İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bir dizi ziyaretlerde bulunmak ve partisinin Mudanya İlçe Başkanlığı yeni binasını açmak için Bursa’ya geldi. 81 Vilayeti tek tek gezeceğini ve seçim o zamanı olmadığını vurgulayan Meral Akşener önce tarihi Ulu Camii’ni ziyaret etti, Kapalı Çarşı’da esnafla bir araya geldi. Partisinin Osmangazi İlçe Başkanlığı’nda partililerle buluşan Akşener daha sonra Mudanya Tarihi Hal Kahveleri'nde İlçe Başkanı Nuran Piliçer, Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, İYİ partililer, CHP'liler ve vatandaşlarının ilgisiyle davullar ve zurnalar eşliğinde karşılanan Akşener esnaf ziyaretleri yaptı, Tarihi Hal Kahvehanelerinde bulunan emeklinin, çiftçinin sorunlarını dinledi, sorularına cevap verdi.

VİDEO

Ziyarete İstifa Sorusu ve Geçim Sıkıntısı Damgasını Vurdu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Meral Akşener  Tarihi Hal Kahvelerinde Mudanya esnafı, emekli ve çiftçi ile  bir araya gelerek uzun süre sohbet etti. Sohbet esnasında bir vatandaşın sorduğu " İYİ Parti'den istifa eden milletvekillerini üzüntüyle izledim. Neden istifa ediyorlar? " sorusu üzerine  partisinden peş peşe gelen istifaları değerlendirdi.

Akşener dün istifa eden Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal hakkında, "Tuğba Hanım'ın neden istifa ettiği hakkındaki benim bilgim, teşkilat üzerinde bir ters düşme neticesinde olduğu. İstifa etmiş hiçbir arkadaşım hakkında olumsuz bir kelime etmedim. Çünkü istifa tek taraflı saygı duyulması gereken bir kavramdır. Benimle, istifa edeceğine dair konuşma yapmadı" dedi.

“İstifa Edeceğini Benimle Konuşmadı”

Parti içerisinde yaşanan istifalara saygı duyulması gerektiğini belirten Akşener, şunları söyledi;

Tuğba Hanım ile beraber dört arkadaşımız partimizden istifa etti. Bir milletvekili arkadaşımız MHP’ye geçti. Bir milletvekili arkadaşımız bağımsız kaldı. Bizden seçilmiş bir milletvekili arkadaşımız da AK Parti’ye geçti. Dün istifa eden Tuğba Hanım’ın neden istifa ettiği hakkındaki benim bilgim, teşkilat üzerinde bir ters düşme neticesinde olduğunu biliyorum. İstifa etmiş hiçbir arkadaşım hakkında olumsuz bir kelime etmedim. Çünkü istifa tek taraflı saygı duyulması gereken bir kavramdır. Benimle, istifa edeceğine dair konuşma yapmadı.

“Tek Düşüncem Ülkem Türkiye Oldu”

Türkiye’nin çıkarını düşünerek 31 Mart seçimlerine girdiklerini belirten Akşener, " Ben bu yaşımda, kadın başıma yola koyuldum. Cinsiyetim üzerinden dahil, ne FETÖ'cülüğüm kaldı ne komploculuğum. Ben ve ailem pek çok olumsuz davranışlarla, tehditlerle ve haksız mesnetsiz suçlamalarla karşı karşıya kaldık. Bakın ben milletvekili değilim. Dokunulmazlığım yok. Ama Türkiye  için korkusuzca yürümeye devam ediyorum. Yoksa bende ailemle sakin bir hayat sürdürebilirdim. Tek tasam ülkem Türkiyedir. Dolayısyla iktidar olmayı hedefliyorum. Kendime eğlence aramıyorum" dedi.

