Hüseyin Hatipoğlu Yönetiminde ki İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanlığı Yörükali Mahallesinde siyah incir üreticisinin fiyat istikrarsızlığı şikayetlerini dinleyerek çözüm yolları hakkında görüş alışverişinde bulundular. Geçtiğimiz Şubat ayında yaşanan ağır kış şartları dolayısıyla çiftçinin zeytin ürününde yüzde 52 kayba uğradığını belirten Hatipoğlu yetkilileri göreve davet etti.

 
İYİ PARTİ AÇIKLAMASI ŞÖYLE;
 
İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanlığı olarak, Yörükali Mahallemizdeydik.Yörükali Mahalle Muhtarımız ve Mahalle sakinleri ile yaptığımız sohbette hasadı devam etmekte olan siyah incir üzerine sohbet ettik. Siyah incirde gözlemlediğimiz fiyat istikrarın olmadığını, ve bu olayın müstahsili zor durumda bıraktığını gözlemledik. Bu problemin giderilmesi siyah incir üzerine geniş çaplı, Marmarabirlik gibi kooperatif kurularak müstahsilinin malının değerinde ve istikrarlı fiyat politikasıyla alınmasının sağlayacağı inancındayız.
 
Kasım ayında başlayacak zeytin hasadı öncesi mahalle sakinlerimizle yaptığımız sohbette, girdi maliyetleri mazot, ilaç, gübre ve diğer giderlerin her geçen sene üstüne koyarak artmasından dolayı, genç nüfusun tarım yapmadıklarını dile getirdiler. Üretimin devam etmesi için mazot, ilaç, gübrenin müstahsile vergisiz verilmesi gerektiğini bir kez daha altını çizerek söyledik.
 
Şubat ayında zeytin ağaçlarında yaşanan zirai don olayı ile ilgilide Mudanya genelinde ortalama yüzde 52 kayıp olduğunu, zeytin müstahsilinin bu zararın karşılanması için yetkili mercileri göreve davet ediyoruz.
 
Bizleri en güzel şekilde ağırlayan Mahalle Muhtarı Yaşar Ünlüer  ve Mahalle Sakinlerine çok teşekkür ederiz.

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar