eylul hali yikama

Adalet Ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mudanya Belediye Meclis Üyesi Neslihan ERDENİZ Cumhuriyet Halk Partisine geçti. CHP'nin Mudanya belediye Meclisi'nde ki gücü böylelikle artmış oldu. CHP Başkan Türkyılmaz dahil mecliste 17 kişi oldu.

 


2019 Seçimlerinden önce 3 yıl Mudanya'da AK Parti İlçe Başkanlığı görevini yapan ve yerel seçimlerde AK Parti Mudanya Belediye Başkan adayı olan Dr. Ahmet Murat ÜNAL'ın kadrosundan önce Kadın Kolları Başkanı sonrasında belediye meclis üyelisi olan Neslihan İşbilen ERDENİZ'in yıldızı seçimlerden sonra İlçe Başkanı Avukat İnci SÖĞÜTLÜ ile barışmamıştı. Neslihan İşbilen ERDENİZ eşi Atilla ERDENİZ'in twitter'den Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN hakkında uygun olmayan paylaşımları nedeniyle partisiyle arası açılmış Kadın Kolları Başkanlığından istifa etmesi istenmişti. AK Parti'den ve Meclis üyeliğinden de istifası istenen ERDENİZ mudanya.gen.tr İmtiyaz Sahibi Öner KIRAN'a yaptığı kısa açıklamada ;

Ak Parti'den ve Meclis üyeliğinden istifasının söz konusu olmadığını, Ak Parti ve Meclis üyeliğinden istifa etmesinin şahsına yapıştırılmaya çalışılan hain damgasını kabul etmiş algısının oluşmasına katkı sağlayacağına inandığını söylemişti.

Atilla ERDENİZ TWEET

Ak Parti Mudanya İlçe Başkanı Av. İnci SÖĞÜTLÜ'ye telefonla ulaştık.

SÖĞÜTLÜ " Tüm dünyada dini, dili, ırkı ne olursa olsun mazlumların sesi ve Türkiye'nin bekâsı için mücadele veren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ve Cumhur İttifakı ortağımız MHP'nin net duruşu ve temsil ettiği değerlere rağmen parti değiştirmek öncelikle bu değerlere gönül veren ve sizi en güzel yerlere taşıyan seçmene haksızlıktır. Tabi siyasette istenmese de zaman zaman parti değişiklikleri olabilir, ama siyasinin nereden çıkıp nereye gittiğini, kimlerin yanında duranlarla birlikte olduğunu iyi değerlendirmesi gerekir. Cumhurbaşkanımızın yanından ayrılanlar olmuş, hatta partiler kurmuşlardır. Fakat AK Parti'nin temsil ettiği değerler ve Cumhurbaşkanımızın duruşu nettir. AK Parti onurla yoluna devam edecektir." dedi.

Ak Parti Mudanya Belediye Mecslis Grup Sözcüsü Kadir KAHRAMAN ;

siyasette zaman zaman kırgınlıkların ve olumsuzlukların yaşanabileceğini bunun normal şeyler olduğunu fakat Neslihan İşbilen ERDENİZ'in istifasından sonra bağımsız olarak kalması gerekirken siyasi ahlâk ve etik kurallarını hiçe sayarak bir başka partiye geçmesinin izahı olmadığını vurguladı.

Dr. Ahmet Murat ÜNAL "Asla Tasvip Etmiyorum Ama! "

2019 yerel seçimlerinde AK Parti Mudanya Belediye Başkan adayı olan Dr. Ahmet Murat ÜNAL ise Neslihan İşbilen ERDENİZ'in CHP'ye geçmesini asla tasvip etmediğini fakat mevcut AK Parti ilçe yönetiminin süreci iyi yönetemediğini, Tahsin AKTÜRK'ün de bir süre önce partiden istifa ettiğini bu kopuşların önemsenerek mevcut iletişimsizliklerin giderilmesi gerektiğini vurguladı. Neslihan İşbilen ERDENİZ'in yerel seçim sürecinde Ak Parti Mudanya İlçe Başkanlığı whatsapp gruplarında eşinin paylaşımlarından dolayı yıpratıldığı ve hak etmediği cümlelerle eleştirildiğini belirten ÜNAL "Ne olursa olsun CHP gibi bir partiye geçişini tasvip etmem asla mümkün değil. Neslihan İşbilen ERDENİZ'in hiç istişare etmeden yaptığı bu geçiş siyasi etik kurallarla da bağdaşmamaktadır. Bundan sonra sırada bekleyen kırgınlıkların kopuşlarla sonuçlanmadan aklı selim çerçevesinde gerekli adımlar atılarak giderilmesi ve yerel siyasette aktif şekilde AK Parti'nin yolunda ilerlemesi en büyük dileğimdir " dedi.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın makamında PM üyesi Hakkı Süha Okay, CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca ve CHP’li meclis üyeleri ile bir araya gelen Erdeniz, “AKP ile fikirlerimin artık örtüşmediği kanaatine vardım. Siyasi hayatıma kendimi daha rahat ifade edebileceğimi düşündüğüm CHP’nin çatısı altında devam etme kararı aldım. Mudanya için çalışmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

Mudanya’da sosyal demokrat belediyecilik ağının güçlendiğini belirten Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, bu gönül birlikteliğimizin, partimize, Mudanyamıza ve tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca da, Mudanya'da sosyal demokrat belediyeciliğin bayrağının dalgalanmaya devam edeceğini vurguladı.

ERDENİZ'E ROZETİNİ HAKKI SÜHA OKAY TAKTI

CHP'ye geçen Belediye Meclisi Üyesi Neslihan Erdeniz için CHP Mudanya İlçe Başkanlığında tören düzenlendi. Mudanya İlçe Başkan Yardımcısı Hikmet Karip ve ilçe yöneticileriyle görüşmelerde bulunan Erdeniz'e rozetini CHP Parti Meclisi Üyesi Hakkı Süha Okay taktı. Törende İl Yönetim kurulu üyesi Özden Keskin, Mudanya Gençlik Kolları Başkanı Seda Bozdağ Güzelkaya ve Mudanya Belediye Meclisi üyesi Ergül Batman ve ilçe yöneticileri de hazır bulundu.

Konu ile ilgili daha önceki haberlerimiz

Mudanya'da Siyaset Çoluk Çocuğun Eline mi Kaldı?

Kurşun Asker Olmak Kendine Yontmak

AK Parti Mudanya'da Twitter Paylaşımları İstifa Ettirdi.

Ak Parti Mudanya Kadın Kolu Başkanlığına Gülcan ADAKLI Atandı.

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar