Mudanya Kaymakamı Faik Oktay SÖZER Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat ve Emlak Dairesi Başkanlığı tarafından Bursa genelinde eğitim binalarında yapılan kontroller ve değerlendirmeler neticesinde hazırlanan "Deprem Tahkik Raporları"na göre, Mudanya'da da Şükrü Çavuş Sait Eroğlu İlkokulu'nda eski okul binasının yıkılacağını açıkladı.

Kaymakam SÖZER kamuoyunda bir bilgi karmaşası olduğunu B Blok'un eski bina olarak geçtiğini ve konu hakkında uzman ekibin eski binanın yıkılmasına karar verdiklerini vurgulayarak;

"Yetkili uzmanların incelemeleri sonucunda 7 derslikli 1 Öğretmen Odalı Şükrü Çavuş Sait Eroğlu İlkokulu eski binasının yıkılmasına karar verilmiştir. Eğitim Öğretime yeni binada ikili olarak (sabahçı - öğlenci) devam ediliyor. Hedefimiz yıkılacak olan eski bina yerine 16 derslikli kullanışlı bir okul binasını mümkün olan en kısa zamanda inşaa etmek. Halkımızın da içi rahat olsun konusunda uzman yetkili inşaat mühendislerinin yapmış oldukları incelemede yeni binada şu an bir sıkıntı söz konusu değil.

Benim düşünceme göre çocuklarımızın eğitim ve öğretimi devam ederken eski binanın yıkılması güvenlik bakımından uygun değil. Bu yüzden eski binanın yaz tatilinde yıkılmasını bekliyorum. Lâkin bu konuda da kararı işinin uzmanları verecektir. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Benimde evladım var velilerimizi gayet iyi anlıyorum. Yeni binada sorun yok."

dedi.

radyopoyraz.com sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar