Mudanya Giritliler ve Yanyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği (GİRİTYA) olağan kongresinde önceki dönem Başkan Zehra Nur  Biricik ve yönetimi üç yıllığına yenden seçilerek güven tazeledi.

Mudanya Giritliler ve Yanyalılar Kültür ve Dayanışma Derneğinin olağan genel kurulu Halitpaşa Mahallesinde Müftülük Toplantı Salonu'nda çoğunluğun sağlanmasıyla gerçekleşti. Kongrede açılış konuşması yapan Başkan Zehra Nur Biricik, pandemi koşullarında toplantıya katılan üyelere ve üç yıldır hizmet veren yönetim kuruluna hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Konuşma sonrası yakın zamanda vefat eden derneğin en yaşlı üyesi 1. kuşak Girit'li Şerif Biricik ve 2. Kuşak Girit'li Esnaf Odaları Başkanı Emir Ali Usta  (amca yeğen) rahmet ve saygıyla anıldı.

Başkan Biricik'in açılış konuşması sonrası teklif edilen Divan Kuruluna, Başkan Soyer Kazancı, sekreterliklere Mustafa Ay ve Emel Gül seçildi. Faaliyet raporu ve mali raporun okunarak oylanmasının ardından tek liste olarak girilen seçim sonrası Başkan Zehra Nur Biricik ve yönetimi güven tazeleyerek yeniden seçildi.

Yeni Yönetim Kurulu Zehra Nur  Biricik, Halil Demirtaş. Demet Arslaner. Ali Tunca Usta. Melda Üney Denetim kuruluna; Bilgi Ostaş. Hatice Özcan. Adnan Karanfil Nar seçildi. Yönetim oluşturulurken 2. 3.ve 4.kuşak Giritli ve Yanyalılar dan oluşturuldu.