Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mudanya İlçe Başkanı Erkut Seymenler basın açıklaması yaparak yerel esnafa sahip çıkılmasının önemini vurgulayarak "Haydi Mudanya, Gün Birlik Günü Alışverişini Yerel Esnaftan Yap! Esnafına Sahip Çık!" sloganı ile esnafa destek kampanyası başlattı.

Erkut Seymenler yaptığı açıklamada;

MHP Mudanya İlçe Başkanlığından Esnafımıza sahip çıkalım çağrısı

Kıymetli Mudanyalı Hemşehrilerim;

İnsan sağlığı ve toplum psikolijisini ciddi bir şekilde etkileyip ağır izler bırakan koronovirüsün ekonomik alanda da hepimizi derinden etkilediği apaçık bir gerçektir. Hemen hemen bütün sektörler bu zorlu süreçten nasibini alırken, hiç şüphesiz en çok etkilenen kesimlerden biri de yerel esnafımız olmuştur.

“Her zaman bizlerin yanında olan, yeri geldiğinde veresiye defterini açan, “yoksa sonra verirsin” diyen, “gel bir bardak çayımı iç” diyerek muhabbetini esirgemeyen, cenazemizde, düğünümüzde yanımızda olan, kimi zaman anahtarımızı, kimi zaman çocuğumuzu emanet ettiğimiz, mahallemizi, sokağımızı, evimizi kollayan yerel esnafımızın” hayatımızda apayrı bir yeri vardır. 

Bizlere düşen de bu zorlu süreçte yerel esnafımıza sahip çıkmaktır. Çünkü yerel esnaftan alışveriş yapmak ekonomiye can verirken bizi biz yapan milli ve yerli değerlerimize sahip çıkmak demektir. Yerel esnaftan alışveriş demek paranın ülke ekonomisinde kalması, Türk Lirası'nın değer kazanması, ilçemizin kalkınması demektir. 

Mudanyalılar olarak bizlerinde bu zorlu süreçte alışverişimizi Mudanyamızdaki yerel esnafımızdan yapmamız büyük önem arzetmektedir. Mudanyamız için vergisinden, istihdamına, mahalle kültüründen, yardımlaşmasına emek veren yerel esnafımızı desteklemek boynumuzun borcudur. “Gün esnafımıza sahip çıkma günüdür. ”

Milletimiz mayasında bulunan kardeşik ve dayanışma duygusuyla birlik ve beraberlik içinde hareket ederek bu zor günleri de inşallah geride bırakacağız.

Biz de ‘Esnafına Sahip Çık Mudanya’ kampanyasını hayata geçirerek Mudanya’daki firmalarımıza destek olmak, esnafımızın yalnız olmadığını hissettirmek, durma noktasındaki işlerini biraz olsun canlandırmak istiyoruz.

Ve diyoruz ki;

Haydi Mudanya…Gün Birlik Günü…

Alışverişini Yerel Esnaftan Yap!  Esnafına Sahip Çık!

 

Erkut SEYMENLER
Milliyetçi Hareket Partisi
Mudanya İlçe Başkanı " satırlarına yer verdi.

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar