Mudanya Belediyesi Hasköy Fuar ve Kongre Merkezi ile Soğuk Hava Deposu projeleri için bölgeye ilişkin hazırladığı planlama süreci tamamlandığını açıkladı. Fuar ve Kongre Merkezi ile Soğuk Hava Deposu inşaatı, ihale sürecinin ardından 2021 yılı içerisinde başlayacağını basın bülteni ve belediyenin resmi internet sayfasından duyuran Mudanya Belediyesi, "Hasköy üreticiyi destekleyen yeni yatırımlarla buluşacak." satırlarına yer verdi.

Açıklamada;

"Mudanya Belediyesi, Hasköy Mahallesi’ndeki 5 bin 900 metrekare alanı Mudanya Fuar ve Kongre Merkezi, 5 bin metrekare alanı ise Soğuk Hava Deposu olarak projelendirirken, bölgeye ilişkin imar planı değişiklikleri onaylandı.

Mudanya ve Büyükşehir Belediye meclislerince onaylanan plan değişikliklerinin ardından ihale süreci başladı. Tarım ve hayvancılığı destekleyecek, üreticinin ürünlerinin tüketiciyle buluşabilmesini sağlayacak olan Hasköy Fuar ve Kongre Merkezi ile Soğuk Hava Deposu projesi, Mudanya Belediyesi’nin teknik personeli tarafından hazırlandı. Kadınların salçasından eriştesine üretim yapabileceği atölyeler, organik pazar, sosyal etkinlik alanları, idari ofisler, restoran ve kafeler, fuaye alanı, toplantı odalarından oluşacak olan fuar merkezi ile soğuk hava deposunun ihalesi tamamlanıp 2021 yılında çalışmalara başlanacak.

Mudanya’nın geleceği adına verdiği tüm sözleri yerine getirmek üzere çalıştıklarının altını çizen Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “İkinci dönemimizin en önemli yatırım projelerinden biri olan fuar ve kongre merkezimiz, soğuk hava depomuz, bizim en büyük hedeflerimizden birini gerçekleştirmemizin de önünü açacak. Mudanya sahip olduğu değerleriyle turizm, eğitim ve tarım kenti olacak demiştik. Üreticimizin her zaman yanında yer alıyor, toprağa değer veren projelerimizle onlara destek oluyoruz. Fuar ve kongre merkezimizin yanı sıra Hasköy’de 5 bin metrekare alanda kuracağımız soğuk hava deposu ile üreticinin emeği değer kazanacak. Yılın 12 ayı üretim yapan üreticimiz, soğuk hava deposunu kullanabilecek. Böylelikle tarladan çıkan ürünler, satış aşamasına kadar tazeliğini ve değerini muhafaza edebilecek. Tarımdan giyim ve kitaba her türlü ulusal ve uluslararası etkinliklerin yapılacağı bir fuar merkezini Mudanyamıza kazandırıyoruz” satırları yer aldı.

Editörün Notu: Mudanya Belediyesi söz konusu projeyi 16 Eylül 2019 tarihinde "BAŞLIYOR" başlığı ile duyurmuştu. Haberi arşivimizden okumak isteyenler aşağıda ki haber başlığını tıklayabilir.

Mudanya Fuar Kongre Merkezi ve Soğuk Hava Deposu Projesi Başlıyor

Diğer açıklanan ama henüz herhangi bir gelişme olmayan projeler

Mudanya Kapalı Pazar Yeri Proje Çalışmaları Tamamlandı

Yeni Kapalı Pazar Yeri Projesi’nin çalışmalarına başladı.

MHP'li Belediye Meclis Üyelerinden Kapalı Pazaryeri Soru Önergesi

Gençlik Bilim ve Sosyal Yaşam Merkezi Projesi Başlıyor.

Mudanya Belediyesi 122 Dönümde Sokak Hayvanları Köyü Yapacak

Bülent ERDEN'den Dikkat Çeken Yıldız Tepe Projesi Soruları

Hayri Türkyılmaz ' Yapamadık! İade ettik! '

Mudanyadaemlak.com

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar