruhsat sorununu ortadan kaldıracak 1/ Bin Ölçekli Mudanya Kentsel Sit Alanı Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı Revizyonu onaylandı.

 Mudanya Belediyesi internet sitesinde yer alan metinde ;

"Belediyenin bölge için hazırladığı plan revizyonunun, Büyükşehir Belediyesi’nde görüşülmesinin ardından Anıtlar Kurulu’na sunulacağını belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Gerek bölgedeki yapıların fonksiyonlarına gerekse sokakların ne şekilde kullanılabileceğine ilişkin detaylı çözümler ürettik. Kurul’un istedikleri doğrultusunda değişiklikler yapıldı. Mudanya’nın turizm bölgesi sahil kesimlerinde yüzlerce işletmenin mağduriyetinin giderilmesi ve Girit Mahallesi olarak anılan bölgenin açık hava müzesi haline getirilmesi çabamız, tarihsel geçmişi bulunan kentlerimiz için de emsal
olacaktır” diye konuştu.

26 Haziran’da toplanan Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, Mudanya Belediyesi’nin Girit Mahallesi için hazırlandığı planın, 1/5 binlik ana plana göre ek plan notlarıyla uyumlu hale getirilmesine karar verirken, Mudanya Belediyesi tarafından plan revizyonu hazırlanarak meclise sunuldu. Mudanya Belediye Meclisi’nin tek maddelik ikinci oturumunda Anıtlar Kurulu’nun isteği doğrultusunda hazırlanan plan oy birliğiyle onaylandı. Mevcut SİT sınırı değişiklikleri, halihazırda gelişmiş ticaret alanlarının yeniden düzenlenmesi ve ticaret-hizmet-konut fonksiyonlarının da özgünlükte korunmasına yönelik kararlar revize edildi."  satırları yer aldı.

Konu Hakkında önceki haberler

AK Parti Mudanya Giritli Mahallesi Ruhsat İptallerini Değerlendirdi. Başkan Türkyılmaz'a Zor Sorular

MUDANYA GİRİTLİ MAHALLESİ ESNAFINA MÜJDE

Ruhsatları SİT Alanında Oldukları İçin İptal Edilen Giritli Mahallesi Esnafı Basın Açıklaması Yaptı.

Giritli Mahallesinde Bazı İş Yeri Ruhsatları Mahkeme Kararı ile İptal Edildi mi?

USTA DEFALARCA UYARDI AMA KORKULAN OLDU. Ortak Akıl İle Yönetilmeyen Mudanya'da Ruhsat İptalleri.

Ruhsatlar İptal Edildi. Mudanyamıza Yakışır Bir Koruma Planı Yapılmalıdır.

 

Meydan Köftecisi

Mudanyadaemlak.com

Bu hafta öne çıkanlar