15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Mudanya Mütareke Müze Evi Meydanında etkinlik düzenlendi. Düzenlenen etkinliğe Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz dışında CHP Mudanya İlçe Başkanı Ömer Aydın dahil tüm  protokol katıldı. Etkinlik öncesinde Ak Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü Ayasofya Cami'nin 86 yıl sonra tekrar ibadete açılması dolayısıyla lokma dağıttı.

15 Temmuz 2016’da Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) tarafından hain darbe girişimi gerçekleştirilmeye çalışılmış Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cep telefonuyla görüntülü olarak televizyanlara bağlanarak halkı meydanlara çağırması sonrası darbe girişimi başarısız olmuştu. 

Mudanya Mütareke Meydanı’nda düzenlenen organizasyonda ilk olarak AK Parti Mudanya İlçe Başkanlığı adına Başkan İnci Söğütlü Ayasofya Cami için lokma dağıttı. Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı Okunması sonrası kuran-ı kerim tilaveti yapıldı.

SEYMENLER "Herkes duysun ki alemde şer bitmezse"

Etkinliğin ilk konuşmasını yapmak için kürsüye gelen Milliyetçi Hareket Partisi Mudanya İlçe Başkanı Erkut Seymenler  konuşmasında;

Türk Milleti Çanakkale'de, Sakarya'da, küfre ve batıla ihanetinin bedelini ödettiği gibi 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsünde de hainlere ihanetinin bedelini ödetmiştir. Türk Milleti 15 Temmuz gecesi milletimizin istiklâlini ve ülkemizin istikbalini korumak için gözünü kırpmadan tankların önüne yatmış, kurşunların karşısına dikilmiştir. Milletimiz çelikten iradesiyle bekâsına ve bağımsızlığına uzanan hainlerin kirli ellerini kırmış al bayrağa ve aziz vatana sahip çıkarak darbecileri hüsrana uğratmıştır. Sultan Alparslan'ın 1071'de söylediği "Size öyle bir vatan aldım ki ebediyyen sizin olacaktır" sözünün hakkını vermiştir.

15 Temmuz tarihimizin çağrısını bize tekrar hatırlatmış ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey'in de ifade ettiği gibi * Her şey bir yana önce ülkem ve milletim dusturunda * vücut bulmuştur. Türk Milletinin birinci ve öncelikli hedefi, ne pahasına olursa olsun bekâsını korumak, milli birlik ve dayanışma ruhunu pekiştirip güçlendirmektir. O karanlık gecede okunan ezanlar ve selâlar kalpleri nasıl bütünleştirdiyse bundan sonra da aziz Türk Milleti aynı kararlılık ve inançla yoluna devam edecektir.

Türkiye'nin çok hassas ve önemli bir döneminde ortaya çıkan Cumhur İttifakının mimarı olan Türk Milletinin hedefi Türkiyenin bileği bükülemez ve lider bir ülke haline gelmesidir. Hedefimiz ilahi kelimatullah ve kızıl elma dır. Bu hedeflerimiz doğrultusunda Ayasofya Cami'nin ibadete açılıp müslüman gönüllerle buluşacak olmasıda gönlümüze su serpmiştir. Önemli olan milletin ne dediği, ecdadın ne istediği, Allah'ın neyi emrettiğidir.

Herkes duysun ki alemde şer bitmezse Oğuz neslinde de Ömer Halis Demir gibi erler tükenmeyecektir. 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsünde milleti ve devleti için şehit olan 251 kardeşimize Allah'tan rahmet diliyorum. Gazilerimize minnet duygularımı iletiyor, sıhhat ve afiyetler diliyorum. Allah Türk Milleti'nin yar ve yardımcısı olsun.

SÖĞÜTLÜ "Bu aziz millet Korkma diye başlayan bir İstiklal Marşı’nın olduğunu unutan hain FETÖ

Etkinlikte konuşma yapmak için kürsüye gelen AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü “Şehitler ölmez vatan bölünmez” diye bağıran gençlere  “Allah razı olsun gençler. İşte siz gençler burada oldukça hiçbir zaman bu ülkede hiçbir hain, hiçbir terör örgütü üyesi bu ülkede muzaffer olamayacak. Her zaman Türkiye Cumhuriyeti ilelebet ebedi kalacak ve bu sizler sayesinde olacak değerli gençler. ” dedi. 

