Güncel Haber
GAME HOUSE PLAYSTATION

Depreme dayanıksız raporu olan İskele mevki Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Mudanya Hükümet Konağı Binası kontrollü olarak yıkıldı. mudanya.gen.tr kamerası yağmur altında gerçekleşen yıkımı facebook sayfasında canlı yayınladı.

2013-2016 Yıllarında Mudanya'da görev yapan Kaymakam Orhan Çiftçi döneminde depreme dayanıksızlığı sebebiyle yıkılmasına karar verilen ancak içerisinde bulunan birimlerin geçici olarak taşınması planlanan binanın üst makamlarca kira bedeli gerekçe gösterilerek onaylanmaması nedeniyle bir türlü yıkılmayan bina 17 Ekim 2021 Pazar günü saat 16.30 civarında kontrollü olarak nihayet yıkıldı.

Kaymakam Orhan Çiftçi zamanından beri Hükümet Konağı'nın geçici olarak taşınması için yer arayışları sürmüş, Kaymakam Çiftçi'nin Siteler Mahallesinde 25 Bin Lira aylık kira bedeli ile bulduğu gayet kullanışlı bina kira bedeli Bursa Valiliği'nce onaylanmadığı için Hükümet Konağı içinde yer alan birimler binayı boşaltamamıştı. Tıkla oku gör ARŞİV

AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM KAMİL KOÇMUDANYA ACENTASI
AZİZOĞLU İNŞAAT TURİZM NİLÜFER TURİZM MUDANYA ACENTASI

Daha sonra göreve atanan Kaymakam Faik Oktay Sözer zamanında bu konu ilçe gündemine hiç taşınmamış, Kaymakam Faik Oktay Sözer Bu konuda ilçe halkına en ufak bir açıklamada bulunmamıştı. Geçen zaman içinde yeni hükümet konağı projesi, yeri ve bütçesi hazır hale gelmişti.  

Mudanya Hükümet Konağı Yıkıldı

Son olarak yaklaşık iki ay önce göreve başlayan Kaymakam Ayhan Terzi binada bulunan birimleri diğer kamu birimlerinin yanlarına geçici olarak taşınması talimatı vererek binayı boşalttı. 

Vergi Dairesi SGK Müdürlüğü binasına, Nüfus Müdürlüğü Güzelyalı'da HEM binasına, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Çağrışan Yolu üzerindeki Anadolu İmam Hatip Lisesi yerleşkesine geçici olarak taşındı. 

Boşaltılan Mudanya Hükümet Konağı Binası dün başlatılan çalışmalar sonucu yıkıldı. Yeni hükümet binasının, plan değişikliliği yapılmaması durumunda eski Tekel binasının arsasına (BURBAK) otoparkın olduğu alana yapılması ve buna bağlı Cumhuriyet alanı projesi ile birlikte gerçekleşmesi bekleniyor.

Mudanya Hükümet Konağı Yeni Proje

Mudanya Yeni Hükümet Konağı ProjeYıkımı kontrollü olarak gerçekleşen eski Hükümet Konağı binasında kamu hizmeti veren devlet dairelerinin yeni adresleri şöyle;

İlçe Nüfus Müdürlüğü, İlçe Mal Müdürlüğü, İlçe Vergi Dairesi Müdürlüğü ve Tüketici Hakem Heyeti Başkanlığı -->> Eğitim Mahallesi Anafartalar Caddesi İlköğretim Sokak No22 Güzelyalı Mudanya / BURSA (Mudanya Halk Eğitim Merkezi Binası) adresine taşınmıştır.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü -->> Çağrışan Mahallesi Eda Sokak No3/2 Mudanya BURSA (Mudanya İmam Hatip Lisesi Binası) adresine taşınmıştır.

İlçe Milli Emlak Müdürlüğü -->> Güzelyalı Siteler Mahallesi, Aşiyan Sk. NO:3 Mudanya/Bursa (Mudanya Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürlüğü Binası) adresine taşınmıştır.

VİDEO FACEBOOK

Mudanyadaemlak.com

Zeytin OTOPARK RUHSATLI

Volkan Biçer - BİÇER SİGORTA & ARACILIK HİZMETLERİ

GÜZELYALI BAYRAK DÜĞÜN SALONU MUDANYA

Game House Playstation Mudanya Nöbetçi Eczaneleri Sunar

Mudanya Nöbetçi Eczaneleri

Sosyal medyada bizi takip edin

facebook'ta mudanya.gen.tr'yi takip edin twitter'da Mudanya.gen.tr'yi takip edin youtube'da mudanyagentr'yi takip edin

Bu hafta öne çıkanlar