“Vatandaşın %64'ün  Parlementer Demokrasiye Geri Dönülmesini İstiyor.”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin tutmadığını dile getiren Meral Akşener, “Sayın Erdoğan için de hayırlı olmadı. Tek adamla olmadığını anlamaya başladı. Biz fabrika ayarlarına dönmek zorundayız. Anketlerden çıkan sonuca göre vatandaşların yüzde 64’ünden fazlası parlamenter demokrasiye dönülmesini istiyor” ifadesini kullandı.

Doğalgaz, Elektrik Su Şikayetleri İnanılmaz Boyutlarda

Halkın geçinmekte çok zorlandığını özellikle vurgulayan Şener Bursa'da inanılma boyutlarda doğalgaz,elektrik ve su fiyatları hakkında şikayetler aldığını  belirterek "Ben bir konuyu kendime vicdani sorumluluk olarak belledim. Vatandaşın geçin sıkıntısını, sorunlarını Partimizin Grup Toplantılarında basının önünde gündeme taşıyorum. Bakın inanılşma boyutlarda şikayet va Allah aşkına seçimlerden sonra Mudanya Tarihi Hal Bölgesine bir tana Ak Parti Milletvekili gelip sorunlarınızı dinledi mi? Halbuki bizler parlementer demokrasi zamanında korkarakta olsa halkın arasına karışıyorduk. Tek adamla bu işler topralanmıyor. Bakın ortada seçim yok ama ben aranızdayım. Sizlerin sorunlarının Ankara'da gündeme gelmesi için elimden geleni yapacağım" dedi.

"Bu İktidardan Nasıl Kurtuluruz?"

Vatandaşlarla çay için ve uzun uzun sohbetler eden Akşener bir vatandaşın "Sayın Akşener biz bu iktidardan nasıl kurtulacağız" sorusuna gülümseyerek "Nasıl İstanbul, Ankara'da kurtulduysak. Değişim şart demokrasi içinde üşenmeden oyunuzu kullanarak" deyince vatandaşların bir kısmı "Oyumuzu İYİ Parti'ye vererek" dedi. Akşener Bunun üzerine " Seçim zamanı değil ama ben aranızdayım ve 81 ili ziyaret edeceğim. Amacım halkın isteklerini, sorunlarını meclise taşımak. Bunu kendime misyon edindim." dedi.

"Bizden Başka EYT'yi Söyleyen Yok"

Vatandaşlarını Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusunu gündeme getirerek EYT liler ne olacak sorusuna Akşener farkındayım dikkat ederseniz "Benden başka, İYİ partimizden başka EYT'den bahseden yok" cevabını verdi.

Esnaf "Belediye Mülklerinin Yüksek Kiraları Belimizi Büküyor"

Hal Kahveleri bölgesinde ki esnafları tek tek ziyaret eden Akşener esnafın Mudanya Belediyesi'nin uyguladığı yüksek kira oranları şikayetlerini ve ekonomi hakkındaki sıkıntılarını dinledikten sonra İYİ Parti Mudanya İlçe Başkanlığının yeni merkezinin açılışını gerçekleştirmek üzere Belediye Yeni İş Merkezi'ne gitti.

Akşener "Bismillah"

BuPartisinin Mudanya İlçe Merkezi yeni yönetim merkezini besmele ile kurdeleyi keserek açan Akşener "İnşaallah iktidara yürümemize vesile olur" duasını yaptı. Partililerin yoğun ilgisiyle pek çok hediye verilen Akşener herkese teşekkür etti ve kendiside Mudanya İlçe Başkanı Nuran Piliçer'e hediyesini verdi. Burada da vatandaşların sorunlarını dinleyen Akşener özellikle çiftçinin sorunlarını not aldırması dikkat çekti. Akşener zeytin üreticisi başta olmak üzere tarımsal üretimin içinde bulunduğu sorunların farkında olduğunu bu sorunları meclise taşıyacağının sözünü verdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral AKŞENER Mudanya İlçe Merkezi Yeni Binasını Açtı.

Akşener daha sonra programı dahilinde Gemlik'e hareket etti.

radyopoyraz.com sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar