İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanlığı, Mudanya'da Kırsal Mahalle ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. Aydınpınar, Yörükali, Akköy mahallerini İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı Hüseyin HATİPOĞLU, Teşkilat Başkanı Efrayim PALA, Başkanvekili Turhan KARABULUT, Yerel Yönetimler Başkanı İlker PEKER, Tarım Politikaları Başkanı Yaşar KILIÇ, Gençlik Politikaları Başkanı Onur KALAFAT ile birlikte ziyaret eden İYİ Parti Mudanya Teşkilatı dert dinledi, dikkat çekici basın açıklaması yaptı.

İlçe Başkanı Hüseyin Hatipoğlu "Muhtarlarımızın yerel anlamda sorunlarını dinledik ve çözüm önerilerinde bulundu. İlçe Başkanı Hüseyin HATİPOĞLU Muhtarlarımızın çalışmalarında onlara yardımcı olacaklarını ve hiçbir fedekarlıktan kaçmayacağız. Muhtarlarımıza Ülkemizin Kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün kaleme aldığı Nutuk kitabı ve kardeş Ülkemiz olan Azerbaycan'a destek olmak amacıyla Azerbaycan ve Türk Bayraklarını takdim ettik" dedi.

İlçe Başkanı Hatipoğlu yaptığı ziyaret ve açıklamada şu başlıklar dikkat çekti;

Çiftçi Dertli

Yaklaşan Zeytin hasadı öncesi İlçe Başkanı Hüseyin HATİPOĞLU ve Heyeti ziyaretinde zeytin müstahsilin sorunları dinledi. Zeytin müstahsilin ortak sorunu artan maliyet giderleri olduğunu kulllandıkları zirai ilaç, mazot ve işçilik büyük dert yandıklarını belirtti.

Gençler Umutsuz

Yapılan istişarelerde genç nüfusun büyük oranda zeytin üreticisi olmak istemediklerini, zeytin ürünün artan maliyetlere zarar ettiğini ve bu sarmala girmek istemeyen gençlerin çoğunluğu şehir merkezlerinde iş arayışlarını sürdüğünü gözlemledik.

Müstahsile Sahip Çıkın

İktidarın Zeytin politikasını eleştiren HATİPOĞLU Zirai İlaç ve kulanılan mazotun vergisiz olarak verilmesi gerektiğinin altını çizdi. İYİ Parti iktidarında ilaç ve mazotun müstahsile vergisiz olarak verileceği belirek "Zirai ilaçların hammadesinin nerdeyse yüzde 90'ı döviz kuruna bağlı olduğunu ve fiyatlarının artması dalgalanan döviz kurunda kaynakladığını belirtti. Geçtiğimiz günlerde Maliye Bakanı Berat ALBAYRAK'ın döviz kurundaki artış beni ilgilendirmiyor beyanını ise devlet ciddiyetinden uzak olduğunu zirai ilaç ve akaryakıt fiyatlarına doğrudan etki yaptığını Bakan Bey'e bildirmek isterim." dedi.

Dolu Zararı Karşılanmalı

Geçtiğimiz Cuma günü (9 Ekim 2020) yağan dolu yağışı Mudanya'nın 12 kırsal mahallesinde Zeytinlere zarar vermiştir. Müstahsilin yaralarının sarılması için zararın karşılanması gerektiğini, bölgenin afet bölgesi ilan edilmesinin ve müstahsilin finansal yükünü hafifletmek için bir yıl süreyle faizsiz olarak borçların ertelenmesi gerektiğini bildirerek yetkili makamları göreve çağırdı.

Başkan Hatipoğlu "İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanlığımız adına bizleri en güzel şekilde ağırlayan Yörükali Mahalle Muhtarı Yaşar Ünlüer ALKOÇLAR, Akköy Mahalle Muhtarı Ahmet ÇABUKLAR, Aydınpınar Mahallesi Baş Azası Mehmet SEDEF'e teşekkür ederiz, çalışmalarında başarılar dileriz." dedi.

İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanlığı, Mudanya'da Kırsal Mahalle ziyaretlerine hız kesmeden devam ediyor. Aydınpınar, Yörükali, Akköy mahallerini İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanı Hüseyin HATİPOĞLU, Teşkilat Başkanı Efrayim PALA, Başkanvekili Turhan KARABULUT, Yerel Yönetimler Başkanı İlker PEKER, Tarım Politikaları Başkanı Yaşar KILIÇ, Gençlik Politikaları Başkanı Onur KALAFAT ile birlikte ziyaret eden İYİ Parti Mudanya Teşkilatı dert dinledi, dikkat çekici basın açıklaması yaptı

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar