Mudanya Belediyesi basın bültenine göre, ülke genelinde Koronavirüs’e (Covid-19) karşı uygulanan tedbirler sürerken sokakta yaşayan can dostları da unutmadı. İlçe genelinde mama dağıtımı ile birlikte sahipsiz hayvanların sağlıklı ve korunaklı bir şekilde yaşamaları için park ve sokaklara yerleştirilen kedi ve köpek evleri de artırıldı.

Mudanya Belediyesi, Koronavirüs’e (Covid-19) karşı uygulanan tedbirler sürerken tüm canlıların yaşama hakkına saygı ilkesinden hareketle, sokakta yaşayan can dostları da unutmadı. Mudanya Belediyesi Veteriner İşleri Birimi, Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapanan restoran ve kafeteryalardan beslenen sokak hayvanlarına ilçe genelinde mama dağıtımını artırdı. Sahipsiz hayvanların sağlıklı ve korunaklı bir şekilde yaşamaları için park ve sokaklara yerleştirilen kedi ve köpek evleri de artırıldı. Mudanya’da her canlının yaşam alanı bulduğunu belirten Başkan Hayri Türkyılmaz, “Mudanya’da sevgi paylaştıkça çoğalır. Her birimize önemli sorumlulukların düştüğü bugünlerde kentimizdeki hiçbir canlının zarar görmemesi için çalışıyoruz. Evde kalınması uyarılarına önem vererek önemli durumlar dışında evlerinden çıkmayan hemşehrilerimizin içi rahat olsun. Mudanya’nın sahipsiz hayvanları da bizlere emanet” diye konuştu.

Kaynak Mudanya Belediyesi Basın Bülteni 

Editörün Notu : Yakın zamanda aç kaldığı için yolun karşısındaki yavruları için yemek aramaya geçerken araba çarpan  sokak köpeğinin durumunu anlatan Radyo Poyraz dinleyicisi Feruzan Dada Arslan'ın tele röportajını dinlemenizi önemle tavsiye ederiz..

Feruzan Dada Arslan Olayı Anlatıyor

Öner KIRAN'ın konu hakkındaki köşe yazısı için tıklayınız. ' Yazın Bir Yere Merhamet Etmeyene Merhametli Olunmaz '

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar