Mudanya Burgaz Mahallesi Şehit Mehmet Sokak'ta yaşanan heyelan mahalle sakinlerini tedirgin ediyor. Adım adım geliyorum diyen felakete Mudanya Belediyesince başvuru yapıldığı halde 3 yıldır gereken tedbirlerin alınmaması hem işlek sokağı kullanmak zorunda olan araç sürücülerini hem de sokak sakinlerinin endişelerinin artmasına neden oldu. Sokakta yaşananları Burgaz Yalı Mahallesi Muhtarı Nejdi Dilsiz, şehit Mehmet sokağında ikamet eden akarabaları olması nedeniyle kameralarımıza anlattı. Bölge esnafı da durumdan oldukça rahatsız.

Kameralarımıza durumu anlatan Nejdi Dilsiz sokakta yaşayanların zeytinci aileler olduklarını kendi akrabalarınında bu sokakta oturduğunu ve sokakta 10 yıl önce bir kayma meydana geldiğinde Mudanya Belediyesinin müdahale ederek çöken kısma bir istinat duvarı yaptığını, fakat şu an kaymaya başlayan yer için Mudanya Belediyesinin 3 yıl önce demir korkulukları bıraktığını ve başka hiç bir işlem yapmadığını belirterek "Kayma oldukça demir korkulukları geri çekiyoruz ama bu sefer yol daralıyor.

Biz Mudanya Belediyemizden burada ölümlü bir felaketin yaşanmaması için kalıcı bir tedbir almasını rica ediyoruz. Sokağımız işlek bir sokak, ağır tonajlı araçlar, kamyonlar bu sokağı kullanmakta ve evlerin önüne zeytin zamanı çekilen zeytin yüklü römorklar yolun daralmasına ve sokaktan geçen araçların çöken kısma yaklaşmasına neden oluyor.

Yine yağmur mevsimi geliyor ve evlerimizde bazı çatlamalar olmaya başladı. Üstelik kayma olan yerin hemen altında yine işlek bir cadde, yolcu durağı mevcut, vatandaşlarımız tarafından sık kullanılan bu yol kapanmadan bir felaket yaşanmadan lütfen, belediyemizden rica ediyoruz buraya acilen kalıcı önlem alınsın" dedi.

VİDEO TIKLA GÖR

Mahallede esnaflık yapan Kadir Demirhan 4 yıl önce heyelana yol açan arazinin bir müteahhide verildiğini fakat aradan geçen 4 yıla rağmen işe başlama olmadığını ve müteahhitle mahkemelik olduklarını belirterek "Yolun kayma tehlikesi var, belediye bariyer koydu ama yetersiz, araç düşebilir, çocuk düşebilir, yılan geliyor, şurada durak var yukarıdan aşağıya bir şeyler yuvarlanıyor, özel mülk ama yer sahipleriyle hep beraber toplanamıyoruz. Vatandaş olarak korkuyorum yılan var diye araziye giremiyorum. Yılanlar bu sene yılan 2 kediyi sokarak öldürdü. Buraya Mudanya Belediyemizin el atmasını istiyoruz" dedi.

Şehit Mehmet sokak'ta bariyerlerde hiçbir fosforlu uyarı tabelası, ışıklı uyarı levhası bulunmaması geceleyin bu sokağı kullanan araçların bariyerlere çok yaklaşarak aşağıya düşmesine sebebiyet verecek çok önemli bir eksiklik olarak göze çarpıyor.

Mudanya Burgaz Mahallesi Şehit Mehmet Sokak'ta yaşanan heyelan mahalle sakinlerini tedirgin ediyor. Adım adım geliyorum diyen felakete Mudanya Belediyesince başvuru yapıldığı halde 3 yıldır gereken tedbirlerin alınmaması hem işlek sokağı kullanmak zorunda olan araç sürücülerini hem de sokak sakinlerinin endişelerinin artmasına neden oldu. Sokakta yaşananları Burgaz Yalı Mahallesi Muhtarı Nejdi Dilsiz, şehit Mehmet sokağında ikamet eden akarabaları olması nedeniyle kameralarımıza anlattı. Bölge esnafıda durumdan oldukça rahatsız.

Meydan Köftecisi

Mudanyadaemlak.com

Bu hafta öne çıkanlar