AK Parti Mudanya İlçe Başkanı İnci Söğütlü Arif Nihat Asya’nın Bayrak şiirini okuyarak sözlerine başladı. Söğütlü şunları söyledi:

“Ey mavi göklerin beyaz ve kızıl süsü,

Kız kardeşimin gelinliği, şehidimin son örtüsü,

Işık ışık, dalga dalga bayrağım!

Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım.

Sana benim gözümle bakmayanın

Mezarını kazacağım ve elhamdülillah bizim gözümüzde bakmayanların mezarını kazdık çok şükür. Rahmet olsun Arif Nihat Asya’ya, yıllar önce duygularımızı ne güzel mısralara dökmüş. 4 yıl önce tamda bugün 15 Temmuz 2016’da dünya tarihinde bir ilki yaşadık. Darbecilere darbe yapan milletin önünde hiçbir gücün durmayacağını tarihe altın harflerle kazıdık. Sayın Devlet Bahçeli Bey’in de o gün o gece darbe haberini alır almaz kurmaylarına TBMM’ye gelin talimatını vermesi demokrasi mücadelemize, Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında olması bizlere ve ülkemize güç katmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan o gece ‘Aziz Türk halkının gücünün üzerinde bir güç tanımadım ben bugüne kadar’ diyerek Türk milletiyle omuz omuza demokrasi mücadelesinin öncüsü olmuştur. Bu vesile ile Sayın Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte Cumhur İttifakımızın kıymetli temsilcisi Genel Başkan Devlet Bahçeli Beyefendi ile beraber her iki partiye gönül vermiş kıymetli dava arkadaşlarımıza da şükranlarımı sunuyorum. O gece boyunca milletimizin tüm fertleri din, dil, mezhep, ırk herhangi bir siyasi görüş fark etmeksizin darbeciler karşısında tek vücut olarak demokrasiye sahip çıkmışlardır. Bu aziz Türk milleti o gece dünyaya şunu haykırmıştır: “Bizler sadece ve sadece Allah’ın huzurunda eğiliriz hiç kimse bu millete boyun eğdirmedi eğdirmeyecek.”

Bu aziz millet Korkma diye başlayan bir İstiklal Marşı’nın olduğunu unutan hain FETÖ Terör Örgütüne ve tüm ihanet çetelerine gözünü kırpmadan korkmadan göğsündeki imanla, vatan aşkıyla tankların kurşunların önüne geçerek bir kez daha Türklerin korkusuzluğunu göstermiştir. Rabbim onlardan ilelebet razı olsun. Dindaşlarımızla, kanlı göz yaşlarımızla abdest alarak secdelere kapanacağız, tekbir ve tebdil sedaları boş kubbeleri yeniden dolduracak. İkinci bir fetih olacak ezanlar bu fethin ilanını ozanlar destanını yazacaklar diyor Osman Yüksel Serdengeçti. İşte o gün bugündür, Ayasofya’nın yeniden mümin alınlarının secdelerine şahitlik edeceği bir gündür. İşte o günü yaşayabilmemiz için 15 Temmuz’da vatanı hainlere teslim etmeyen kahraman şehitlerimiz için biz buradayız ve o gün vatanı teslim etmeyen şehitlerimizin sayesinde elhamdülillah Ayasofya Camimiz yeniden vasfına kavuşmuş ve aslına rücu etmiştir. Bugün Ayasofya Cami müzeden aslına rücu ettiyse işte 15 Temmuz kahraman şehitlerini sayesinde olmuştur. 15 Temmuz’ yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları ile 15 Temmuz şehitleri başta olmak üzere bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan kahraman gazilerimizi bir kez daha sonsuz minnet, şükran ve rahmetle yad ediyorum. Demokrasiye sahip çıkarak darbeye karşı darbe yapan bu aziz Türk milletini saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Allah hepimizden razı olsun.”

İnci Söğütlü’nün ardından MHP Mudanya İlçe Başkanı Erkut Seymenler, CHP Mudanya İlçe Başkanı Ömer aydın ve Kaymakam Faik Oktay Sözer protokol konuşması yaptı.

CHP Mudanya İlçe Başkanı Ömer AYDIN'ın konuşması

Mudanya Kaymakamı Faik Oktay SÖZER'in Konuşması

Protokolde yerini almayan Hayri Türkyılmaz’ın bu önemli organizasyona neden katılmadığı ise herkes tarafından merak edilen konuların başında yer aldı.

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Bu hafta öne çıkanlar